18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Most Grota-Roweckiego
ASAKKU • 2013-05-14, 14:36
Nie ma to jak "Stolyca" i atrakcje fundowane przez bufetową



Jeżeli chodzi o cenzurę, to tłumaczę pikacze: "Kurwa zaraz wszyscy wpadniemy i chuj"
Zgłoś
Avatar
Sotev 2013-05-15, 0:06
Cytat:

Jeżeli chodzi o cenzurę, to tłumaczę pikacze: "k***a zaraz wszyscy wpadniemy i ch*j"



Ja pierdole. Jak mozna ocenzurowac cenzure?
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-05-15, 0:32 6
@timmy

PRZYPOMINAMY! Gdyby nasi dziadkowie Warszawy po wojnie nie odbudowywali kosztem praktycznie całej Polski [a zwłaszcza Wrocławia - wtedy już polskiego] to dzisiaj byłoby tam miasto powiatowe a stolica wróciłaby do Krakowa czy poszła do Lublina.

@Boraczany
Do Warszawy nie mam zamiaru się przeprowadzać ani pracy tam szukać ale smutna historia jest taka dla "warszafiakóf", że dobrobyt stolicy został wypracowany wspólnymi rękoma i każdy "słoik" ma prawo tam jechać bo i jego pieniądze [chociażby za pośrednictwem wiejskiej] się tam bujają. Jedzie po swoje.

Nie dziwię się tekstowi piosenki:
"Nie przenoście nam stolicy do Krakowa"

Bycie Stolicą to nie tylko lans ale i obowiązki dla miasta.
Zgłoś
Avatar
pawed 2013-05-15, 0:45 1
Janosikowe?
Co to za bzdury, w warszawce sa WSZYSTKIE urzedy centralne, rzad, parlament, prezydent i setki tysiecy urzedasow na ktorych placi cala Polska. Co warszafce podnosi standard rzyci
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-05-15, 0:51 2
@pawed

Podejrzewam, że to rzucanie grochem o ścianę. Przecież pieniądze Warszawa z Wisły wydobywa i musi się dzielić z tą niedobrą prowincją.
Zgłoś
Avatar
Marshal 2013-05-15, 1:18 1
@pawed

Naprawde super ze sa te wszystkie urzedy, skoro i tak gowno mi daja... Nie wiem gdzie mieszkasz (z profilu wychodzi ze Londyn, wiec nie masz sie co oburzac), ale jesli chcesz to przeniesmy te urzedy do Ciebie. I uwierz mi, ze kazdy Warszawiak sie ucieszy z tego. Za kazda wizyta roznych glow panstw mamy kataklizm. Wszelakie protesty tez u nas i nam miasto demoluja. Jak chcesz to prosze bardzo miej to u siebie.

A timmy ma racje "Janosikowe" to jest w chuj kasy, ktora rok w rok wyparowywuje z budzetu miasta.
Spojrz ile placi Krakow, Poznan i porownaj to z Warszawa. Fajnie co?

@!Timon
A Festung Breslau sie sam odbudowal? no tez nie. Odbudowa Polski po wojnie to byl wysilek i obowiazek Polakow. Wspolny wysilek dodajmy.
Zgłoś
Avatar
pawed 2013-05-15, 1:29
polecam poczytac:
pl.wikipedia.org/wiki/Spis_urz%C4%99d%C3%B3w_centralnych_w_Polsce

"Janosikowe" placa wszystkei stolice, albo przenosi sie ile mozna urzedow do miast prowincjonalnych. Bo niby czemu np. Najwyzsza Izba Kontroli musi miec siedzibe w Warszawie a nie w Bialymstoku? Teraz znajduje sie przy ulicy Filtrowej 57 w W-wie. To jest kilkuset wysoko oplacanych urzednikow, ktorzy by zmienili znaczaca struktore dochodow takiego miasta jak Bialystok czy Lublin. Srednia pensja 9,5 tys zl. W Warszawie nic specjalnego, w Lublinie masa kasy.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-05-15, 1:59
@Marshal

Możesz sobie gadać, że chciałbyś te instytucje wywalić a prawda jest taka, że z przeniesieniem stolicy Warszawa podzieliłaby los Łodzi. Ludzie poszliby za pieniędzmi bo poza atutem [który jest oczywiście bardzo istotny] bycia stolicą Warszawa nie ma nic. Łatwo jest "rezygnować" z czegoś z czego nie zrezygnować się nie da.

Masz z tych urzędów tyle, że cała masa osób tam pracujących GDZIEŚ te pieniądze* wydaje. Podpowiem. Większość wydaje w stolicy.

*pieniądze z podatków - urzędnik nic nie wytwarza zatem [w uproszczeniu] nie generuje pieniędzy - te pieniądze wzięły się z wyngla ze Śląsku czy z obwarzanków z Krakowa. Zatem kapitał wytworzony na prowincji idzie krążyć po Warszawie.
Zgłoś
Avatar
ryba0007 2013-05-15, 7:53
Jak się nie podoba w Warszawie to po chuj przyjeżdżacie ?
Zgłoś
Avatar
mazin 2013-05-15, 8:01 1
Wszystkim spinającym przypomnę tylko dlaczego król Zygmunt przeniósł stolicę do Warszawy - dlatego, że lekarz zalecił mu wiejskie powietrze. I bardzo dobrze się stało, bo kiedy król, dwór, rycerstwo i wszystkie urzędy przeniosły się z Krakowa do stolicy Mazowsza, poziom inteligencji wzrósł niepomiernie - i to w obu miastach
Zgłoś
Avatar
K................h 2013-05-15, 8:09 1
@!Timon

Dziekuje za Wasze odpowiedzi! Przypominam jednak ze "wysoko postawieni urzednicy" tez sa z prowincji i tez wydaja swoja kase u siebie na domy, dzialki firmy, etc. Przyznaje ze czesc na pewno w miescie ale sa to ludzie z politycznego nadania, tak samo jak czlonkowie rad nadzorczych spolek skarbu panstwa, znajomi i swojacy partyjni ludzi z calej Polski. Najwiecej pieniedzy generuja firmy ktore maja swoje siedziby w Warszawie i tutaj odprowadzaja podatki. W sytuacji w ktorej jest milion osob ktore przyjechaly pracowac j, korzystaja z drog, mostow, autobusow a zameldowane sa u siebie, kasa z ich podatkow plynie tam gdzie mieszkali a dodatkowo jeszcze 800 baniek rocznie "bo tak".
Ja jestem z urodzenia warszawiakiem ale zasciankowosc tego miasta jest po prostu porazajaca w konfrontacji z miastami w ktorych bylem i ktore sie rozwijaja. Naturalna sprawa jest to ze ludzie chca mieszkac w miescie a nie na prowincji, gdyby bylo odwrotnie nie rozwinela by sie zadna cywilizacja. Slaba stolica to swiadectwo nieudolnosci panstwa, to sygnal dla naszych wrogow ze organizacyjnie jestesmy zacofani. Dalsze utrzymywanie takiego stanu rzeczy naraza nas po prostu na smiesznosc.
Zgłoś
Avatar
x................s 2013-05-15, 8:29 1
ni ma kasy bo słoiki rozliczają się z US w swoich grajdołkach, a pomieszkują w stolycy
Zgłoś
Avatar
garota 2013-05-15, 8:48 1
Ja pierdolę. Wy się nauczcie że Polacy są dla siebie nawzajem kurwami. I tylko debila boli fakt że ktoś nie lubi stolicy. Zawsze wrzuca się na coś ważnego dla całego kraju. Zresztą co ja pierdolę, idę zjeść coś do Subwaya, pewnie obsłuży mnie któraś z waszych matek lub sióstr które kurwią się w warszawie z arabskim gównem którego tu już jest pełno. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, Warszawiaków też. Chuj Wam w dupę.
Zgłoś
Avatar
Marshal 2013-05-15, 9:09 1
@!Timon

No niby tak. Wydaja ta kase w Warszawie na glownie zarcie i uslugi.
Ale tak jak timmy napisal, potem placa podatki w swoim US. I to juz nie jest fajne. Liczmy ze Warszawa ma 2.kk ludzi. No to z 500k+ dzien w dzien do niej dojezdza. Uzywa drog, komunikacji a potem fru do swojej Lodzi czy gdziekolwiek indziej.

Ale tak na serio to po co mi mieszkancowi Warszawy Sejm,Senat i Prezydent w Warszawie? I tak ludzie w wiekszosci zatrudnieni w tych instytucjach sa tam po znajomosciach i niekoniecznie z Warszawy.
No sa te urzedy bo jestesmy Stolica i coz pewnych rzeczy sie nie zmieni. Niestety
Zgłoś
Avatar
~Velture 2013-05-15, 11:05 1
Słoiki przyjechały i się podniecają. Zrób jeszcze zdjęcie jak zalewa metro podczas wielkich opadów bo już też takich widziałem co dawali takie foty wielce zdziwieni ,że woda idzie w dół.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-05-15, 13:40
Siedziby dużych zagranicznych firm są w Warszawie nie dlatego bo jest tak fajnie tylko dlatego, że mają blisko do urzędów i słowo "stolica" brzmi prestiżowo.
Gdyby stolica była w Lublinie od '45 to właśnie tam te wszystkie siedziby by teraz istniały.

Co do rozliczania się z urzędem skarbowym - podatków bezpośrednich jest ok 30% - i to wędruje do słoikowego urzędu skarbowego. Słoik w ten sposób POWINIEN oddać chociażby za wykształcenie czy wysiedziane na prowincji ławki w parkach.
W Warszawie zostawia za to 70% swoich dochodów [w podatkach pośrednich i wydając bezpośrednio na miejscu].
Warszawa słoikiem stoi czy to się komuś podoba czy nie. Taka jest rola każdej stolicy.
To tak jakby w Częstochowie się obrażać pielgrzymów. Na pewno wkurwiają ale w dużej mierze dzięki nim to miasto w ogóle powstało.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie