18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Logo 2019
Centurion • 2019-01-10, 12:38
Jak zmiany to zmiany ;)

Poszukiwany: grafik (za $$$)

Moja propozycja na nowe logo sadistica:
- zalezy mi na tym żeby było jak najmniejsze na wysokość, teraz jest 70px, optymalnie by było 30-40px, a jak się nie da to do 50px
- usunąć napis "Codzienna dawka czarnego humoru"
- oprócz napisu, coś w stylu uśmiechnietej czaszki pijącej browara (?)

Dodatkowo trzeba będzie zrobić obrazki na sadisticowy profil FB w podobnym stylu

2019-01-15, 22:40
HerrTeufel,
Wygrałeś talon.
Na dwa balony.

Jeżeli nie może zostać stare logo to skłaniałbym się w stronę ostatniego logo. Samo słowo " Sadistic " z czerwonym " C " oznaczające ósmy, czerwony dział, tak dla patosu. Umarlak rozlewający piwo jak dla mnie sugeruje, że nie jesteśmy skąpi w dzieleniu się nim z innymi.
Jednak konserwa ze mnie, więc obecne logo, do którego jestem przywiązany jak użytkownik tego pięknego portalu do piwa. Ewentualnie można zmniejszyć logo usuwając z obecnej nazwy " Codzienna dawka czarnego humoru " i zostawić stare, dobre logo.

2019-01-15, 22:58
Wuj tam z logiem.



Pozdrawiam.

2019-01-15, 23:24
Poprawiłem czaszkę aby była bardziej przejrzysta i miła dla oka, na sam napis możecie patrzeć z przymrożeniem oka.



Dodatkowo bonus ... Z przykładem jak by to wyglądało na znaku wodnym.




2019-01-16, 00:29

Kolega mówił, że żółta litera kojarzy mu się z jakimś tam innym portalem. Czerwona zdecydowanie najlepsza!

2019-01-16, 01:15
To zajebiste


2019-01-16, 05:57
Tak czekałem, obserwowałem i swoje trzy zdania wtrącę... Loga jako tako bym nie zmieniał, w końcu wielu z nim kojarzy ten portal, zwłaszcza rzygającego kościotrupa, jest w nim pewien przekaz zawarty. Co do kolorów, to jak sami uważacie, ale według mnie w prostocie siła, każdy spec od reklamy Wam to powie. To samo tyczy się sloganu, z którym większość ludzi ten portal utożsamia (czy słusznie? Może nie do końca) Niemniej jednak, trzeba uważać, żeby nie przekombinować. Ja bym nic nie zmieniał, oprócz odświeżenia obecnego, poprzez zrobienie go bardziej 3D. Niestety grafik ze mnie marny, choć za małolata biegało się z puszkami po mieście :lol: Mógłby to ktoś zwizualizować?

2019-01-16, 07:26
MaszAyahuaskę napisał/a:

Tak czekałem, obserwowałem i swoje trzy zdania wtrącę... Loga jako tako bym nie zmieniał, w końcu wielu z nim kojarzy ten portal, zwłaszcza rzygającego kościotrupa, jest w nim pewien przekaz zawarty. Co do kolorów, to jak sami uważacie, ale według mnie w prostocie siła, każdy spec od reklamy Wam to powie. To samo tyczy się sloganu, z którym większość ludzi ten portal utożsamia (czy słusznie? Może nie do końca) Niemniej jednak, trzeba uważać, żeby nie przekombinować. Ja bym nic nie zmieniał, oprócz odświeżenia obecnego, poprzez zrobienie go bardziej 3D. Niestety grafik ze mnie marny, choć za małolata biegało się z puszkami po mieście Mógłby to ktoś zwizualizować?



3D Już dawno jest nie modne, odkąd Microsoft wprowadził w windows'ie modern UI jak mogłeś zauważyć wszędzie jest tworzona maksymalnie prosta grafika , Ikonki, loga a nawet całe strony czy systemy, wszystko jest płaskie więc robienie czegokolwiek choć trochę 3D w tych czasach to strzał w kolano i postarzanie projektu.

2019-01-16, 07:57
solltys, no może ja się źle wyraziłem... Nie rozchodziło mi się o konkretne 3D, bo to faktycznie tandeta, tylko o nadanie jakby głębi poprzez odpowiedni światło-cień, delikatnie, ze smakiem. Coś na zasadzie, żeby logo komponowało się z tłem strony, jakby z niego wychodziło, co nadałoby formę przestrzeni, bez walenia 3D jak z wygaszacza 98'

2019-01-16, 08:07
Ja za to jako osoba wyczulona na punkcie oprawy graficznej i znająca dzisiejsze standardy uważam że właśnie ten minimalizm który jest obecnie modny ma w sobie to coś. Ale żeby nie było, daję 3 przykłady aby poprzeć swoją tezę że panuje coś takiego jak trendy których po prostu trzeba przestrzegać jeśli projekt ma być profesjonalny (żeby zaraz nikt nie wyjechał że ch*ja się znam na grafice) chyba że prowadzimy tematyczną stronę retro i taki zabieg jest pożądany.




Generalnie weźcie sobie dowolne logo, dowolnej firmy i zobaczcie jak ich loga wyglądały w okolicach 2006 roku a jak wyglądają teraz, wszyscy pozbyli się jakichkolwiek wodotrysków/fajerwerków/3D. I nawet jak komuś się to nie podoba to takie są standardy na świecie i każdy profesjonalny grafik będzie się ich trzymał.

2019-01-16, 10:08
Rebeliant napisał/a:

@up: Wybacz, ale obecny GUI Win10 wygląda jak kupa. Dla imbecyli. Pierwsze co robię po instalacji Win10, to wypie**alam te j***ne płaskie kafle aby zostawić jedynie listę programów z klasycznego folderu MenuStart.


A mnie się akurat takie coś podoba, wygląd windowsa czy jak powyższy przykład logo google i innych witryn/aplikacji. Niby prostota ale ładna.

2019-01-16, 11:07
margas napisał/a:

To zajebiste



Przecież ta czacha wygląda jak ślimak z uprzężą w gębie. W sumie ślimak pasuje do Sadistic, te serwery...

2019-01-16, 11:10
petru23 napisał/a:

Przecież ta czacha wygląda jak ślimak z uprzężą w gębie. W sumie ślimak pasuje do Sadistic, te serwery...



Chyba jesteś z Czarnobyla że takie ślimaki widujesz. :amused:

Ni...........ny
2019-01-16, 11:16
@solltys a mnie się ta czcionka nie podoba, coś mi nie gra w tym logo
Kombinujesz ze starym i próbujesz je trochę na siłę odświeżyć i moim skromnym zdaniem efekt jest taki sobie.
Spróbuj coś zupełnie od podstaw, może będzie dużo lepiej.

ag...........th
2019-01-16, 11:20
@up czcionka się rozmywa

2019-01-16, 11:29
Niezwyciężony napisał/a:

@solltys a mnie się ta czcionka nie podoba, coś mi nie gra w tym logo

Kombinujesz ze starym i próbujesz je trochę na siłę odświeżyć i moim skromnym zdaniem efekt jest taki sobie.

Spróbuj coś zupełnie od podstaw, może będzie dużo lepiej.



Jestem grafikiem a nie magikiem, mogę wykorzystać swoją kreatywność przy tworzeniu projektu ale każdy poważny projekt zaczyna się od przeprowadzenia "wywiadu" ze zleceniodawcą aby poznać jego wizję tak aby w 100% sprostać jego oczekiwaniom. Projektowanie czegokolwiek nie ma sensu w momencie gdy nie dostane żadnych wytycznych, nie będę znał wizji klienta, jego oczekiwań (a co dopiero gdy jest 100 osób i każda ma inną wizję i gust). Zresztą co ja będę mówił. Link poniżej zobrazuje mniej więcej z czym musi się zmagać każdy grafik kilka pozycji jest na prawdę w punkt i może co niektórzy poprawią sobie humor i zrozumieją jak to w końcu jest z ta grafiką. Zrozumcie że Wasza opinia nie jest jedyną słuszną. :)

http://teksty.magentowe.pl/jak-wkurzyc-grafika-poradnik-w-15/

agoth napisał/a:

@up czcionka się rozmywa



Ta "rozmywająca" się czcionka to był celowy efekt na który nawet poświęciłem trochę czasu tworząc blur, wszystko po to aby napis nie był "ostry", na tych wcześniejszych wersjach z tą czcionką się nie rozmywała i widać że jest aż za ostra.