18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Mało brakowało
S................x • 2012-09-16, 23:19
Jeżeli ktoś nie pojmuje, dlaczego nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniu, to właśnie dostał odpowiedź.

Zgłoś
Avatar
Mizantrop 2012-09-17, 17:55 1
123456789987654321 napisał/a:

film z miejscowości gdzie w nazwie jest dużo literek "o" pOwOdOwO dam piwo tylko dlatego ze wiem gdzie jest te miejsce ;p



Właśnie kurwa, Powodowo a nie Pobierowo. Mój błąd ; D
Zgłoś
Avatar
gaijin 2012-09-17, 18:01
Gdyby był Bóg, to by na pewno dał możliwość zmartwychwstania na 5 minut, żeby zapier... kretyna, który wysłał ciebie i twoją rodzinę na tamten świat, bo mu się zachciało wyprzedzać na pasach, skrzyżowaniu, ciągłej, górce, zakręcie itp.
Zgłoś
Avatar
lohan 2012-09-17, 18:18
socjalmmv napisał/a:

Kara za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub skrzyżowaniu 500 zł 10 pkt. jednak dziennie widuje często takie przypadki. Czasami się zastanawiam jak niektórzy ludzie otrzymują prawko, bo kobiety to wiadomo pociągna druta i gotowe. Za wyprzedzanie na takich odcinkach powinno być co najmniej 1000 zł kary to może idiot[k]a by się nauczył[a].


To chyba twoja stara tak prawko zdala...widze kolejny zawalidroga co aby do kosciolka w niedziele jedzie przepisowo 50, a jak ktos jedzie przed nim wolniej to sie wlecze 20km/h ^^
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2012-09-17, 19:31
Jest wiele bocznych dróg tudzież wyjazdów z posesji, gdzie jest linia przerywana, a nie ciągła. I wtedy co? Wtedy ten wyjeżdżający byłby kretynem, idiotą, niedzielnym kierowcą. A tu co? Ach, ciągłą widział, a wyprzedzającego (w miejscu niedozwolonym, fakt) już nie? Kurwa, nie wiem, co trudniej dostrzec. Pasy na jezdni, czy samochód? Jeden kretyn i drugi kretyn - pytanie, który większy.
Zgłoś
Avatar
wudun 2012-09-17, 20:04
Film powinien na psach wylądować. Dyscyplinarka z firmy na bank.
Zgłoś
Avatar
ParabolaZła 2012-09-17, 20:48
Jezdnia jaka ładna, widać asfalt świeżo malowany
Zgłoś
Avatar
kfqcpk 2012-09-18, 0:42
Zgłoś
Avatar
masabitumiczna 2012-09-18, 0:56
@~Bobass
Raz jak jechałem za kolumną 6-7 samochodów, 3-ci w kolejności samochód zaczął wyprzedzać (zjechał na lewy pas z włączonym lewym kierunkowskazem) no to ja tak samo lewy kierunek i wyprzedzam. Ładnie się zdziwiłem jak w pewnym momencie ten "wyprzedzający" przede mną prawie się zatrzymał i skręcił w jakąś polną drogę. Dodam, że cała akcja miała miejsce przy linii przerywanej...
Zgłoś
Avatar
maron_d 2012-09-18, 3:25
socjalmmv napisał/a:

Kara za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub skrzyżowaniu 500 zł 10 pkt. j[a].



Oj chyba nie
Zgłoś
Avatar
a................0 2012-09-18, 16:41
Mam dla was w takim razie pytanie, panowie eksperci od wszystkiego. To jedna z niewielu rzeczy, co do których mam wątpliwości na drodze. Jeśli jadący przede mną samochód skręca w prawo, zjechał do krawędzi i ja mam wystarczająco dużo miejsca, by go wyprzedzić nie przekraczając linii na środku jezdni, to mogę to zrobić czy nie? Bądź co bądź jest to skrzyżowanie, ale takie sytuacje widzi się przecież na co dzień.
Pytam, bo problem pojawia się wtedy, kiedy z uliczki po prawej ktoś wyjeżdża. Jak w niego wjadę to jest jego wina (wymuszenie) czy moja (wyprzedzanie na skrzyżowaniu)? Dla porządku dodajmy, że jezdnia jest przedzielona linią przerywaną, a owa uliczka po prawej jest mała (osiedlowa), bo akurat tak to wygląda przy moim bloku.
Zgłoś
Avatar
masabitumiczna 2012-09-18, 22:04
@alan10 - Oczywiście, że jego wina, bo to on musi się upewnić czy może się włączyć do ruchu.
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2012-09-22, 12:32
masabitumiczna napisał/a:

@~Bobass
Raz jak jechałem za kolumną 6-7 samochodów, 3-ci w kolejności samochód zaczął wyprzedzać (zjechał na lewy pas z włączonym lewym kierunkowskazem) no to ja tak samo lewy kierunek i wyprzedzam. Ładnie się zdziwiłem jak w pewnym momencie ten "wyprzedzający" przede mną prawie się zatrzymał i skręcił w jakąś polną drogę. Dodam, że cała akcja miała miejsce przy linii przerywanej...



To nieco inna sytuacja, podczas wyprzedzania masz zachować maksymalną ostrożność, poza tym raczej widać czy auto przyspiesza czy hamuje. Inny aspekt jest taki, że gdyby to auto faktycznie wyprzedzało, a manewr ten byłby wykonany na styk przed nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem, to mógłbyś nagle znaleźć się w idealnej sytuacji do zderzenia czołowego. Dlatego ja nie lubię wyprzedzania, gdy ktoś przede mną też wyprzedza. Choćby ze względu na ślimacze tempo wyprzedzania preferowane przez niektórych kerowców.
Zgłoś