18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
A................d 2011-08-21, 8:57
Pewnie ma jakies akulary na podczerwien czy cos i widzi go na niebie
Zgłoś
Avatar
cliffster 2011-08-21, 9:15
Takie cos byłoby zajebiste do szmuglowania dragów. Myśle że paczuszke 10-20g spokojnie by przeniósł, najwyżej odbiłoby to sie na predkosci. Ustawić sie 10km po niemieckiej stronie granicy, przyczepić paczke, odpalic odrzutowiec, a 20km dalej po polskiej stronie granicy byłoby lądowisko. 10 takich kursów dziennie i już ma się kase na nowe bmw.
Zgłoś
Avatar
Everizon 2011-08-21, 9:27
@up jakiej niemieckiej granicy ? jedziesz i nikt cie nie zatrzymuje przecież !

Noo ale pomysł fajny. A najlepiej to jeszcze dwóch lub trzech kolesi z radiami nadającymi na tej samej częstotliwości. Rozstawieni co parę kilometrów i tak jeden kieruje samolot do drugiego, drugi do trzeciego...
Zgłoś
Avatar
KingOfEvil 2011-08-21, 10:02
arturplpl napisał/a:

Suszarka do włosów



U kumpla w robocie jest suszarka "do włosów" która generuje temperaturę 600 stopni Celsiusza.

marvolo napisał/a:

@up gratuluje wiedzy pewnie się tym interesujesz
ja bym chciał taki odrzutowy silniczek bym sobie go podłączył do mojego polo 1.0 w benzynie w końcu może bym rwał na niego dupy no i bym poprawił osiągi chyba ;]



Gratuluje braku wiedzy. Taki silniczek ma kilka kilogramów ciągu więc co najwyżej byś sobie mógł do opony przyczepić

cliffster napisał/a:

Takie cos byłoby zajebiste do szmuglowania dragów. Myśle że paczuszke 10-20g spokojnie by przeniósł, najwyżej odbiłoby to sie na predkosci. Ustawić sie 10km po niemieckiej stronie granicy, przyczepić paczke, odpalic odrzutowiec, a 20km dalej po polskiej stronie granicy byłoby lądowisko. 10 takich kursów dziennie i już ma się kase na nowe bmw.



Cóż, granica jest otwarta a tak czy siak mogą Ci przeszukać auto czy tam inne gówno. Więc już lepiej od początku wieść to autem i nie pierdolić się z miniodrzutowcami.

Ta linka jest cały czas przyczepiona do samolotu, to zwykły spust by samolot nie odleciał z zbyt małą prędkością i nie rozbił się o ziemie dwa metry od "pasu startowego".
Zgłoś
Avatar
Everizon 2011-08-21, 10:17
@up jak byś przeczytał posty a nie tylko przeglądał to na każdą twoją odpowiedź juz ktoś inny wcześniej napisał w sumie to samo...
Zgłoś
Avatar
pisage 2011-08-21, 10:24 1
@Everizon
Ten biały paseczek to po prostu izolacja, która zamyka klapkę od elektroniki.
Co do sterowania to wydaje mi się, że gość primo: ma 15 lat doświadczenia, secundo: ćwiczył kilkanaście godzin na symulatorze nawroty i robi to mechanicznie. Nie widzę innej możliwości przy takim zasięgu i prędkości.
Zgłoś
Avatar
djpolb 2011-08-21, 11:51 6
Tupolewa nie okleili takim paskiem i wiadomo co się stało
Zgłoś
Avatar
maciuch2 2011-08-21, 11:53
a czym się prędkość takiego cósia mierzy, ekierką?
Zgłoś
Avatar
Everizon 2011-08-21, 11:56
@up. Chyba najwygodniej jak by miał gps z zapisem śladu. Można wtedy na kompie policzyć prędkość, pozycję, przyśpieszenie... a nawet zobaczyć symulację z pozycji "pilota" ! Zna ktoś inny sposób ? jakiś "naziemny" ?
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-08-21, 12:02
w 500km/h+ wątpię. Nawet w 400km/h wątpię. Zbyt duże przeciążenia, zbyt elastyczna konstrukcja. Dodatkowo te kabelki przysilniku przy takiej prędkości raczejby powyrywało.
Zgłoś
Avatar
faptime 2011-08-21, 15:19
ja tylko powtórzyłem informacje znalezione przy filmiku. BTW prędkość podobno zmierzono laserowo.
Zgłoś
Avatar
Everizon 2011-08-21, 17:54
Prędkość jest jak najbardziej prawdopodobna w tym przykładzie. Żadne wielkie mi halo. Nie wiem co sobie wyobrażacie że 500km/h to jaka szalona prędkość jest ? Samolot świecić się będzie od tego jak meteor czy coś? Struktura i profil samolotu pozwoliłaby uzyskać pewnie 2 razy tyle. Natomiast te kabelki wystające nad silnikiem, to fakt, trochę niepokoją. Burzą symetryczny profil. Ale końcówki wpięte w silnik na pewno już nie bo znajdują się tak blisko silnika który ma profil na krawędzi zmniejszający znacznie ciśnienie przy powierzchni. Niskie ciśnienie - mały opór. A 500km/h to naprawdę nic oszałamiającego przy takim profilu. No i silniczek ma taką moc w stosunku do masy że latałby sam bez reszty samolotu. Tylko kierować by się nie dało.
Zgłoś
Avatar
lajza4 2011-08-21, 19:24 1
Ja bym wywiercił dziurkę w kokpicie z przodu i dał kamerkę 720p są takie dla sportowców na baterie do kasku przyczepiane.
Zgłoś
Avatar
Stato 2011-08-21, 21:00
Oddałbym nerkę za coś takiego
Zgłoś
Avatar
Andrev 2011-08-21, 21:18
czemu jeszcze nikt nie wpadł żeby zamontować kamerke na takim odrzutowcu tylko ciągle jakieś kamerowanie z ziemi telefonem?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie