18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 58 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Motoambulans
szymy • 2014-11-14, 15:24
Przejazd przez Warszawę z materiałem do badań na cito.

Cytat:

Godzina 9:30, czwartek ulica Puławska na trasie Piaseczno-Warszawa Ursynów. Klasyczna karetka prawdopodobnie przejechałaby ten sam dystans, w czasie ponad 2 krotnie dłuższym tj w okolicach 20 minut.


Zgłoś
Avatar
4................h 2014-11-14, 19:02
MotoAmbulans - chyba nie! Co on zarzuci sobie ofiarę wypadku na plecy? Nie zrobi więcej niż przeszkolony z pierwszej pomocy człowiek, w to trzeba inwestować!

Karetka dojedzie w takim samym czasie bo jest widoczna bardziej i ludzie reagują. A po chuj się on ogląda to ja nie wiem, skoro i tak nie zdążyłby zearagować
Zgłoś
Avatar
crossdressphyxia 2014-11-14, 19:25 3
Cytat:

Tam się przed chwilą zapaliło czerwone dla pieszych, a jakby ktoś z prawej chciał "jeszcze zdążyć", to mogłaby wyjść kicha.



Więc takiego cwaniaka co chce "Jeszcze zdążyć" pierdolnie, i jak przeżyje to niech go sądzą, że wlazł na czerwonym, rozjebał ratownikowi motocykl plus jeszcze konsekwencje tego, że ratownik nie zdążył do wypadku.

Chujowy tok myślenia "Zatrzymam się, a może ktoś jeszcze będzie chciał sobie "zdążyć" przejść na czerwonym. Albo kurwa w ogóle nie ruszę ze skrzyżowania i będę na nim stał do usranej śmierci a nuż, jakiś miły pan w starym BMW będzie chciał przejechać sobie na czerwonym pół minuty po tym jak się zapaliło, i wjedzie we mnie i będzie miał zepsuty poranek...Albo od razu zakazać ruchu wszelkich pojazdów, jeżeli w promieniu kilometra znajdują się piesi.
Zgłoś
Avatar
InnyName 2014-11-14, 19:28
Też mam taki sygnał dźwiękowy

Co do samej idei.
W Gdańsku również jest coś takiego.
Gadałem z kierowcą i mówił że sprawa super, można naprawdę uratować komuś życie, zazwyczaj normalna karetka jest też puszczana, ale z tyłu, tylko jedyne na co się skarżył koleś to oczywiście na kulturę jazdy kierowców, nie są w ogóle świadomi o takich służbach, zdarzały się również celowe zajeżdżania drogi... jak to bywa w Polsce, a sygnały świetlne w dzień są słabiej widoczne jak i również sam motocyklista, zazwyczaj kierowca rozgląda się po usłyszeniu sygnału, a tu tylko jakiś motocyklista jedzie wiec dalej pruję przed siebie nie patrząc na niego, a to ratownik :/

Pozdrawiam kolegę motocyklistę z Gdańska Może to czyta to się wypowie
Zgłoś
Avatar
Sinecod 2014-11-14, 19:31 2
4hitch- NIE.

Wiadomo że motocykl ma ograniczone możliwości transportowe, ale weź pod uwagę że jeżeli w godzinach szczytu gdzieś coś się stanie, to zanim dojedzie karetka minie trochę czasu, co pisze wyraźnie w cytacie w poście autora. Motoambulans jest rozwiązaniem takim do szybkiego reagowania który dojeżdża w dosłownie moment, bo przeciśnie się między autami i podejmuje akcje do przyjazdu karetki, czyli oceni sytuację, podejmie działania wstępne do przyjazdu karetki. A jak wiadomo w przypadku zawału czy udaru, liczy się dosłownie każda minuta.

Więc taki motoambulans wyposażony w standardową torbę ratownika to nie jest taki bezsensowny pomysł. A że trzeba inwestować... Pierdolisz jak typowy wąsaty Janusz- a po co? A dlaczego? Jaki to ma cel? A ile to będzie kosztować? A dlaczego tak drogo? A nie może być taniej? Jak rząd przepierdala bez sensu miliony to jest ok...
Zgłoś
Avatar
karinata 2014-11-14, 19:42 1
crossdressphyxia napisał/a:

Więc takiego cwaniaka co chce "Jeszcze zdążyć" pierdolnie, i jak przeżyje to niech go sądzą, że wlazł na czerwonym, rozjebał ratownikowi motocykl plus jeszcze konsekwencje tego, że ratownik nie zdążył do wypadku.


W twoim świecie może tak. Może przyspieszający pieszy, któremu zaświeciło się po kilku krokach czerwone jest cwaniakiem i może byłby winny. Ale tylko w twoim.

crossdressphyxia napisał/a:

Chujowy tok myślenia "Zatrzymam się, a może ktoś jeszcze będzie chciał sobie "zdążyć" przejść na czerwonym.


No w twoim świecie tok myślenia jest chujowy, nie zaprzeczam. W realnym chodzi o szczególną ostrożność przy wjeździe na swoim czerwonym, spomiędzy stojących samochodów, na przejście, praktycznie bez żadnej widoczności z jednej strony.
Zgłoś
Avatar
kociq 2014-11-14, 20:32
karinata napisał/a:


A to bez sensu. Taki ratownik, który z dobrze wyposażoną apteczką i zestawem kołnierzy dojedzie na miejsce wypadku kilka - kilkanaście minut przed karetkami może zdziałać dużo dobrego.


oczywiście, że bezsensu o czym napisałem w dalszej części komentarza. Na innym serwisie też pojawił się ten artykuł i jednak nic się nie zmieniło, mimo starań ratowników i związku(czy innej nazwy) ratowników medycznych nie wprowadzono tego rozwiązania do ustawy, co skutkuje brakiem finansowania tego typu inicjatyw (utrzymują się z własnych środków i/lub fundacji). W Krakowie to się sprawdza jeszcze lepiej, jak tłumaczyli sami ratownicy wiele ulic jest zamkniętych z uwagi na zabytki, szerokość itp. a oni to mogą wykorzystać.
Zgłoś
Avatar
Jacuru 2014-11-14, 20:47 1
Tak czytam co ma do powiedzenia @karinata w tym wątku i kurwa nie wierze.

Ja pierdole pizda będzie się kłócić że ma racje.
Zgłoś
Avatar
karinata 2014-11-14, 21:17 3
Tupnij jeszcze nóżką.
Zgłoś
Avatar
OjciecStiflera 2014-11-14, 21:34 1
Przez wiatr mam wrażenie że jedzie na JAWA 350.
Zgłoś
Avatar
kamil666000 2014-11-14, 22:21
Dawca Organów............ wiecie o co mi chodzi
Zgłoś
Avatar
paździoch 2014-11-14, 22:25
karinata = cycata szmata
Zgłoś
Avatar
lepik95 2014-11-14, 23:40 3
@crossdressphyxia

Weź kurwa pomyśl. Serio. Wchodzisz na zielonym, zmienia Ci się na czerwone, więc MASZ PRAWO JESZCZE PRZEJŚĆ, przechodzisz i faktycznie, słyszysz syrenę. Rozglądasz się i nigdzie karetki nie widzisz (ani suki). Więc idziesz dalej. I nagle JEB, zza autobusu wyjeżdża motocykl, którego za chuja byś się nie spodziewał I KTÓREGO NIE MIAŁEŚ PRAWA ZAUWAŻYĆ (bo zasłaniał Ci autobus) i Cię taranuję (albo Twoje dziecko). I pierdolisz pan strasznie, bo jak jest taki przepis prawny, że jak karetka wjedzie w Ciebie (lub Twoje auto) z nie Twojej winy, to masz prawo domagać się odszkodowania i te odszkodowanie dostajesz. Bo pojazd uprzywilejowany to jedno, ale zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeździe przez przejście dla pieszych to drugie. Więc nie, nikt by takiej osoby nie sądził za rozjebanie "motoambulansu". Twoje argumenty opierają się tylko na wrzucie, że karinata jest kobietą, a tak to gówno masz do powiedzenia i w tym momencie kobieta zjada Cię w dyskusji, przynosisz wstyd rodzajowi męskiemu.
Zgłoś
Avatar
s................y 2014-11-15, 0:29
zajebiście zapierdala jak na możliwości normalnego ratownika oby tak dalej i więcej tak oddanych ratowników!!!

Szkoda tylko że film urywa się przy bramce chciałem zobaczyć co dzieje się dalej!!!
Zgłoś
Avatar
miszczurek 2014-11-15, 0:46
3:07 widze siebie idącą na przystanek. Zabawne, że uchwycił jak akurat idę do pracy (to w czarnych spodniach i jasnej kurtce).
Zgłoś
Avatar
m................z 2014-11-15, 0:49
Jak by każdy szpital posiadał odpowiednie laboratorium to by nie był potrzebny ale to jest polandia więc ;D
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie