18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:41
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
Avatar
Moby_Dick 2017-09-02, 12:16 3
Atak tym bardziej do dupy.
Zgłoś
Avatar
MgrMajster 2017-09-02, 13:02 2
Obrona nie była do dupy w 39 a brak szybkiego reagowania dowództwa. Gdyby padł szybki rozkaz, by Armia Poznań, ruszyła z pomocą i dołączyła do Armii Łódź, to byłyby ogromne szanse rozpieprzenia 10 armii niemieckiej. No ale prezydencik zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji, a szkoda.... bo to dałoby nam przewagę na południu.
Zgłoś
Avatar
nwonigers 2017-09-02, 14:42 2
up. ze co? nie jestem ekspertem ale szwaby sie do tej wojny szykowaly dlugie lata produkujac bron tak szybko jak teraz azjaci zalewaja rynek, a my jak to zwykle ze nic sie nie stanie ze mamy wielki sojusz. Nie bylo szans.
Zgłoś
Avatar
P................� 2017-09-02, 14:54 3
@up. Nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć że niezależnie od tego jakie kroki byśmy podjęli to nie mieliśmy szans z o wiele liczniejszą i lepiej uzbrojoną Armią Niemiecką i w chuj liczniejszą Armią Czerwoną jak zaatakują na raz, no chyba że mielibyśmy jebane Boty z transofmers'ów. Polska to niestety nie Finlandia bo nas dojebali na dwa baty i nie mieliśmy żadnego wsparcia.
Btw. w sumie to dojebali nas na trzy baty bo jeszcze Słowacja dodała cegiełkę.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2017-09-02, 15:24 15
Łał zajebisty dowcip.
Szkoda tylko, że nie znasz historii za dobrze.
Jeśli dla ciebie bronienie się w ekipie ok 200 żołnierzy, z marnym arsenałem kilku moździerzy, paru działek przeciwpancernych oraz karabinami i pistoletami, przez tydzień (7 dni!) przeciwko Niemcom którzy łącznie posiadali GRUBO ponad 2tyś żołnierzy oraz ogromną przewagę sprzętową to słaba obrona to żal mi ciebie.
Zgłoś
Avatar
Kaczor58 2017-09-02, 16:24 7
Velture napisał/a:

Łał zajebisty dowcip.
Szkoda tylko, że nie znasz historii za dobrze.
Jeśli dla ciebie bronienie się w ekipie ok 200 żołnierzy, z marnym arsenałem kilku moździerzy, paru działek przeciwpancernych oraz karabinami i pistoletami, przez tydzień (7 dni!) przeciwko Niemcom którzy łącznie posiadali GRUBO ponad 2tyś żołnierzy oraz ogromną przewagę sprzętową to słaba obrona to żal mi ciebie.



Wyluzuj gościu
Zgłoś
Avatar
saves 2017-09-02, 17:11 4
Po dziesięciu minutach wiadomo było, że przegrają. Kwestia tylko jak wysoko.
Zgłoś
Avatar
kenzol 2017-09-02, 18:33 2
Akurat 1. września mieliśmy zajebistą obronę.
Zgłoś
Avatar
elfis 2017-09-02, 18:35 1
tak to właśnie, mecz, lejących na wszystko piłkarzy Polskich, ponieważ im zwisa i powiewa wczorajsza rozgrywka,
urasta do rangi problemów polityczno-historycznych
Zgłoś
Avatar
wszystkozajete1234 2017-09-02, 18:42 7
Piłka nożna: sport dla prawdziwych mężczyzn.

Zgłoś
Avatar
J................o 2017-09-02, 19:06 8
że też jeszcze nikt nie wstawił...
Zgłoś
Avatar
p................a 2017-09-02, 19:14 1
Ale w kampanii wrześniowej każdy robił co mógł i czym mógł, w przeciwieństwie do tych "reprezentantów" narodu wczoraj.
Zgłoś
Avatar
KlinikaAborcyjna 2017-09-02, 19:20 1
To wszystko wina tego TVN'u jakby kurwa nie pierdolili ciągle o dorzynaniu Polskiej demokracji to by tak nie było.
Piłkarze jak tylko wyszli na murawę to widać po nich było że są smutni i jacyś tacy przybici, a czemu? A temu że zamiast myśleć jak tu rozgromić Duńczyków martwili się o naszą demokrację. To zaprzątało ich myśli. Widzicie jak takie fałszywe pierdolenie TVN'u rujnuje nasz kraj? Siatkarze i koszykarze też ich oglądali i co? I to samo było!
Zgłoś
Avatar
MgrMajster 2017-09-02, 19:54 4
Cytat:

nwonigers


Cytat:

PalonyPaznokieć


Akurat ten fakt, który przedstawiłem powyżej jest jak najbardziej prawdziwy i realny. Armia Poznań za długo zwlekała z podjęciem jakichkolwiek zdecydowanych działań, poprzez brak jednoznacznych rozkazów z góry. Gdyby pomogła Armii Łódź to 10 armia niemiaszków miałaby przerąbane, spytaj się któregokolwiek profesora historii. Dowództwo 10 armii było tego zdania. Liczyli właśnie na to, że nagły atak na Polskę i brak zdecydowanych działań pozwoli im zająć tereny między Poznaniem a Łodzią bez większych problemów i, że tak powiem modlili się, by Poznań nie został skierowany na plecy 10 armii, nacierającą w kierunku Łodzi..
Ale zamiast troszkę poczytać o przebiegu II W.Ś., czy pooglądać programy o tym... to wolicie kisić ogóra przeglądając memy, kotki i gołe dupy.
A potem tacy z was specjaliści od wszystkiego i niczego.
Zgłoś