18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40


Do Sejmu trafił projekt ustawy u ustalaniu płci autorstwa Anny Grodzkiej - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Nowe prawo dawałoby możliwość szybkiej zmiany płci metrykalnej zapisanej w dokumentach każdemu, kto ukończył 16 lat.
Ruch Palikota kwestionuje określanie płci przy urodzeniu dziecka na podstawie dwóch kryteriów: wyglądu narządów płciowych niemowlęcia i badań genetycznych. Od płci metrykalnej ważniejsza miałaby być tzw. tożsamość płciowa - "utrwalone, intensywnie doświadczane odczuwanie i przeżywanie własnej płciowości, które odpowiada lub nie płci metrykalnej".

"Urzędnicy nie mogą narzucać płci"

Ustawa dawałaby prawo przyspieszonego uzgodnienia płci metrykalnej i tożsamości płciowej. Wystarczyłby wniosek złożony do sądu okręgowego, z załączonym oświadczeniem o niezgodności płci metrykalnej i tożsamości oraz orzeczeniem dwóch lekarzy specjalizujących się w psychiatrii i seksuologii. Prawo do formalnej zmiany płci miałaby każda osoba po ukończeniu 16. roku życia. Zdaniem posłów RP tożsamość płciowa kształtuje się właśnie do tego czasu. - Urzędnicy nie powinni odgórnie narzucać, czy ktoś jest chłopcem czy dziewczynką - uzasadniają posłowie RP.

Projekt zakłada, że zmiana zapisu w dokumentach nie byłaby uzależniona od przeprowadzonych wcześniej zabiegów medycznych i kuracji hormonalnych. Oznaczałoby to, że osoba pozostająca pod względem fizycznym mężczyzną otrzymywałaby nowy akt urodzenia oraz dokumenty wystawione na kobietę potwierdzające zmianę imienia i nazwiska.

Cały tekst w dzisiejszej Rzeczpospolitej
Zgłoś
Avatar
zavv 2013-02-05, 17:36
i teraz naprawdę nie wiem czy sobie jaja robisz czy to prawda...

to "jaja" to nie dosłownie...
Zgłoś
Avatar
kszmyd 2013-02-05, 17:38 42
Nie no aż musiałem konto założyć ,jak taki człowiek ma czelność i odwagę pokazywać się publicznie ?
To coś ma dzieci i stwierdziło ,że jednak będzie kobietą no WTF ja się pytam .
Nie kryję oburzenia i tak naprawdę jestem tolerancyjny , jak chcą to niech sobie żyją ale w uboczu , prywatnie a nie publicznie się pokazywać jaka to ze mnie fajna dupa jest . ale się spiąłem
Zgłoś
Avatar
Jo[H]nY 2013-02-05, 17:38 3
Grodzki ma głoś jak duszona parówka
Zgłoś
Avatar
szereg0wy 2013-02-05, 17:39
Źródełko, bo zapomniałem: tokfm.pl/Tokfm/1,130517,13348516,Masz_16_lat__zdecyduj_jakiej_jestes_p...
Zgłoś
Avatar
wojtek95do 2013-02-05, 17:39 118
To już jest całkowita apokalipsa! Najpierw marsze gejów, a teraz to. No na miłość boską! Co się kurwa dzieje w tej Polsce?
Zgłoś
Avatar
Robajson 2013-02-05, 17:39 5
@up Grockie nie Grodzki...
Zgłoś
Avatar
Dzimboludek 2013-02-05, 17:41
No bo pewnie dusi parówę w majtach wyszczuplających pod kiecką
Zgłoś
Avatar
JacobX14 2013-02-05, 17:41 7
Urzędnicy nie mogą narzucać płci, to się zgodzę, ale przecież to Bóg wybiera dla nas płeć.
Zgłoś
Avatar
D................k 2013-02-05, 17:42 15
Nie ma się czym bulwersować. Dzięki temu będziemy mieli nad Wisłą drugą Tajlandię, a tak ubóstwiane przez wszystkich sadoli baby z kutasami staną u nas towarem łatwo dostępnym. Hard też się pewnie wzbogaci się o dziesiątki tematów.
Zgłoś
Avatar
osa79 2013-02-05, 17:43 1
Uuu widzę że się we łbach nie pomściło ^^
Zgłoś
Avatar
Le_Kloszard 2013-02-05, 17:43 22
No tak, bo to jakiś urzędas przypina małemu dziecku chuja albo pizdę jak mu się podoba... A ten parchaty komunistyczny babochłop się w ogóle na oczy nie powinien pokazywać, zamiast tego ma czelność kandydować na jakieś ważniejsze stanowiska.
No po prostu KURWA MAĆ.
Na takich skurwiałych lewackich debili nie ma już rady. Proponuję im skorzystać z ich upragnionego prawa - eutanazji.
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2013-02-05, 17:51 26
Temat zastępczy. Kolejny. Nie ma szans żeby to przeszło, najmniejszych, ma zrobić wrzawę wśród ludzi, żeby się czymś zajęli.
Jarek ostatnio nie zrobił nic z tego można zrobić by aferę (źle zapięta marynarka, rozczochrane włosy itp.), to trzeba kombinować. Nie ma lekko.
Zgłoś
Avatar
marduk6 2013-02-05, 17:55 1
szczerze mowiac to niech ona(on) wypierda**** z tego sejmu razem z tymi pomyslami, do rzadzenia narodem potrzeba madrych glow, a zajmowanie sie ustawami o zmianie plci ... no ja pierd****
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-02-05, 17:55 13
Nikt nikogo do niczego nie będzie zmuszał. Za to ludzie z konfliktem płci moga mieć ułatwioną operację zmiany płci i wszystkich dokumentów urzędowych z taką zmiana związanych. Nie rozumiem dlaczego chcecie narzucac swoją wolę innym i co was tak boli kto co robi ze SWOIM ciałem. Jesteście bandą kołtunów, niestety w większości bardzo młodych. Nie wiem czy się tym martwić, że w takim wieku jesteście już tak pojebani, czy mieć nadzieję, że kiedyś uwolnicie wazych rodziców od przykrego obowiązku dokarmiania was, założycie własne rodziny i priorytetem stanie się zapewnienie tym waszym rodzinom bytu, a nie zaglądanie obcym osobom pod spódnicę czy do rozporka.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie