18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Mary Kings's Close Edynburg
~Bambi~ • 2012-08-15, 14:11
W Mary King's Close można zobaczyć, jak mieszkali ludzie w Edynburgu w XVI-XIX wieku. To stary rejon miasta z fragmentami średniowiecznych kamienic, korytarzy i ulic, które zostały niegdyś zamurowane. Przez kilkaset lat miejsce to było zupełnie zapomniane, ale odkryto je przypadkiem w 1989 roku. Wykopaliska zakończono w 2003 roku i zostały otwarte dla turystów. Dziś, miejsce to uważane jest za jedno z najbardziej nawiedzonych na świecie. Odwiedzają je nie tylko turyści chcący poznać historię Edynburga, ale także badacze zjawisk paranormalnych, a nawet łowcy duchów. Dlaczego? Jedna z legend opowiada, że kiedy do Szkocji dotarła dżuma zamurowano ulicę z dwóch stron wraz z jej mieszkańcami, a kiedy zaraza minęła i odmurowano wejście, znaleziono w środku 600 nieżywych osób i wiele martwych zwierząt. Dziś, na wycieczkach po Mary King"s Close przewodnik przebrany w strój z epoki opowiada mrożące krew w żyłach historie. Ludzie przybywający tu z całego świata, doświadczają dziwnych doznań. Widzą np. ducha małej dziewczynki, która płacze. W podziemiach jest nawet specjalny pokój, gdzie turyści zostawiają dla niej zabawki. Inni twierdzą, że zobaczyli cienie zwierząt bez głów. Znane są też relacje ludzi, którym w podziemiach robiło się nagle słabo.



Reszta materiałów w komentarzach.
Zgłoś
Avatar
navy1 2012-08-15, 14:14
No i gdzie ta reszta?
Zgłoś
Avatar
HoseBanditos 2012-08-15, 14:16
Lewuch dajesz resztę.
Zgłoś
Avatar
Mr.Drwalu 2012-08-15, 14:17
Bambolejro Kaj je reszto
Zgłoś
Avatar
~Bambi~ 2012-08-15, 14:25 8


Zgłoś
Avatar
NuclearBlast 2012-08-15, 19:44 2
I taki dodatek youtu.be/1smDQ-6K_e4 w tym odcinku sprawdzali akurat miejscie o którym mowa w temacie .
Zgłoś
Avatar
lesii 2012-08-17, 10:52 7
Byłem, zwiedzałem, generalnie ciekawe autentyczne historie, co do duchów itd. to pani przewodnik, głownie psychologicznie i nastrojowo próbuje je "wywołać". Pamiętam w jednej komnacie był stworzony okręg z kamieni i jak ktoś wszedł do niego, miał się pojawić zabójca dzieci i skrzywdzić nas... po opowiedzeniu tej historii, wychodzą wskoczyłem do okręgu i zatańczyłem sobie, połowa ludzi wystraszona druga brechtała.. ooo takie duchy. Kto jest podatny na te bzdury, to będzie widział i czuł moce...Ale wycieczka by zobaczyć, jak ludzie biedni mieszkali i pożar, gdzie ludzie zginęli uduszeni, warte...
Zgłoś
Avatar
~Bambi~ 2012-08-17, 11:11 2
lesii napisał/a:

Byłem, zwiedzałem, generalnie ciekawe autentyczne historie, co do duchów itd. to pani przewodnik, głownie psychologicznie i nastrojowo próbuje je "wywołać". Pamiętam w jednej komnacie był stworzony okręg z kamieni i jak ktoś wszedł do niego, miał się pojawić zabójca dzieci i skrzywdzić nas... po opowiedzeniu tej historii, wychodzą wskoczyłem do okręgu i zatańczyłem sobie, połowa ludzi wystraszona druga brechtała.. ooo takie duchy. Kto jest podatny na te bzdury, to będzie widział i czuł moce...Ale wycieczka by zobaczyć, jak ludzie biedni mieszkali i pożar, gdzie ludzie zginęli uduszeni, warte...



Wiadomo, że o duchach to bzdury Ale klimacik fajny dodaje
Zgłoś
Avatar
Marcellotinio007 2012-08-17, 16:39
ja myślałem po fotce na dole, że będzie coś o "Pogromcach mitów" zaczynam czytać i takie zdziwienie ...
Zgłoś
Avatar
dth 2012-08-17, 17:11
materiał wydaje się ciekawy, ale zdjęcia chujowe niestety : /
Zgłoś
Avatar
amre 2012-08-17, 18:09
niestety nie damy rady tam spotkać duchów z bardzo prostego powodu - one nie istnieją. A szkoda

Tym większa szkoda że nie wyczerpałeś zanadto tematu:
1. Wierzono w nawiedzenia w tamtym rejonie już od XVII wieku. Przez zanieczyszczone okoliczne bagna i wydzielające się z nich biogazy. Biogazy powodowały halucynacje, nagłe omdlenia i tworzenie niewytłumaczonych gier światła. W tamtych wiekach rzecz jasna nie umiano tego wytłumaczyć i sądzono że to nawiedzenie. Legendy dotrwały do dziś.
2. Spotęgowanie legend było spowodowane... kolejną legendą! mówiącą, że do zamurowania i odcięcia rejonu - coby ułatwić jego kwarantannę w okresie zarazy - użyto ciał zarażonych jako budulca murów. Jest to rzecz jasna bzdura, ale jak opowiesz to z wystarczającą charyzmą, to uwierzą.
3. Samo zamurowanie ludzi i pozostawienie na pewną śmierć też jest legendą miejską i nie zostało udowodnione.
Zgłoś
Avatar
~Bambi~ 2012-08-17, 18:22
amre napisał/a:

niestety nie damy rady tam spotkać duchów z bardzo prostego powodu - one nie istnieją. A szkoda

Tym większa szkoda że nie wyczerpałeś zanadto tematu:
1. Wierzono w nawiedzenia w tamtym rejonie już od XVII wieku. Przez zanieczyszczone okoliczne bagna i wydzielające się z nich biogazy. Biogazy powodowały halucynacje, nagłe omdlenia i tworzenie niewytłumaczonych gier światła. W tamtych wiekach rzecz jasna nie umiano tego wytłumaczyć i sądzono że to nawiedzenie. Legendy dotrwały do dziś.
2. Spotęgowanie legend było spowodowane... kolejną legendą! mówiącą, że do zamurowania i odcięcia rejonu - coby ułatwić jego kwarantannę w okresie zarazy - użyto ciał zarażonych jako budulca murów. Jest to rzecz jasna bzdura, ale jak opowiesz to z wystarczającą charyzmą, to uwierzą.
3. Samo zamurowanie ludzi i pozostawienie na pewną śmierć też jest legendą miejską i nie zostało udowodnione.



Nie wyczerpałem, bo czasem ciężko znaleźć wszystkie informacje. Miło zaś, gdy komentujący użytkownicy zamiast docinać dopowiedzą to, co sami wiedzą
Zgłoś
Avatar
amre 2012-08-17, 18:50
Bambiś napisał/a:



Nie wyczerpałem, bo czasem ciężko znaleźć wszystkie informacje. Miło zaś, gdy komentujący użytkownicy zamiast docinać dopowiedzą to, co sami wiedzą



Puste docinki piszą puste głowy. Bo przecież tak trudno jest pomyśleć lub o zgrozo zrobić coś samemu. Tak więc uzupełniam poprzedni komentarz - bardzo fajny temat generalnie. Cieszę się, że się tu pojawił.
Zgłoś
Avatar
lesii 2012-08-28, 16:31 1
o zamurowaniu nie słyszałem, bardziej chodziło o to, że spanie na ulicach (bycie bezdomnym) było karane w tamtych czasach, więc ludzie ubodzy i półświatek, mieszkali w lochach(magazynach), gdzie panowała całkowita ciemność i jak wiadomo dochodziło do licznych rabunków, zabójstw, dzieciobójstw i gwałtów...później jak dobrze pamiętam wybuchł pożarł na moście (pod którym mieszczą się lochy) i zamknięto w jednym z pomieszczeń kobiety z dziećmi, sądząc, że będą bezpieczne... Jednak szybko zaczęło brakować tlenu i w akcie desperacji matki, by dzieci nie umierały w agonii, podusiły swoje pociechy...Jeszcze pani przed z jednym kościołów pokazywała jak wybierano ludzi na torturowanie ludzi, pod pretekstem znalezienia wiedźmy. Pamiętam bo mówiła o znakach charakterystycznych za kogo uważają że jest wiedźmą (wybrała jako przykład rudego hihihi)..
Zgłoś