18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 7 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:27
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:13
🔥 Z dupy takie hamulce - teraz popularne
Na sadolu powrzucane są setki różnych walk tych dobrych i chujowych, starcia Najmana czy Pudzilli w młodszej wiekowo grupie (czytaj gimbaza) są powodem nocnego moczenia się no ale takie czasy nastaly kicz w modzie a o historii zapominamy. Pisząc ten temat ciągle nie moge uwierzyc że o najlepszym Polskim bokserze w historii nie ma ani wzmianki, 90% z was pewnie nie wie że "The Greatest" na Olimpiadzie w 1960 stoczył bardzo wyrównaną walkę z Polakiem ktory wg mnie był nawet lepszy.

Panie i Panowie! Przedstawiam Polaka w starciu z przyszłą legendą boksu Muhammadem Ali!



Bilans Pietrzykowskiego:

Mistrzostwa Europy: Złoto (1955, 1957, 1959, 1963), Brąz (1953)

Igrzyska Olimpijskie: Srebro( Rzym 1960), Brąz (Melbourne 1956, Tokio 1964)

Mistrzostwa Polski: 11-krotny indywidualny Mistrz Polski(waga lekkośrednia 1954-1957, waga półciężka 1959-1966), oraz 3-krotny Mistrz Drużynowy(Legia Warszawa i BBTS)

350 walk, wygranych 334(220 KO), przegranych 14, remisów 2
Zgłoś
Avatar
LucaBrasi 2012-12-10, 12:55
Pietrzykowski legenda polskiego boksu ale mogłeś dać jakąś walkę którą wygrał. Przegrać Alim to i ja bym potrafił
Zgłoś
Avatar
dirty_pig 2012-12-10, 13:19
no jak dla mnie 2 pierwsze rundy dla Polaka ale w trzeciej dostał baty za dwie, słuszna decyzja moim zdaniem
Zgłoś
Avatar
tds1974 2012-12-10, 14:11 24
A tak Zbigniew Pietrzykowski wygląda dziś. Big szacun!
Zgłoś
Avatar
xmikexpl 2012-12-10, 14:13
No taki temat to rozumiem. Sam się dziwię że nie wiedziałem o nim wcześniej. Szacun i piffko leci
Zgłoś
Avatar
hejcior 2012-12-10, 14:57 3
To był kiedyś sport. Teraz boks polega na zajebaniu jak najsilniejszego ciosu, żeby przeciwnik padł nieprzytomny. Kiedyś walka polegała na punktowaniu przeciwnika, na sprycie i szybkości reakcji. Wiadomo, że sport ewoluuje z upływem czasu, ale boks tamtych lat wydawał mi się bardziej "sportowy". Bokserzy mieli klasę, ring to nie było miejsce krwawych rozpierduch, ale arena sportowa. Dla tego boks pasował do zawodów olimpijskich. Uważam (pewnie miłośnicy współczesnego boksu na mnie naskoczą - trudno), że współczesny boks ze sportem ma niewiele wspólnego i powinien zostać usunięty z Olimpiady.

Dla Pana Pietrzykowskiego duży szacunek a dla autora piwko!
Zgłoś
Avatar
L................t 2012-12-10, 22:29
Miło patrzeć na taką historyczną walkę szczególnie tutaj gdzie pełno się roi od nienormalnych pomysłów i ludzi.
Zgłoś
Avatar
axbx 2012-12-10, 22:51 2
Szkoda ze jakis messi czy ronaldo sa uwazani za super sportowcow a o prawdziwych sportowcach tak niewiele osob wie...
Zgłoś
Avatar
solteck 2012-12-10, 22:56
3 runda, styl pijanego mistrza
Zgłoś
Avatar
ALLSHALLPERISH 2012-12-10, 23:35
Nimr0d - piwo za temat ! Sorry, że jedno ode mnie tylko,ale to antyalkoholowa polityka Sadistica
Zgłoś
Avatar
AngryCow 2012-12-10, 23:38
Warto dodać, że na olimpiadzie w 1960 medale dla Polski wywalczyli także; Brunon Bendig, Jerzy Adamski, Kazimierz Paździor, Marian Kasprzyk, Leszek Drogosz i Tadeusz Walasek. Razem siedem medali olimpijskich w boksie amatorskim i trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Cztery lata później również siedem medali i drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Złote czasy Polskiego boksu amatorskiego i boksu w ogóle.
Zgłoś
Avatar
ilovesmashing 2012-12-11, 0:04
bardzo dobry materiał - piwko dla Ciebie
Zgłoś
Avatar
Metatron022 2012-12-11, 0:48 1
Krótki filmik przybliżający karierę Zbigniewa Pietrzykowskiego



Zaczyna się 01:20, wymagana znajomość angielskiego.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-12-11, 0:49
Trener ze smutkiem w oczach wspominał jak za komuny na treningi przychodziło ponad 100 osób w 2009 jak przyszło nas 15 to było sporo. Do okręgówki było ciężej się zakwalifikować niż teraz do reprezentacji Polski [jego słowa]
Wcześniej było z kogo wybierać, teraz bić się nie wolno
Zgłoś
Avatar
Echis 2012-12-11, 1:12
Myślałem, że jakiś debil napisze, iż to fake, bo przecież to nie Muhammad Ali, tylko Cassius Clay, ale jednak ludzie nie są tak pojebani . Punktowałem pierwszą dla Polaka, drugą na remis, a trzecia to dewastacja na Pietrzykowskim.
@!Timon, bo boks umiera. Ludzie wolą chodzić na trening MMA, bo jest to większe wyzwanie, a i nauczysz się wszechstylowej walki. Osobiście mnie boks nudzi, ale klasyka to świętość. Późniejsze walki Aliego, Tysona, czy Gołoty, to miodny boks. Ten dzisiejszy to nie ta sama rozrywka.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie