18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 6 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Nie znalazłem, a temat już trochę ma. Ale nigdy nie jest za późno jak to mówią.

Fan militariów aresztowany. Grozi mu 5 lat więzienia, miał 25 zardzewiałych hełmów

W czwartek 17 grudnia do komendy wojewódzkiej w Łodzi wpłynął donos na miłośnika militariów. Policja została zaalarmowana, że kolekcjoner trzyma na swojej posesji groźne militaria.

Policja natychmiast podjęła działania. Wysłano funkcjonariuszy na miejsce, gdzie dokonano przeszukania. Okazało się, że militaria, które posiada kolekcjoner nie są niebezpieczne. Zarekwirowano mocno zardzewiałe: hełmy wojskowe i strażackie w liczbie 25, manierki i kubki wojskowe, łuski, elementy pocisków i wykrywacze metali.

Mimo że znalezione przedmioty nie stanowią zagrożenia, miłośnik militariów i tak ma kłopoty. Ustalono, że militaria zostały uzyskane wskutek działań o charakterze archeologicznym, a na takie kolekcjoner nie miał zezwolenia od odpowiedniego urzędu.

W świetle prawa prawowitym właścicielem takich przedmiotów jest państwo. Zbieraczowi militariów grozi teraz 5 lat pozbawienia wolności, za naruszenie praw własnościowych Skarbu Państwa.

źródło, dla tych co będą marudzić
Zgłoś
Avatar
TB303 2016-01-11, 15:43 91
Cytat:

wpłynął donos na miłośnika militariów.


Ja pierdole... rozumiem donieść za coś poważnego, ale zgłosić donos za taką błahostkę? Skąd się biorą takie skurwysyny bez krzty honoru i godności...
Zgłoś
Avatar
cys23 2016-01-11, 16:02 4
@up

pewnie jakiś janusz, co pozbierał parę hełmów i zgrywał rambo, bo ma militaria w domu. Albo to, albo ludzie to po prostu kurwy.
Zgłoś
Avatar
dzarul 2016-01-11, 16:12 2
Podejrzewam, że to rolnik go podpierdolił. Wkurwił się że ryje mu po jego ziemi.
Zgłoś
Avatar
Murgen 2016-01-11, 16:20 2
Chuja mu zrobią, znalazł pewnie kilka niemieckich hełmów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu służyły za nocniki dziecięce bo tyle się tego walało. To co znalazł ma pewnie nikłą wartość materialną i zerową wartość zabytkową, więc nawet jak sprawa trafi gdzieś dalej, to i tak pewnie zostanie umorzona. Na dodatek i to muszą mu udowodnić, bo wystarczy, że powie że kupował to na różnych targach staroci, a sam jak narazie gówno znalazł...
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2016-01-11, 16:22 26
CiociaPestka napisał/a:

...Ustalono, że militaria zostały uzyskane wskutek działań o charakterze archeologicznym, a na takie kolekcjoner nie miał zezwolenia od odpowiedniego urzędu.

W świetle prawa prawowitym właścicielem takich przedmiotów jest państwo. Zbieraczowi militariów grozi teraz 5 lat pozbawienia wolności, za naruszenie praw własnościowych Skarbu Państwa...


To jest właśnie popierdolona kwestia. W hameryce jak masz działkę, to jest twoja w 100% zarówno na powierzchni ziemi, jak i pod nią, w głąb ziemi. Zajdziesz zakopany wagon złota u siebie, to masz fart i tyle. A u nas oddasz to szanownemu Skarbowi Państwa.
Dla mnie to jakaś pojebana sprawa jest, że ziemia, która znajduje się w posiadaniu danej rodziny od setek lat i tak do końca nie jest jej własnością. Nie dość, że ciągle trzeba płacić podatek od niby swojej rzeczy, to jeszcze właśnie "swoja" to ona nie do końca jest.
Twój dziadek posadzi drzewo (nie owocowe), albo i kilka, a ty za 30 lat żeby je wyciąć, bo np. grozi zawaleniem na dom (albo zwyczajnie chcesz je wyjebać), to pisz o pozwolenia, bo samemu ci zrobić ot tak sobie nie wolno.
Nawet drewnianej szopy nie możesz postawić bez jebanych pozwoleń.
Swoją drogą, mógł ściemnić, że na strychu je znalazł, albo gdzieś kupił.
Zgłoś
Avatar
donkapusta 2016-01-11, 16:35
Chodziłem po śmietnisku. Gdzie?
Co to za śmietnik? - Łódź.
Zgłoś
Avatar
Zgon14 2016-01-11, 16:40 1
A jakim kurwa cudem doszli do tego że uzyskał to w skutek działań archeologicznych? Do wróżbity Macieja zadzwonili? Może po prostu na złomie znalazł albo od dziadka albo chuj wie jak jeszcze.
Zgłoś
Avatar
jonaona 2016-01-11, 19:32 1
pewnie się przyznał biedak nieświadomie, że je wykopał, a teraz ma kłopoty
uczmy się na błędach innych, choć szczerości nie jest łatwo się wyzbyć
Zgłoś
Avatar
ahbhch 2016-01-11, 20:07
Zawsze się jakiś "życzliwy" trafi.
Zgłoś
Avatar
m................0 2016-01-11, 21:01
Mógł powiedzieć że znalazł...
Zgłoś
Avatar
Harry Pojeb 2016-01-11, 21:11
Gdzie jest kurwa ten złoty pociag !
Zgłoś
Avatar
Volfodzio 2016-01-11, 21:42
Kiedyś kopałem sławojkę i już na tym etapie wpadło mi w szpadel pierwsze gówno, właśnie takie zardzewiałe - groźne militarium. Czy to też podchodzi pod "prace archeologiczne" ?
Zgłoś
Avatar
Tradyt 2016-01-11, 22:16
Ta Łódź to przejebana co jakiś czas ktoś tam wpada za takie rzeczy, podobno tamtejszy WKZ jest ostro pojebany. Taki pies ogrodnika sam nie weźmie i drugiemu nie da.
Zgłoś
Avatar
mesiash 2016-01-11, 22:25
Oczywiście umknął wam fakt, że oprócz hełmów miał też elementy pocisków? Kurwa, jakbym wiedział, że sąsiad zbiera stare niewybuchy i ma je w mieszkaniu, to sam bym na niego nakapował.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie