18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:22
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
🔥 TVN dostaje bęcki - teraz popularne
Mój kraj taki piękny
P................� • 2013-10-24, 16:34
Sytuacja z dziś... Mój kolega poszedł w sprawie podwyżki bo pracuje u Nas jakieś 3 lata i stwierdził, że nadeszła pora na zaryzykowanie i spytanie się o małą podwyżkę. Wywiązała się o to taka rozmowa
(K)- kierownik, (Ku)- Kumpel

(Ku)- Dzień dobry Panie kierowniku chciałbym się spytać czy są szanse na małą podwyżkę.

(K)- Jeżeli się coś Panu nie podoba to tam są drzwi i możemy się pożegnać.

Kolega speszony wrócił do swoich zajęć i do końca dnia i nie był skory do rozmów.

Mój kraj taki piękny....
Zgłoś
Avatar
Mantuanuliupu 2013-10-24, 16:40 66
Dobrze, że zakończenie nie było dramatyczne, bo ledwo wytrzymałem napięcie czytając tekst.
Zgłoś
Avatar
okrężnica 2013-10-24, 16:46
Zwyczajowo staram się przelecieć tylko wzrokiem pierwsze linijki, bo pewnie jakiś gówniany opis miejsca akcji, a tu nagle jeb! Koniec historii.
Zgłoś
Avatar
andrewerty 2013-10-24, 16:58 29
powiedz koledze że nie tak się to załatwia.
idąc do kierownika/szefa z pytaniem o podwyżkę trzeba mieć przygotowane mocne argumenty
np. duże doświadczenie w pracy, dobre wyniki lub kompromitujące szefa zdjęcia i filmy
Zgłoś
Avatar
~Beny 2013-10-24, 17:26 1
Sukinsyny wiedzą jak dzisiaj jest z robotą i wykorzystują sytuację.
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-10-24, 18:24 1
Masz kumpla ciotę?
Zgłoś
Avatar
P................� 2013-10-24, 18:39 25
up

A co do ma do rzeczy, wielkuśny twardzielu z pojebanym avatarem na profilu ?
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-10-24, 18:44 1
@benykuleczka84

Jest jak jest na życzenie obywateli.
Zgłoś
Avatar
longlong7 2013-10-24, 19:04 3
ludzie to cipy, powinni wszyscy tam iśc, ciekawe co by zrobił jak by wszyscy wyszli... sam by zapierdalał?
Zgłoś
Avatar
c................r 2013-10-24, 19:59 13
Po pierwsze, nie idzie się po podwyżkę do kierownika, ale prosto do szefa/prezesa firmy. On wtedy wzywa kierownika do siebie i wypytuje go o tego pracownika (czy nie spóźnia się, czy wykonuje wszystkie obowiązki, czy jest otwarty na nowe wyzwania, itp.) i daje mu podwyżkę, bądź nie.
Po drugie, o podwyżkę składa się wniosek na piśmie (na gębę to można jedynie buta dostać), wtedy dostaje się pisemną odpowiedź z uzasadnieniem przyznania bądź nie wnioskowanej podwyżki.
Po trzecie, jeśli idzie się po podwyżkę, trzeba mieć właśnie te mocne argumenty (jak to ktoś wyżej wspomniał).
Zgłoś
Avatar
R41NM4N 2013-10-24, 20:50 4
No cóż kumpel albo pizda straszna albo typowy polski ciarach.
Połowa ludzi w tym kraju pierdoli wszystko i kombinuje jak tu chuja w pracy zrobić, ale podwyżka to się każdemu należy...
Łatwiej o nieroba, pijaka i złodzieja niż fachowca, a każda rekrutacja to droga przez mękę.
Pierdolony naród krokodyli, do roboty rączki krótkie ale jak o wypłatę to mordy taaaakie.
Zgłoś
Avatar
606 2013-10-24, 23:58 4
@up zależy od pracy. Ja 5 lat harowałem jak jebany beduin, ale zarabiałem grubo i byłem doceniany. Miałem wtedy ledwo ukończone 19 lat, a przewyższałem połowę współpracowników zaangażowaniem, doświadczeniem i zapierdalaniem ogólnie.

Za to obecnie mam taką posadę, że perspektyw na podwyżkę/premię zwyczajnie NIE MA. Ot, takie stanowisko i tyle.
W takim miejscu się nie zapierdala. Zbijasz bąki i modlisz się żeby cię szef nie przyłapał na opierdalaniu się. Na szczęście jest to robota chwilowa i za 2 miesiące znikam. Bogatszy od nic nie robienia.

Wszystko zależy od miejsca pracy.
Zgłoś
Avatar
BuszującyWeZwłokach 2013-10-25, 18:22 1
Nie należy się podwyżka komuś kto się nie rozwija i trzy lata później czy dziesięć lat później potrafi zarobić dla firmy tyle samo co w dniu, w którym się zatrudnił. Przez ten PRL jest u nas dużo osób z życzeniowym podejściem. Otóż mamy kapitalizm, może trochę dziki i agresywny, ale kapitalizm. Generalnie (nie mówię, że nie ma wyjątków) im więcej umiesz i im więcej pracujesz, tym więcej wypracujesz kasy, dla firmy i dla siebie tym samym.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-10-26, 21:32 2
BuszującyWeZwłokach napisał/a:

Generalnie (nie mówię, że nie ma wyjątków) im więcej umiesz i im więcej pracujesz, tym więcej wypracujesz kasy, dla firmy i dla siebie tym samym.




uwielbiam te madre wywodu chlopaczkow ktorzy nawet pracy nie maja. pozostaje tylko poczekac jak pojda do pierwszej roboty i oile nie bedzie to praca u starego to zobaczymy jak beda z zaangazowaniem zapierdalac, wypracowywac kase (dla szefa) potem poleci do szefa po podwyzke a ten mu powie ze na stole ma stos cv takich jak on i na koniec zasadzi mu takiego kopa ze hej
Zgłoś
Avatar
C0ld 2013-10-26, 21:35
Wszędzie tak jest. Ojciec też pracuje u wielkiego gospodarza, robota nawet po kilkanaście godzin dziennie. Za 8 z groszami. Za nadgodziny tyle samo płaci, nawet niedzielne. Gdy komuś się coś nie podoba -"tam są drzwi, na pana miejsce jest 10 innych gotowych pracować nawet za połowę tej stawki". Polska.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie