18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 60 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Morderca z Alaski
Mitico • 2013-09-28, 1:44
Tak dzisiaj obejrzałem świetny film pt. "The Frozen Ground " który był oparty na prawdziwych faktach i pomyślałem sobie że podzielę się z wami informacjami o tym człowieku



27-lat temu morderca R. Hansen został skazany na 461 lat więzienia. Zamordował na Alasce co najmniej 21 kobiet


Robert Christian Hansen (ur. 15 lutego 1939 r. w Estherville, w stanie Iowa) – amerykański seryjny morderca. W latach 1980 – 1983 zamordował na Alasce co najmniej 21 kobiet.

Przez cały okres dzieciństwa i dojrzewania, Hansen był samotnikiem z wiecznym trądzikiem na twarzy oraz uporczywym jąkaniem się. Często padał też ofiarą brutalnego ojca i despotycznej matki.

W 1960 roku wziął ślub. W grudniu tego samego roku, Hansen podpalił garaż dla autobusu szkolnego za co trafił na 20 miesięcy do więzienia. W czasie pobytu w więzieniu, Hansen rozwiódł się, jednak w 1963 ponownie wziął ślub. Przez kilka następnych lat, Hansen wielokrotnie trafiał do więzienia za kradzieże. W 1967 roku razem z drugą żoną wyjechał na Alaskę, gdzie osiadł na stałe. Wkrótce stał się znanym w okolicy myśliwym. W 1977 roku zdiagnozowano u niego depresję maniakalną, jednak nigdy nie skierowano go na żadne leczenia. Pod koniec lat 70. otworzył piekarnię.

Pierwszych morderstw dokonał w 1980 roku. Jego ofiarami padały głównie prostytutki. Hansen porywał kobiety, gwałcił i wywoził do lasów w okolicach rzeki Knik River, gdzie dokonywał rytualnego polowania na kobiety. Gdy wytropił ofiarę, mordował ją strzałem z karabinu Ruger Mini-14.

13 czerwca 1983 roku na policję zgłosiła się Cindy Paulson – prostytutka, która twierdziła, że Hansen porwał ją i zgwałcił. Hansen zaprzeczał wszelkim zarzutom. Wówczas detektywi skojarzyli porwanie Cindy Paulson z morderstwami kobiet w okolicach rzeki Knik River. Śledczy już wcześniej podejrzewali, że zabójca jest myśliwym i co więcej jako trofea zabiera rzeczy osobiste ofiar. Niebawem Hansen stał się głównym podejrzanym w sprawie morderstw. Policjanci w czasie przeszukania jego domu znaleźli biżuterię należącą do ofiar, wycinki z gazet na temat morderstw oraz kilkanaście sztuk broni palnej w tym Rugera Mini-14.

Gdy Hansenowi przedstawiono dowody jego winy, przyznał się do czterech morderstw. Wkrótce zawarł ugodę z policją i ujawnił 17 miejsc ukrycia zwłok w dolinie rzeki Knik River.

27 lutego 1984 roku, Robert Hansen został skazany na 461 lat więzienia, bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Zgłoś
Avatar
Kij-Na-Patyku 2013-09-28, 16:01
Przez 3 lata zamordował jedynie 21 kobiet? Też mi seryjny zabójca pomyślcie ile zrobiłby Breivik jak jednego dnia zabił ok. 80~ osób..
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-09-28, 18:09 1
Pamiętam jak w Jagged Alliance znalazłem po raz pierwszy Rugera Mini-14, cieszyłem się jak głupi
Zgłoś
Avatar
le_Roi_des_fous 2013-09-28, 20:03 2
Każdy ma prawo mieć jakieś hobby.
Zgłoś
Avatar
SilverBlade 2013-09-28, 22:49
nie ma czegoś takiego jak 'prawdziwe fakty'. są tylko 'autentyczne fakty'
Zgłoś
Avatar
pakozi 2013-09-28, 22:50 2
Mitico napisał/a:

[...]oparty na prawdziwych faktach[...]



A znasz jakieś nieprawdziwe fakty?
Zgłoś
Avatar
ozzy91 2013-09-28, 22:57
Kurwa, mam predyspozycje.
Zgłoś
Avatar
krystek202 2013-09-28, 23:14
Czytałem książkę na podstawie tego, niestety nie pamiętam tytułu ale czytało się świetnie
Zgłoś
Avatar
Sick_Stick 2013-09-28, 23:18
Dobrze, że na prawdziwych faktach, bo autentyczne nie zawsze są godne zaufania...
Zgłoś
Avatar
Azzazel 2013-09-28, 23:32
Cytat:

A znasz jakieś nieprawdziwe fakty?



Cytat:

Pokaż mi sztuczne fakty, to postawię Ci Guinnessa...



ja znam. Poza faktami rzeczywistymi są też fakty medialne, czyli właśnie nieprawdziwe. Czekam na piwo.
Zgłoś
Avatar
kemcia 2013-09-28, 23:43
fakt.pl/

A guinessa wypij za moje zdrowie
Zgłoś
Avatar
Michauekk 2013-09-28, 23:45
Cytat:

Mitico napisał/a:

Tak dzisiaj obejrzałem świetny film pt. "The Frozen Ground " który był oparty na prawdziwych faktach i pomyślałem sobie że podzielę się z wami informacjami o tym człowieku

Pokaż mi sztuczne fakty, to postawię Ci Guinnessa...



Proszę bardzo. Codziennie na TVN.
Zgłoś
Avatar
Pan Kleks 2013-09-28, 23:58 3
BrunerOvned napisał/a:



Pokaż mi sztuczne fakty, to postawię Ci Guinnessa...



Zgłoś
Avatar
xiofarii 2013-09-29, 0:03
BrunerOvned napisał/a:



Pokaż mi sztuczne fakty, to postawię Ci Guinnessa...



Załącz TVN'owskie fakty
Zgłoś
Avatar
T................X 2013-09-29, 0:27
Polecam dobry film Cusack i Cage w głównych rolach
Zgłoś
Avatar
P................M 2013-09-29, 1:40
Po pierwsze, oczyszczał społeczeństwo ze ścierwa !!!
Po drugie, kurwy nie da się zgwałcić !!!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie