18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Mąż stanu
freaky • 2019-09-08, 13:03
Wszedł facet do baru i krzyczy głośno:
"Już dziś stawiam kolejkę każdemu za jego własne pieniądze!!!"
Mikrocefale wstają, zaczynają płakać ze wzruszenia, klaskać i skandować "Jarosław!! Jarosław!!"

źródło: Twitter

2019-09-08, 19:46
Smokw napisał/a:

...wierze w Morawieckiego.....



Na to wygląda.

Cytat "Rządy zwiększają stopy procentowe by hamować zbyt wysoką inflację. "
No właśnie, jak inflacja ruszy to rząd podniesie stopy procentowe.

Cytat "Co roku wszystkie rządy podnosiły ZUS"
Kiedy jakiś rząd podniósł ZUS?
ZUS rośnie, kiedy rośnie średnia, średnia wzrośnie, jeśli w 2023 minimalna wyniesie 4000.
Tak dla przykładu, w 2010 minimalna 1317, ZUS 839. 4000 w 2023 to 3x ta z 2010, pomnóż sobie 839 razy 3.
Tak, to nie przekłada się tak prosto... ZUS jest od średniej, ale pokazuje tendencję odnośnie stopnia wzrostu.

cytat "Morawiecki jako pierwszy premier chce ulżyć małym firmom i wprowadzić ulgi dla tych o małym zysku."
No jeśli tak zrobi to sam mu przyklasnę... bo to co zrobili z tym niby przełomowym ZUSem od przychodu to kpina z ludzi...

Wierz dalej....

2019-09-08, 20:21

2019-09-08, 20:41
bleblebator1 napisał/a:

o ktorym socjaliźmie piszesz? kaczorowym czy donaldowym? Bo oba były socjalizmami.



O pisie k***a a o czym. Za Tuska był socjalizm ale to co PiS odpie**ala to jest bolszewia 2.
Oni mysla że ustawa można zlikwidować biedę.

Smokw napisał/a:

Pała z ekonomii za ten wpis. To jest szczyt propagandy straszenie chlebem za 100 złotych. Od wczoraj jakaś plaga komentarzy na różnych portalach żę chleb będzie
po 30 - 100 złotych. Albo jakaś farma trolli zbyt mocno trzyma się wytycznych, albo to jakaś zbiorowa histeria lemingów. Podnoszenie płacy minimalnej ma prawie same plusy tylko jeden minus, ze może zadławić konkurencyjność firm danego kraju, dlatego robi się to małymi kroczkami. Zyskamy prawie wszyscy. I jeśli reszta gospodarki będzie dalej parła naprzód to będzie świetnie. I przestańcie w końcu robić z siebie idiotów. PO już udowodniło jak pięknie dbało o nasz kraj, ale teraz masa 18-24 latków będzie głosować na PO bo PIS to obciach i w ogóle. PO kontynuowało rozpie**ol tego kraju, a PIS to zatrzymał. Wszytkie wskaźniki ekonomiczne są lepsze niż za PO. PIERWSZY RAZ PÓJDĘ ZAGŁOSOWAĆ NA PIS.
Poczytaj co stoi za upadkiem Wenezueli . Bo to za PO panowały te same mechanizmy , które sprawiły że Wenezuela ma teraz taki kryzys. Zamykanie rodzimych firm chociażby. To chyba największy problem Wenezueli. Oni niczego prawie nie produkują. To właśnie za PISu mamy powrót do odwrócenia tego co się działo. LOT, KGHM, ZACHEM, PESA, STOCZNIE, ORLEN i wiele innych już pewnie byłoby sprzedanych, a tak przynoszą już od pierwszego roku rządu PISu zyski. O Cysternach Vat w ogóle już nawet nie wspominam .



Ty chyba się k***a uczyles ekonomii od Marksa, engelsa i Lenina.
Marks i engles byli wielkimi naukowcami to prawda ale nie we wszystkim mieli rację.
Na pewno nie wyym że gospod9mozna centralnie sterować

2019-09-08, 20:46
Cytat:

cytat "Morawiecki jako pierwszy premier chce ulżyć małym firmom i wprowadzić ulgi dla tych o małym zysku."
No jeśli tak zrobi to sam mu przyklasnę... bo to co zrobili z tym niby przełomowym ZUSem od przychodu to kpina z ludzi...



Przecie obniżony ZUS już k***a funkcjonuje chyba z 4 miesiąc albo więcej

2019-09-08, 21:04
mygyry napisał/a:

Przecie obniżony ZUS już k***a funkcjonuje chyba z 4 miesiąc albo więcej



Ale od przychodu.... A ponoć myśli od zysku (dochodu).
Od przychodu to niech w dupę sobie wsadzi....

ws...........dy
2019-09-08, 22:04
Anty pisy widzę wszyscy j***ne k***y a każdy pewnie 500 pobiera... Jak tacy mądrzy to się zrzec tego. Jak Tusk kradł i wszystko bo droższe bez żadnych dodatków to bo dobrze.? A teraz dają to też źle. Typowe polaczki j***ne

2019-09-08, 22:23
Wiewór napisał/a:

O pisie k***a a o czym. Za Tuska był socjalizm ale to co PiS odpie**ala to jest bolszewia 2.


Kaczor odpie**ala typowy socjalizm, donaldinio odpie**ala typowy stalinizm. donald wyj***ł ponad milion podpisów do kosza (obowiązek szkolny sześciolatków). Kaczor rozegrał niewygodne podpisy genialnie, tak, że nazifeministki rzucily się do oczy liberałom i komuchom (ustawa liberalizująca aborcję). Kto pokazał stalinizm a kto socjalizm?

2019-09-08, 22:44
Umówmy się, PO to popierdółki, które nie potrafią zarządzać. Dlatego było taki rozpiździel w finansach i strukturach państwa, przypominający początek lat 90. Kiepscy managerowie potrafią zatopić nawet najlepszą firmę . Inne mniejsze partie jak Kukiz , Wiosny, jakieś Razemy , Konfederacje, to śmieszne ugrupowania , które nie mają kadr i zaplecza intelektulanego żeby nawet spróbować coś porządengo zrobić.

2019-09-08, 23:23
Wiewór napisał/a:

O pisie k***a a o czym. Za Tuska był socjalizm ale to co PiS odpie**ala to jest bolszewia 2.
Oni mysla że ustawa można zlikwidować biedę.
Ty chyba się k***a uczyles ekonomii od Marksa, engelsa i Lenina.
Marks i engles byli wielkimi naukowcami to prawda ale nie we wszystkim mieli rację.
Na pewno nie wyym że gospod9mozna centralnie sterować



Wiesz, że akurat udowodniłeś swój brak wiedzy w tym temacie i to , że jesteś zwykłym hejterem. Francja i Niemcy, oraz najbardziej demokratyczny kraj świata czyli Szwajcaria ingerują w gospodarkę jeszcze bardziej, ale co tam lepiej obrażać kogoś od Lewaków. I masz rację czytałem wyżej wymienionych, jednak nie zrobili na mnie żadnego wrażenia. Podaj jakiś argument, a nie tylko plujesz.

2019-09-08, 23:24
daisyparowek napisał/a:

A co mieliśmy za PO-PSL????



Sprzedaż polowy polskich lasów i przekręt za przekrętem + rodzina?
A teraz niby że lepiej?
Z deszczu pod rynnę...

"Kaczor" "Donald" vs polska.
k***y do odstrzału.

Kiedyś rozmawiałem z kolesiem, który robił jako kierowca 'polityczny'. Opowiadał, ze w rządzie i telewizji sobie do gardeł skaczą, a później, po robocie, razem na wódeczke ich woził...

Nie wierzcie k***om!

2019-09-08, 23:30
Po za tym ludzie pouczcie się trochę bo tu trochę tak dziwnie się robi jak szastacie słowami "bolszewia i stalinizm". Pomyślcie trochę.

2019-09-08, 23:34
@Belweder



Jak ch*ja nie lubię, tak ciężko odmówić mu racji.

Ca...........on
2019-09-09, 08:41
Drodzy ignoranci. Pensje w Polsce są niedoszacowane mniej więcej do tego poziomu i podniesienie minimalnych spowoduje oczyszczenie gospodarki z Januszy - i nic więcej. Żadnej katastrofy nie będzie.

2019-09-09, 10:24
kovallo napisał/a:

Anty pisy widzę wszyscy j***ne k***y a każdy pewnie 500 pobiera... Jak tacy mądrzy to się zrzec tego. Jak Tusk kradł i wszystko bo droższe bez żadnych dodatków to bo dobrze.? A teraz dają to też źle. Typowe polaczki j***ne



Jakie k***a dają, imbecylu ekonomiczny. Co, może jarek z własnego majątku Polakom dzieciorobom rozdaje? Jak ja nienawidzę takich pie**olonych lemingów...

2019-09-09, 13:09
kovallo napisał/a:

Anty pisy widzę wszyscy j***ne k***y a każdy pewnie 500 pobiera... Jak tacy mądrzy to się zrzec tego. Jak Tusk kradł i wszystko bo droższe bez żadnych dodatków to bo dobrze.? A teraz dają to też źle. Typowe polaczki j***ne



Nie każdy pobiera 500+ ale każdy odczuwa tego skutki. Jestem młodym człowiekiem, który zaraz kończy studia, pracuje w IT i coś tam zarabiam. Dzieci na razie nie planuje, nie chcę ich wykluć i ledwo ciułać na wynajem dużego mieszkania itp. Chcę przede wszystkim zapewnić im jakiś dobrobyt wcześniej aby nie liczyć tylko na pieniądze rządowe, więc wstrzymuję się przed produkcją dzieci mimo, że uwielbiam dzieciaki i jest to jedno z moich marzeń :) . Teraz skutki 500+ na mnie. Ciężej jest mi odłożyć pieniądze bo więcej wydaje na produkty w sklepach, na podatki, na paliwo itd. Rok temu zarabiając tyle samo mogłem odłożyć dużo więcej prowadząc ten sam tryb życia. Każdy z Was zauważa jakie ma rachunki co tydzień na paragonie, które wciąż idą do góry. Przykładowo moja babcia mająca emeryturę 10 lat temu około 3000 w tamtych czasach żyła bardzo dobrze, można wręcz stwierdzić, że żyła bogato. Teraz jest zwykłym szaraczkiem, a za 10 kolejnych lat będzie biedna. Mój dziadek, który 10 lat temu miał emerytury 900 był zwykłym szaraczkiem, teraz jest biedny, dosłownie biedny. Oni nie dostają 500+ bo ich dzieci dawno dorosły, ale płacą za 500+ osób, których nawet nie znają.

Program 500+ i inne programy +, są według mnie najbardziej idiotycznymi programami. Jeśli jest rodzina biedna w której wydarzyła się tragedia, zmarł ojciec, matka nie może pracować i ma 3 dzieci dać jej nawet 5000 i chętnie będę się do tego dokładał. Natomiast jeśli ja dokładam się dla rodziny w której ojciec był nieukiem i zapie**ala za najniższą, jego kobieta pracuje na pół etatu bo ją boli często głowa i mają 3 dzieci to ja pie**ole takie interesy bo nie po to ja się uczyłem żeby utrzymywać takich baranów. A ta sytuacja, którą opisałem jest jeszcze w miarę normalna, ogrom naszych pieniędzy idzie w patologie gdzie rodzice wydają 500+ na przelew w monopolowym.

Nie chcę żadnych programów +, sami na siebie zapie**alajcie. Jak tak dalej pójdzie każdy będzie musiał być w jakimś programie +, 500 dla dzieci, 13 dla emerytów, 300 wyprawki, jeszcze jakiś program dla samotnych na pierwszą połówkę i każdy dostanie +, na który każdy pracuje czy to ma sens?

Na kogo głosować? Szczerze nie wiem i chciałbym żeby ktoś mądrzejszy w tych sprawach mi doradził. Na pewno nie PO, zagłosowałbym na PIS ale te wszystkie programy+ po prostu skreślają ich w moich oczach. Inne partie są małe i często trafiają do jednej grupy wiekowej aby tylko utrzymać się na jakimś krześle poselskim.

Jak ktoś mi dobrze doradzi, ma mój głos :)