18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Mąż stanu
freaky • 2019-09-08, 13:03
Wszedł facet do baru i krzyczy głośno:
"Już dziś stawiam kolejkę każdemu za jego własne pieniądze!!!"
Mikrocefale wstają, zaczynają płakać ze wzruszenia, klaskać i skandować "Jarosław!! Jarosław!!"

źródło: Twitter

2019-09-09, 18:05
Ktoś tam twiedził że podwyżki będą na nic, skoro cena chleba wzrośnie. To chyba znaczy, że mamy zły cały system pieniężny.
Ale nikt jeszcze nie wymyślił nic lepszego. :kawa:


Heh. PiS be. PO be.
h*j, niech nie będzie niczego.

2019-09-09, 18:39
NataliaW napisał/a:

Za PO było lepiej, można bylo kamienice za 150 zł kupić
Była wolność w necie, można było pisać co się chciało o Tusku i bronku, nie trzeba było się bać że przyjdą o 6 i zamkna za komentarz
Pedały mogły legalnie manifestować
Mielibyśmy już imigrantów którzy by nas ubogacili kulturowo, tych inżynierów i doktorów
Na plażach więcej miejsca bylo bo nie było januszow z dziećmi z 500+
Lot byłby już prywatny bo nie był opłacalny jak i Orlen i KGHM
Do górników strzelali a teraz ...
Deficyt był 60mld , a PiS ukradł bo w 2020 ma w ogole nie być deficytu
W ogóle ukradli demokrację... Ukradli sądy, wywalili uczciwych komunistycznych sedziow
Zabrali sbkom emeryturę dranie
Tragiczna wizja przyszłości przed nami



Szczerze i serdecznie mam w dupie kamienice - i ten rząd i poprzedni robił i robi wały na miliony, gdzie to, że ci robią, nie jest żadnym rozgrzeszeniem dla poprzednich. Ale wyciąganie Hanki kamieniczniczki jako argumentu w dowcipie o ekonomii całego kraju, jest totalnie z dupy.
Wolność słowa lub jej brak dotknął jednej redakcji (Wprost) i kilku internautów. Jasne, to naganne - ale znów, mówimy o GOSPODARCE.
A to teraz pedały legalnie nie manifestują? Coś przegapiłem, jakieś zakazy?
Co do imigrantów - sugeruję poczytać o traktacie z Marrakeshu, skoro twierdzisz, że PiS nas tak broni przed inżynierami...
No, nie było Januszów z 500+, którzy rozpie**alali gospodarkę :)
Lot - racja. Ale znów, w porównaniu z przestawianiem gospodarki na rozdawnictwo - małe piwo.
Do górników to powinni akurat profilaktycznie strzelać co kwartał. I sprywatyzować im całą branżę - ciekawe jak szybko by się nauczyli żyć bez 13 i 14 :)
Deficyt to PiS zniwelował zabierając nam resztę kasy z OFE i blokując zwroty VAT, co bezpośrednio uderza w płynność finansową małego biznesu. Też mi osiągnięcie. Mniej więcej tak, jakbym ja co miesiąc wydawał 5 stów więcej, niż zarabiał, ale w danym roku pożyczyłem 6 kafli od kumpla, a w następnym zadeklarowałem, że jednak je przetrzymam, i się chwalił, że "ej, nie mam deficytu". pie**olenie.
Reforma sądownictwa jest potrzebna - ale to, w jakim stylu robi ją PiS (mówię o jakości stanowionego prawa, nie o wymianie kadry) woła o pomstę do nieba.
Emerytury dla SBków - krok w dobrą stronę, jeden z niewielu w tym rządzie.

A teraz do brzegu - dowcip jest o wzroście płacy minimalnej do 4k brutto. To oznacza, że 4824 zł kosztów pracodawcy i 2854 zł na rękę dla pracownika. Policz sobie ile z tej podwyżki rząd sobie wyciśnie per capita. Tak drastyczna podwyżka płacy minimalnej nie jest odpowiedzią na wzrost rynku, tylko ordynarnym skokiem na kasę nas wszystkich - nas, bo rosnące koszty pracy pociągną za sobą wzrost cen w sklepach. Już dziś, po 4 latach rządów PiS, 500+ nie jest warte tyle, ile było, bo zniechęciło część Polaków do pracy, niskie bezrobocie spowodowało dość gwałtowny, bo 7% w skali roku wzrost wynagrodzeń, a co za tym idzie wzrosły ceny towarów i usług. Złotówka też jest warta coraz mniej - polecam prześledzić cenę Euro.

Problem polega na tym, że Polska nie ma silnej gospodarki. Polska stoi usługami, które outsourcują do nas inne kraje - bo jest tanio. W momencie, w którym przestaje być tanio, bo rosną koszty pracy, dzieją się 2 rzeczy:

1. Spłaszcza się struktura wynagrodzeń - rosną pensje na najniższych stanowiskach, żeby wyrównać je do minimalnej, ale firmy nie mają dość funduszy na podwyżki dla wykwalifikowanej kadry. Efekt? Nikomu nie chce się zdobywać kwalifikacji, wszyscy równają w dół, bo po co się starać za 1k więcej, jak można robić najprostszą robotę bez odpowiedzialności?
2. Firmy zagraniczne przeliczają koszty na euro, i jeśli te koszty rosną, to szukają tańszego miejsca z podobnie wykwalifikowaną siłą roboczą. Dla IT mogą to być Bałkany, może to być nawet Białoruś (choć ta ostatnia, jako że jest poza UE, raczej w mniejszym stopniu). Dla finansów czy spedycji - podobnie. Byle języki znali.

Zatem kilka lat po takiej podwyżce pensji minimalnej mamy: gwałtowny wzrost cen, gwałtowne spłaszczenie struktur płacowych i brak motywacji pracowników do samorozwoju i podnoszenia kwalifikacji, brak wykwalifikowanej kadry ściągającej biznes do Polski, wysokie koszty pracy odstraszające obcy kapitał.

A jak Fiskus traktuje drobnych przedsiębiorców i ilu już zaj***li karami, to chyba nikomu mówić nie muszę.

No k***a świetny pomysł.

2019-09-09, 18:58
Każdy kto twierdzi, że pis daje dużo ludziom, niech zastanowi się, będąc samotnym, wykształconym i pracującym za średnią krajową ziutkiem. Co pis dał mi... Wyższe ceny produktów i paliwa o reszcie nie wspominając. Za te same usługi w krajach zagranicznych zarobek jest 4/5 razy wyższy niż tutaj. Rozmnażając patologię, rząd ma aspiracje na poprawienie inteligencji w polsce? Taki uj.. Zrobi się kolejna komuna gdzie zwykły fizyczny robol ( z całym szacunkiem do Was) będzie miał lepsze warunki życia niż ktoś, kto będzie inteligencją budował Polskę. Napluli w twarz nauczycielom, napluli w twarz ludziom, którzy chcą się rozwijać. Rzucili kasę patolom, którzy interes mają w gaciach. Z tego co się orientowałem, po kolejnej kadencji Kaczyński ma wprowadzić nowy program "ch*j W DUPĘ +".

2019-09-09, 19:42
Wszyscy pieprzą o jakimś wzroście cen towarów i usług - a wiecie, że istnieje wskaźnik, który to opisuje? Zamiast sprawdzić ceny pietruszki i wołać "O! Drożej jest!", warto powoływać się na wskaźniki ekonomiczne, a nie mało wartościowe dowody anegdotyczne. A co mówią wspomniane wskaźniki?

W 2015 oraz 2016 roku po raz pierwszy od 1971 roku mieliśmy deflację, czyli umocnienie się naszej waluty. Siła nabywcza złotówki wzrosła, a ludziom żyje się coraz dostatniej. Tusk mówił, PiS zrobił. Takie są fakty i raczej ciężko jest z tym dyskutować. Chociaż piszę nieprawdę - ostatnio dyskutują zwłaszcza ci, którzy nie mają wiele do powiedzenia, więc dyskutować z tym jest bardzo łatwo. Miałem na myśli sensowną dyskusję.

Ale wróćmy do tego 1971 roku. Pozwolę sobie skopiować: "Jednym z pierwszych posunięć Edwarda Gierka (...) było podwyższenie 30 grudnia 1970 najniższych pensji, emerytur i zasiłków rodzinnych. Podwyższono również, za pomocą systemu premii za godziny nadliczbowe, poziom wynagrodzeń, który średnio wzrósł o 5%."
Brzmi znajomo? Jakie były dalsze losy, możecie pamiętać lub doczytać we własnym zakresie.

Tym pozytywnym akcentem kończę swój pierwszy komentarz na Sadisticu i życzę Wam miłego wieczoru. ;-)

2019-09-09, 20:11
NataliaW napisał/a:

Za PO było lepiej, można bylo kamienice za 150 zł kupić
Była wolność w necie, można było pisać co się chciało o Tusku i bronku, nie trzeba było się bać że przyjdą o 6 i zamkna za komentarz
Pedały mogły legalnie manifestować
Mielibyśmy już imigrantów którzy by nas ubogacili kulturowo, tych inżynierów i doktorów
Na plażach więcej miejsca bylo bo nie było januszow z dziećmi z 500+
Lot byłby już prywatny bo nie był opłacalny jak i Orlen i KGHM
Do górników strzelali a teraz ...
Deficyt był 60mld , a PiS ukradł bo w 2020 ma w ogole nie być deficytu
W ogóle ukradli demokrację... Ukradli sądy, wywalili uczciwych komunistycznych sedziow
Zabrali sbkom emeryturę dranie
Tragiczna wizja przyszłości przed nami



Najpierw troszkę poczytaj, dowiedz się o czym mówisz, potem się wypowiadaj. Aha, PiS teraz rządzi a nie platfusy, więc nie wiem po ch*j wplatasz tych gałganów do tego posta? Mamy rozliczać pisiorów za to co teraz robią, a nie się przerzucać, że ten lepszy bo kradnie i dla siebie i dla armii swoich pato-katolickich rodzinek albo tamten lepszy bo kradnie dla bogatszych od siebie. Wyj***ć całe to towarzystwo żydowskie i będzie spokój.

2019-09-09, 22:28
sram wam do ryja pisiory zj***ne, i waszemu wodzu tez :) szkoda ze nie lecial z bratem ;/

2019-09-09, 23:10

2019-09-10, 08:08
Gwardek napisał/a:

Jakie k***a dają, imbecylu ekonomiczny. Co, może jarek z własnego majątku Polakom dzieciorobom rozdaje? Jak ja nienawidzę takich pie**olonych lemingów...



Jełopie to rząd decyduje na co idą pieniądze państwa. Już w ogóle pomijam fakt skuteczności zdobywania pieniędzy.

ostatnio widziałem fajne zestawienia odnośnie ściągania podatku Vat i zyskowności państwowych spółek. Oczywiście za PO dno totalne, w dodatku niesamowite zadłużanie naszego kraju. Jednak najbardziej mi wk***iła sprawa Orlenu gdzie za PO zysk 3 miliardy i chcieli sprzedawać, a za PIS już 31 miliardów zysku. po za tym polecam psychologa bo nazywanie ludzi z dziećmi dzieciorobami zamiast rodzicami świadczy o zaburzeniach emocjonalnych.

focusek napisał/a:

sram wam do ryja pisiory zj***ne, i waszemu wodzu tez szkoda ze nie lecial z bratem ;/



Pozdrów Brejze i jego żonę trollu z farmy.