18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
a................4 2011-08-22, 9:17
czym to jest napędzane ?
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-08-22, 9:30
Everizon napisał/a:

Natomiast te kabelki wystające nad silnikiem, to fakt, trochę niepokoją. Burzą symetryczny profil. Ale końcówki wpięte w silnik na pewno już nie bo znajdują się tak blisko silnika który ma profil na krawędzi zmniejszający znacznie ciśnienie przy powierzchni. Niskie ciśnienie - mały opór. A 500km/h to naprawdę nic oszałamiającego przy takim profilu. No i silniczek ma taką moc w stosunku do masy że latałby sam bez reszty samolotu. Tylko kierować by się nie dało.


Co on pierdoli?
Przy 500km/h wszelkie kabelki by urwało. Przy 350km/h wszelki opór porównywany jest do poruszania się w budyniu. Konstrukcja musi być mocna i sztywna, aby nie wpadała w żaden rezonans.
300km/h mi się wydaje, że to max co ten samolocik poleci chyba, że o czymś nie wiem.
Zgłoś
Avatar
Everizon 2011-08-22, 11:00
@up z pewnością nie wiesz o wielu rzeczach jak widzę i sam pierdolisz.

Facio cytuje z tym budyniem porównania z topgear samochodu który w stosunku do profilu tego samolociku ma aerodynamikę lodówki !!. (to też cytat). Jak spojrzeć na samolocik od przodu to jego widoczna powierzchnia będzie mniejsza od widocznej powierzchni silnika ! Idź lepiej dalej pooglądać topgaer i niech ci się wydaje że coś wiesz..
Zgłoś
Avatar
pisage 2011-08-22, 22:53 1
@ave84
silnik turbinowy jetcat p160 (jak w tytule). Udźwig ok 16 kg, max rpm 125 000, pożera do 0,5 litra paliwa (kerozyny) na minutę.
Co do profilu i kabelków to przy takiej prędkości powietrze nie do końca dokładnie opływa kadłub, a w pewnej wysokości. Poza tym kabelki są tak przymocowane, że co najwyżej powygina je, ale nie urwie.
Zgłoś
Avatar
Czimchik 2011-08-23, 12:00
i jak tu takim hujstwem sterować skoro za pare sekund znika z oczu?
Zgłoś
Avatar
P................C 2012-08-22, 11:53
Zgłoś