18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
Loa loa – gatunek pasożytniczego nicienia występujący w Afryce Zachodniej i Środkowej. Żywicielem ostatecznym jest człowiek (u którego wywołuje loajozę), zaś wektorem muchówki z rodzaju Chrysops (Chrysops silacea i Chrysops dimidiata)



Opis:

Dorosłe osobniki to nitkowate zwierzęta. Samice mają długość 40–70 mm i średnicę 0,5 mm, zaś samce mierzą 30–34 mm przy średnicy 0,35-0,43 mm. Mikrofilarie mierzą 250–300 μm przy średnicy 6–8 μm.

Cykl życiowy:

Podczas odżywiania się krwią zakażona Loa loa muchówka zwraca część krwi, wraz z larwami w stadium L3 na skórę człowieka. Larwy aktywnie przez nią wnikają do tkanki podskórnej, gdzie dojrzewają. Dorosłe osobniki rozmnażając się produkują mikrofilarie, które można znaleźć we krwi, płynie mózgowo-rdzeniowym, moczu, ślinie oraz w płucach. Gdy zakażony człowiek zostanie ukąszony przez ślepaka, mikrofilarie przedostają się do przewodu pokarmowego owada, tracą osłonkę i przez układ krwionośny docierają do jego mięśni szyi, gdzie przechodzą kolejne stadia larwalne od L1 do L3.

Wiecie co robić z pasożytami ? To samo co z komunistami.. Tępić, tępić i jeszcze raz tępić to ścierwo..



..
Zgłoś
Avatar
Halman 2018-03-31, 12:10 4
a mnie w sumie szkoda tego człowieka... pełzając w mule życia te jego troll-komentarze to wszystko co ma i co go cieszy w tym parszywym żywocie na emigracji...
Zgłoś
Avatar
~Velture 2018-03-31, 12:19
Boże kochany co ja narobiłem...
Zgłoś
Avatar
Kriski 2018-03-31, 12:44 2
Na Żywo to wygląda tak:

Zgłoś
Avatar
jur 2018-03-31, 12:55
Daje znać
Zgłoś
Avatar
Essent 2018-03-31, 13:34
Czytała Krystyna Czubówna
Zgłoś
Avatar
janlew 2018-03-31, 13:45 1
mikipod napisał/a:


Istnieje wiele innych ciekawych robaków żyjących w naszych ciałach, jeśli temat się przyjmie i ktoś będzie chciał poczytać np. o 120cm robaku żyjącym pod skórą, którego przez 3 miesiące nawija się na patyk aby się go pozbyć to dajcie znać


A nie nazywa się czasem Abraxus?
Zgłoś