18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 24 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Motoambulans
szymy • 2014-11-14, 15:24
Przejazd przez Warszawę z materiałem do badań na cito.

Cytat:

Godzina 9:30, czwartek ulica Puławska na trasie Piaseczno-Warszawa Ursynów. Klasyczna karetka prawdopodobnie przejechałaby ten sam dystans, w czasie ponad 2 krotnie dłuższym tj w okolicach 20 minut.


Zgłoś
Avatar
karinata 2014-11-14, 18:17 3
WujekMajkel napisał/a:

@karinata Przyjrzyj się dokładnie, przemyśl swoje zachowanie i wróć do kuchni.


A co, posprzątałeś już i nie wiesz czy dobrze? Niech mama sprawdzi.
Tam się przed chwilą zapaliło czerwone dla pieszych, a jakby ktoś z prawej chciał "jeszcze zdążyć", to mogłaby wyjść kicha. Wiesz, pojazd uprzywilejowany może łamać niektóre przepisy, ale tylko przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Taki wjazd na przejście zza zasłaniającego widok autobusu się do tego nie kwalifikuje. Fajnie, że dojechał i tyle.
Zgłoś
Avatar
smoluchy 2014-11-14, 18:18
Boguś z M3 sie przy nim chowa:D
Zgłoś
Avatar
nanab 2014-11-14, 18:22
a potem placz ze nie patrza w ljsterka i nie widza jak debil sobie wjezdza na czerwonym 3234 na godzine
Zgłoś
Avatar
krecik 2014-11-14, 18:22 2
kokroucz napisał/a:

jaki motór?



Yamaha Tenere
Zgłoś
Avatar
Ajgi 2014-11-14, 18:25 1
Ale shit... prawie 9 minut koleś jedzie na motorze i nic... Pytam się po co to tu jest?!
Zgłoś
Avatar
L................5 2014-11-14, 18:27 2
nastepny etap rewolucji to straż miejska na pierdziawkach
Zgłoś
Avatar
Motorider121 2014-11-14, 18:28 6
karinata jakim idiotą trzeba być, żeby dokładnie słyszeć syreny pojazdu uprzywilejowanego i wpierdalać się na ulicę.
Zgłoś
Avatar
olex 2014-11-14, 18:31
pomysl z uk, sprawdza sie widac doskonale bo kierowcy jak zwykle swiete krowy na swoim pasie w dupie wszystko, szkoda ze 'dawca' slabo biegi zmienia, za pare sezonow biegi beda wyskakiwac i dziwne ze takim sprzetem (bmw gs) kolo cyka sie zjechac z utwardzonej drogi
Zgłoś
Avatar
karinata 2014-11-14, 18:34 3
Motorider121 napisał/a:

karinata jakim idiotą trzeba być, żeby dokładnie słyszeć syreny pojazdu uprzywilejowanego i wpierdalać się na ulicę.


Nie wiem
Tak samo nie wiem jakim idiotą trzeba być, żeby zakładać że zawsze każdy dokładnie słyszy syreny pojazdu uprzywilejowanego.
Zgłoś
Avatar
BuchZaDwoch 2014-11-14, 18:41 3
Idealna praca dla mnie
Zgłoś
Avatar
Geho 2014-11-14, 18:45
@Karinata

przecież on zwolnił prawie do 0 zanim wyjechał zza autobusu..
Zgłoś
Avatar
qusy 2014-11-14, 18:48 5
karinata napisał/a:


Nie wiem
Tak samo nie wiem jakim idiotą trzeba być, żeby zakładać że zawsze każdy dokładnie słyszy syreny pojazdu uprzywilejowanego.


Zawsze można się jeszcze rozejrzeć, czasami przydają się te 2 kulki w głowie. Świetna sprawa, według mnie to powinni zabrać motocykle policji i dać ratownikom medycznym.
Zgłoś
Avatar
kociq 2014-11-14, 18:49
Co do samej legalności, jak wyszła ta inicjatywa z Krakowa gdzie działa grupa r2 to z tego co pamiętam ministerstwo nie chciało uznać motocykla za ambulans z uwagi na brak możliwości transportu (tak się tłumaczyli) i nie chcieli ich zatrudnić do stacji pogotowia itd.. Nie wiem jak jest w tej chwili z ustawą o PRM, ale jeśli się zmieniło to zrozumieli, że taki ratownik na miejscu choćby z AED uratuje komuś życie...
Zgłoś
Avatar
Przema 2014-11-14, 18:57 1
i pomyślcie że oni to robią w postaci wolontariatu w dniu wolne od normalnej pracy
Zgłoś
Avatar
karinata 2014-11-14, 18:59 1
qusy napisał/a:

Zawsze można się jeszcze rozejrzeć, czasami przydają się te 2 kulki w głowie.


Jasne, przydają się i oczy, i uszy, ale też to co jest pomiędzy uszami. Serio rusz wyobraźnię, to nie boli. Nie chcę sypać jakimiś wyświechtanymi przykładami dzieci, które przebiegają przez ulicę, bo po postawieniu nogi na przejściu zapaliło się czerwone, nie chcę pińset razy pisać, że chodzi o sytuację z zasłaniającym widok autobusem, po prostu liczę na wyobraźnię. I nie, nie zwolnił prawie do zera.

kociq napisał/a:

z tego co pamiętam ministerstwo nie chciało uznać motocykla za ambulans z uwagi na brak możliwości transportu


A to bez sensu. Taki ratownik, który z dobrze wyposażoną apteczką i zestawem kołnierzy dojedzie na miejsce wypadku kilka - kilkanaście minut przed karetkami może zdziałać dużo dobrego.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie