18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 20:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Gamba 2009-05-05, 11:26
tia, ale żeby książka do biblioteki trafiła, najpierw muszą ją kupić...
ergo, autor zarabia...
Zgłoś
Avatar
Centurion 2009-05-05, 11:37 2
No właśnie, to porównanie jest debilne.

Po pierwsze - biblioteka płaci za książkę, więc autor na niej zarabia.
Po drugie - pożyczasz książkę i musisz ją oddać, więc nie będziesz jej miał, chyba że ją sobie skserujesz (to by bardziej pasowało do modelu ściagania z Internetu).
Po trzecie - niespecjalnie dużo ludzi kradnie książki w internecie raczej, bo czytanie ich na monitorze jest mało wygodne, a filmy i gry to jednak inna bajka.

Ściaganie plików z Internetu jest okradaniem wydawców czy to się komuś podoba czy nie, ale oni sami są też sobie winni bo już dawno powinni zmienić sposób dystrybucji.
Zgłoś
Avatar
grauper 2009-05-05, 11:40
Na jaki cent ??
Zgłoś
Avatar
kris006 2009-05-05, 14:13 1
~Gamba a żeby coś wrzucić do internetu też to najpierw trzeba kupić
Zgłoś
Avatar
Kyuubi 2009-05-05, 15:56
kris006 napisał/a:

~Gamba a żeby coś wrzucić do internetu też to najpierw trzeba kupić


hahaha xD koleś rozbawiłeś mnie, a słyszałeś o czymś takim jak hakerstwo??
Zgłoś
Avatar
Centurion 2009-05-05, 16:09
Niekonieczne, owszem DVDRipy ktoś musi kupić ale już np DVDScreeny czy Promo CD z muzyką są wysyłane do gazet, telewizji, radia a stamtąd często do netu.

grauper napisał/a:

Na jaki cent ??


Nie wiem, tania dystrybucja w Internecie z pominięciem tworzenia nośników jak płyty (mamy już tak rozwiniętą technikę że to po prostu w pewnym momencie i tak będzie musiało zniknąć). Ucinając koszty pośrednie możnaby zejść do bardzo rozsądnej z punktu widzenia odbiorcy cenę. A to by wystarczyło aby ludzie zaczęli kupować gry,muzykę,filmy. Ceny płyt w chwili obecnej są zbyt wysokie. Oczywiście wraz z odejściem od dzisiejszego systemu dystrybucji skazujemy na utratę pracy setki tysiące osób, ale to i tak jest nieuniknione. Póki co to wytwórnie nie chcą iść na współpracę z internautami i tylko grożą i ścigają, ale to jest walka z wiatrakami której nie mogą wygrac.
Zgłoś
Avatar
kris006 2009-05-05, 16:17
Kyuubi napisał/a:


hahaha xD koleś rozbawiłeś mnie, a słyszałeś o czymś takim jak hakerstwo??


A słyszałeś kiedyś żeby DVD było do obejrzenia on-line żeby możnaby je kupić i oglądać steam'a?? To jak takie coś hackować? mp3 tak, ale nie filmy...
Zgłoś
Avatar
Alloc 2009-05-05, 16:41
i tez trzeba brac pod uwage to, ze wiele osob gdyby nie sciagalo za darmo to i tak by nie kupilo danej aplikacji. Poza tym dawniej jak ktos nagrywal muzyke z radia na kasete to wszystko bylo ok..
Zgłoś
Avatar
Cord 2009-11-22, 11:31 2
Centurion napisał/a:


Nie wiem, tania dystrybucja w Internecie z pominięciem tworzenia nośników jak płyty (mamy już tak rozwiniętą technikę że to po prostu w pewnym momencie i tak będzie musiało zniknąć). Ucinając koszty pośrednie możnaby zejść do bardzo rozsądnej z punktu widzenia odbiorcy cenę. A to by wystarczyło aby ludzie zaczęli kupować gry,muzykę,filmy. Ceny płyt w chwili obecnej są zbyt wysokie. Oczywiście wraz z odejściem od dzisiejszego systemu dystrybucji skazujemy na utratę pracy setki tysiące osób, ale to i tak jest nieuniknione. Póki co to wytwórnie nie chcą iść na współpracę z internautami i tylko grożą i ścigają, ale to jest walka z wiatrakami której nie mogą wygrac.



Ja się nie zgodzę. Jakbym miał płacić w internecie za coś "niematerialnego" to jeszcze częściej przechodziłbym po prostu stronę obok na jakieś torrenty itp. Kupuję oryginalne gry/filmy/płyty dla tego, żeby czuć ten zapach nowości wyjętej z pudełka, móc się wysrać z instrukcją/książeczką, a po użyciu odłożyć ładne pudełko na półkę. Wielu z Was (no offence) nie zna tego uczucia, ale kolekcja filmów, gier i płyt na ścianie wzbudza w człowieku takie miłe uczucie A wydanie hajsu na ikonkę na pulpicie, moim zdaniem, mija się z celem. I to w chuj daleko
Zgłoś
Avatar
luki24 2009-11-22, 12:32
zgodzę się z Rosemary, jak mam kupić to chce najpierw przekonać się czy mi się to podoba. Samo to że jest to mój ulubiony wykonawca mnie nie przekonuje, bo różnie jest z ich weną twórczą...
Zgłoś
Avatar
Cord 2009-11-22, 13:02
No ja nie mam takich problemów jak Rosemary a do tego uwielbiam wydania 'płytowe'. Ale wszystko zależy, jak to dobrze ujęłaś, od punktu siedzenia. Dla tego również wydania internetowe mają rację bytu i są potrzebne (chociaż wątpię, żeby ludzie masowo kupowali w sieci, jeżeli mają dokładnie to samo za friko. Piractwo trzeba piętnować, ścigać i KARAĆ Sam mam dysk pełen pirackiego oprogramowania . Kradzież przez internet stała się czymś oczywistym i właściwie nikt nie widzi w tym nic złego.
Zgłoś
Avatar
gregohr 2009-11-22, 13:35
luki24 napisał/a:

zgodzę się z Rosemary, jak mam kupić to chce najpierw przekonać się czy mi się to podoba. Samo to że jest to mój ulubiony wykonawca mnie nie przekonuje, bo różnie jest z ich weną twórczą...



Gry- grasz w demo i wiesz

Muzyka-słuchasz radia gdzie lecą single i wiesz.
Zgłoś
Avatar
gregohr 2009-11-22, 17:03 1
Rosemary napisał/a:


Jeśli gustujesz w takiej muzyce, co leci w radiu - super.



generalizowanie i wrzucanie wszystkich stacji radiowych do jednego worka z zetką i eremefem jest manipulacją.

Rosemary napisał/a:

Jednak ani ja, ani większość moich znajomych nie usłyszy w radiu wykonawcy, którego płytę lub a którego koncert z chęcią by się wybrali.


hmmm... rzucisz jakąś nazwę? bo ja mogę ci odpowiedzieć równie ogólnie: każdą muzykę można znaleźć w polskich radiach.
Zgłoś