18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
michalo456 2013-05-08, 0:26
Ja tez sie zgadzam z tym, że drukarki 3D w przyszłości mogą osiągnać wilkie znaczenie. np. mozna bedzie sobie wydrukowac smaczego steka lub buty albo cokolwiek innego. Pozostaje tylko kwestia kiedy bedzie mozna uzyskać wystarczającą rozdzielczość takiej drukarki za rozsadną cene ( i nie mowie tu o jakichs butach czy klockach lego, tylko tak jak juz ktos wspomnial o procesorach i innych bardzo zminiaturyzowanych urzadzeniach). Przyszłość jest dla nas teraz kompletnym science fiction. Ja czekam az wyrusza zalogowo na Marsa i zaczna budować pierwsze bazy . To bedzie coś. Chociaz zdaje sobie sprawe ze to dopiero za jakies 20 lat
Zgłoś
Avatar
KMD 2013-05-08, 0:35
w sumie, to można by stworzyć odpowiednik każdego tworzywa sztucznego, tylko trzeba opracować metodę, w której cząsteczki wiązały by się np. pod wpływem lasera, co wcale nie jest takim sci-fi

przyszłość pokaże...
Zgłoś
Avatar
chudy179 2013-05-08, 0:38
no1cat napisał/a:

"ile czasu potrzeba żeby powstały powszechnie dostępne drukarki w metalu" - tak zwane frezarki numeryczne?


frezarką to huja zrobisz. Wykonasz: szkielet broni, zamek i jakieś mało istotne części. Lufy nie zrobisz bo potrzebna jest do tego przeciągarka(lufa musi mieć bruzdy) a jak zrobisz gładką to może trafisz w stodołę. Poczytaj jak były wytwarzane lufy do stenów w czasie II WŚ to zobaczysz, że to nie jest takie hop siup w garażu
Zgłoś
Avatar
zielak300 2013-05-08, 0:51
juz wiem na co zbieram hajsy
Zgłoś
Avatar
KMD 2013-05-08, 0:58
Mam nadzieję, że moja uczelnia będzie mieć taki sprzęt

Pytanie tylko, co drogiego można wybudować taką technologią? Póki co wgrywa karabin.
Zgłoś
Avatar
wiadro1908 2013-05-08, 1:45 2
Ja jestem za. Pomyślcie o kopiowaniu winyli. To by było coś pięknego.
Zgłoś
Avatar
Robot 2013-05-08, 2:01
Jako cywila mnie to niepokoji, dlatego muszę dać się wreszcie zamknąć w jakimś laboratorium i zapierdalać do usranej śmierci - tam będę bezpieczny.
Zgłoś
Avatar
fruityguy 2013-05-08, 6:59
Na drukarkę może jeszcze styknie, ale rozważaliście koszty materiału do niej ? Podejrzewam, że cena również będzie niebanalna...
Zgłoś
Avatar
fryc88 2013-05-08, 10:08
@up
materiał do takiej drukarki jest stosunkowo tani, kilkadziesiąt złotych za 1-3 KG, zależnie jaki materiał, kolor, jaka drukarka - niektóre ssą ABS, niektóre jakiś inny kompozyt, jedne w postaci granulatu, inne w postaci 'drutu' plastikowego, jedne mają trwałość zapałki, inne po wygrzaniu są jak ceramika, twarde, ale dość kruche.
Zagłębiałem się kiedyś w tym temacie, jest przynajmniej kilkanaście typów takich drukarek, ale efekt zawsze ten sam - z pliku na kompie robi Ci przedmiot.
Taką drukarkę przy odrobinie samozaparcia można zrobić we własnym zakresie, spotkałem się nawet z materiałami i praktycznie gotową instrukcją. Najdroższy z tego wszystkiego jest sterownik elektroniczny i silniki krokowe, resztę zrobisz u 'znajomego ślusarza'.

A na PirateBay można nawet ściągnąć gotowy projekt ich flagowego, bannerowego okrętu do wydrukowania na drukarce 3D
Zgłoś
Avatar
PepsiQ 2013-05-08, 10:16
KMD napisał/a:

Ja bym sobie kupił taką drukarkę.

Wydrukował bym na niej części do tej drukarki i złożył drugą drukarkę. Potem na obu bym drukował części itd.

Kiedy bym miał kilkaset takich drukarek, drukowałbym karabiny i sprzedał Korei płn., która za ich pomocą podbiła by Chiny i zajęła ich arsenał, co wywołało by wojnę atomową na świecie i jego zagładę.



Musze cię zmartwić jesteś Polakiem więc nigdy cie nie bedzie stać na taką drukarke.
Zgłoś
Avatar
SethNecromancer 2013-05-08, 11:34
Jak znajdę to wrzucę filmik kolesia który zajmuje się (legalnie) drukowaniem części broni na tego typu drukarkach.
Obecnie zajmuje się tylko magazynkami i (nie wiem jak to jest po polsku) "lower receiver" do Bushmastera.
Zajmuje się tylko tym bo resztę części można w USA kupić bez pozwolenia, przez internet.

Ogólnie koleś nie krył się ze swoimi zamiarami a na początku to drukarkę miał w leasingu. Jak doszło do firmy która mu ją leasingowała co chce robić to zabrali mu drukarkę. Obecnie koleś ma licencję federalną (?) i może sobie produkować te części.

Problemem jest (jak już inni sadole wspominali) wytrzymałość części - na razie (po ponad 3 latach pracy) udało im się zrobić tą część na tyle wytrzymałą(!) by nie rozpadła sie po 100 wystrzałach.

Tym samym wykorzystanie tak zrobionej broni na wiejskiej wydaje się być mało praktyczne - moim zdaniem.

Czy nie bardziej praktyczne lub niezawodne nie będą samoróbki z garażu?
Swoją drogą w tej tematyce polecam książkę
"Zips, Pipes, And Pens - Arsenal of Improvised Weapons -
J. David Truby (Paladin Press)"
Zgłoś
Avatar
viw 2013-05-08, 18:41
Każdy w domu może zrobić sobie taką drukarkę, polecam poszukać pod hasłem reprap
Zgłoś
Avatar
thez 2013-05-08, 19:12
Z tym drukowaniem w przyszłości to bym się tak nie podniecał. Nasze PeCety stają się coraz mniej niezależne. Jeszcze trochę i znaczna część systemu operacyjnego będzie pewnie na korporacyjnych serwerach. I chuja se zrobisz bez ich pozwoleństwa.
Zgłoś
Avatar
yaspan 2013-05-08, 21:27
Ciekawe... kumpla ze specjałki temat pracy inżynierskiej: projekt i konstrukcja drukarki 3D.
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-05-08, 22:30
Czeka nas wielka wojna by móc swobodnie korzystac z tej technologii. Kazdy duzy koncern w tej chwili glowkuje jak sobie z tym poradzic. Wprowadzanie takiego wolnego drukowania, spowodowalo by koniecznosc przemyslania calej naszej gospodarki, zasad zatrudnienia i wynagrodzenia, praw autorskich, etc etc.

Najlepsze jest to, ze bedziemy tego swiadkami. (chyba ze masz raka czy mukowiscydoze.
Zgłoś