18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:25
Ponad 3.5 tys. żołnierzy rosyjskiej Floty Bałtyckiej rozpoczęło manewry w ramach taktycznych ćwiczeń wojsk ochrony wybrzeża – podaje Polskie Radio.


Niezapowiedziane manewry odbywają się na lądzie. Biorą w nich udział czołgi T-72 oraz bojowe wozy piechoty BMP-2. Żołnierze ćwiczą operacje obronne i ofensywne. Doskonalą też umiejętności budowania umocnień.

Niepokój w związku z rozpoczętymi manewrami wyraziła strona litewska. Prezydent Dalia Grybauskaite powiedziała, że „jej kraj jest przygotowany na każdy wariant wydarzeń i niespodzianki ze strony Rosji”. Dodała też, że w związku z ćwiczeniami w Obwodzie Kaliningradzkim „litewskie siły zbrojne pozostają w zwiększonej gotowości bojowej”.

Tymczasem rosyjskie myśliwce naruszyły dziś przestrzeń powietrzną Ukrainy nad Morzem Czarnym - informuje TVN 24. W celu zapobieżenia prowokacjom, ukraiński Su-27 został poderwany, aby przechwycić rosyjskie maszyny. Ministerstwo obrony Ukrainy podało, że przestrzeń powietrzna została naruszona dwukrotnie.

źródła: wprost/polskieradio/KRESY (wszystko pe el)
Zgłoś
Avatar
joker2111 2014-03-03, 15:25
Ciekawe jak daleko to zajdzie ?
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-03-03, 15:25 36
U nas też są manewry. Generałowie wysyłają swoją kasę za granicę.
Zgłoś
Avatar
nowynick 2014-03-03, 15:26 7
zaatakujmy ruskich z wyprzedzeniem!

albo jeszcze lepiej zakręćmy im kurek z ropą i gazem!
Zgłoś
Avatar
bart_123 2014-03-03, 15:31 2
sprawdzają kto pierwszy w nogawkę popuści.
Zgłoś
Avatar
NastyRascal 2014-03-03, 15:31 5
i co w tym dziwnego ze maja manewry?
my tez swoje mamy.
teraz kazdy przelatujacy samolot nad naszymi glowami bedzie brany za bombowiec a kazdy strzal mysliwego slyszany w lasach przygranicznych bedzie brany za atak rosjan?
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2014-03-03, 15:41 4
Ej, to sytuacja w stylu; "Gośka! Patrz! Piłkę wziął, będzie trenował. Łaaał. Ale mu się mięśnie napinają. O! Spojrzał się na mnie! O co mu może chodzić? Może zechce się umówić? Może się oświadczy!? O jaaaa, ale emocje" iksDE
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2014-03-03, 15:58 11
Cytat:

Niepokój w związku z rozpoczętymi manewrami wyraziła strona litewska.


A niech Żmudzini srają po portkach, bo u nich też trochę ruskich siedzi, a i Polaków sporo... To kiedy Wilno odłącza się od Żmudzi i wraca do Polski?
Zgłoś
Avatar
contowsky 2014-03-03, 16:09 25
nie ma powodu do obaw. W końcu mamy pełno mężczyzn w rurkach w wieku poborowym, którzy w razie czego na pewno uratują resztę obywateli.
Zgłoś
Avatar
siemien 2014-03-03, 16:43 24
Łotysze szykują się do wojny z Rosja. Trwa ogólnonarodowa akcja chowania zimnioków.
Zgłoś
Avatar
mrozekpl 2014-03-03, 16:57 157
Od kilku lat oczekiwałem jakiejś rewolucji (ogólnoeuropejskiej) i nie martwi mnie to co się teraz dzieje.
Jak ruscy wejdą to fakt-bronić będzie trzeba ale rozpierdolą dużo a władza rozsieje się po całym świecie.
I może po tej wojnie-która lada chwila może nastąpić -wrócimy do normalności
do kapitalizmu,do NORMALNEGO wychowywania dzieci, do normalnych podatkow a nie do okradania nas przez ludzi którzy są na stanowiskach dzięki nam...
I może w końcu ktoś zrozumie że gejów w rurkach,lesbijki i inne zboczenia trzeba nazywać zboczeniem a nie tolerować to a nawet zachęcać do tego cholerstwa.
Jak nadejdzie wojna będę się o was modlił-o każdego Polaka i każdego Węgra.
A jeśli będzie trzeba to stańmy do walki jako Polacy-bark w bark do boju za ojczyznę !
Zgłoś
Avatar
r................3 2014-03-03, 18:19 5
Panie adminie. Zamieściłem list otwarty do polityków i dziennikarzy Jerzego Truchlewskiego. Natychmiast został przeniesiony do działu polityka który nie jest wyświetlany w poczekalni ani na stronie głównej więc niewielu go przeczyta. Czyżby i ten portal został "opanowany"? Dlaczego ten temat jak i inne, od nie dawna wrzucane przez użytkowników zostają w poczekalni i lądują na głównej?
Zgłoś
Avatar
bravoteampolska 2014-03-03, 20:31
joker2111 napisał/a:

Ciekawe jak daleko to zajdzie ?



Dojdzie do tego co było niedawno na obszarze Korei PN . Pokaz kto ma większe jaja i wszystko zaraz ucichnie , bo ani ukraina ani my nie mamy nawet podejścia do sił zbrojnych Rosji .
Zgłoś
Avatar
PhantomMask 2014-03-03, 20:34 6
no to chłopaczki od ASG szykujta swe plastikowe pukawy wojna idzie !
Zgłoś
Avatar
bravoteampolska 2014-03-03, 20:37 17
mrozekpl napisał/a:

Od kilku lat oczekiwałem jakiejś rewolucji (ogólnoeuropejskiej) i nie martwi mnie to co się teraz dzieje.
Jak ruscy wejdą to fakt-bronić będzie trzeba ale rozpierdolą dużo a władza rozsieje się po całym świecie.
I może po tej wojnie-która lada chwila może nastąpić -wrócimy do normalności
do kapitalizmu,do NORMALNEGO wychowywania dzieci, do normalnych podatkow a nie do okradania nas przez ludzi którzy są na stanowiskach dzięki nam...
I może w końcu ktoś zrozumie że gejów w rurkach,lesbijki i inne zboczenia trzeba nazywać zboczeniem a nie tolerować to a nawet zachęcać do tego cholerstwa.
Jak nadejdzie wojna będę się o was modlił-o każdego Polaka i każdego Węgra.
A jeśli będzie trzeba to stańmy do walki jako Polacy-bark w bark do boju za ojczyznę !



A co ty pierdolisz , jaka wojna , co to gierka .
Nic śmiesznego , straty nie będą tylko w wojsku i sprzęcie militarnym , zginie ogrom bezbronnych ludzi .
Ja nie mam zamiaru z moją rodziną kryć się gdzieś po krzakach i modlić się w strachu o każdą minutę nędznego życia .
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie