18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:41
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
Avatar
Mietek7567 2024-05-17, 14:56 1
Ciekawa akcja była nie wiedziałem ,że jest nagranie że środka.
Zgłoś
Avatar
pytolsky 2024-05-17, 15:00 10
Kara dla małpiatki za okupowanie tirem lewego pasa.
Zgłoś
Avatar
keisats 2024-05-17, 16:09 1
Akcja jak z filmu
Zgłoś
Avatar
kawior2007 2024-05-17, 16:22 3
Łoo kurwa, trzeba wzywać psi patrol
Zgłoś
Avatar
RobsoN 2024-05-17, 16:34 1
pull up… pull up… pull up…
Zgłoś
Avatar
suszonko 2024-05-17, 17:13 1
wie ktoś czemu te trucki hamerykańskie w ogóle nie hamują? jak sie ogląda jakieś nagrania to ma się wrażenie że oni walą pedał w podłoge a to jedzie dalej jak pociag
Zgłoś
Avatar
PabloSkills 2024-05-17, 17:15
Czysta panika nic więcej.
Zgłoś
Avatar
twojstarywsamychgaciach 2024-05-17, 18:05
suszonko napisał/a:

wie ktoś czemu te trucki hamerykańskie w ogóle nie hamują? jak sie ogląda jakieś nagrania to ma się wrażenie że oni walą pedał w podłoge a to jedzie dalej jak pociag



Masa, dlatego ważnym narzędziem jest retarder i hamowanie silnikiem, a nie jak pedał pedałem.
I smoluch tradycyjnie małpie odgłosy.
Zgłoś
Avatar
Anal_Intruder_69 2024-05-17, 18:08 16
Afterek:

Zgłoś
Avatar
majeńka 2024-05-17, 18:21 4
suszonko napisał/a:

wie ktoś czemu te trucki hamerykańskie w ogóle nie hamują? jak sie ogląda jakieś nagrania to ma się wrażenie że oni walą pedał w podłoge a to jedzie dalej jak pociag

Z tego samego powodu: duża masa ma ogromną bezwładność. Oczywiście hamulce mają ciut większe niż ty w osobówce, ale zdolność hamowania rośnie tylko liniowo z rozmiarem koła. Jakbyś spróbował zamontować jeszcze mocniejsze hamulce, zedrzesz tylko oponę a nie zahamujesz szybciej.

W pociągu jest jeszcze ta różnica że opór toczenia na szynie jest znacznie mniejszy niż opony na asfalcie — to jest zresztą powód dla którego transport kolejowy może być tak bardzo tańszy niż ciężarówkami — co uniemożliwia szybkie hamowanie. Są zresztą wynalazki idące jeszcze dalej: maglev czyli pociąg unosi się na magnesach (jest już wyłącznie opór powietrza), vactrain (rura z wypompowanym powietrzem), to daje praktycznie zero oporów. Skutek uboczny: hamowanie? Co to takiego?

Maglev już jest nawet jeśli rzadki (Wikipedia pisze że działa 6 komercyjnych linii) i w normalnym powietrzu jeździ do 600km/h na eksperymentalnych pokazówkach, 430km/h w normalnym komercyjnym użytkowaniu. Vactrain zaś to tylko testy: był np. Hyperloop One który na krótkich odcinkach miał już pokazówki z pasażerami, ale firma zbankrutowała bo ludzie na planowanym odcinku zażyczyli sobie wielki szmal za wykup gruntów pod ten pociąg. W teorii to może jeździć i 8000km/h (normalnie), zaś bez zakręcania "wylecisz z trasy" co się celowo da wykorzystać do wystrzałów na orbitę: StarTram to projekt (status: 20 lat pracy bandy inżynierów z NASA, twierdzą że potrzeba "tylko" kasy) w którym jedziesz sobie ponad 30000km/h i wypadasz z trasy w kosmos.

I teraz wyobraź sobie: zapierdalasz w takiej rurze owe 30000km/h i ci jakiś cwel drogę zajedzie. Nie mając powietrza ani asfaltu którym mógłbyś hamować, jak myślisz: jak szybko byś się zatrzymał?
Zgłoś
Avatar
Heliar 2024-05-17, 20:39 2
Anal_Intruder_69 napisał/a:

Afterek:



Miała burgerowa szczęście, że tam naczepy robią pełne, a nie z plandekami jak w Europie.

suszonko napisał/a:

wie ktoś czemu te trucki hamerykańskie w ogóle nie hamują? jak sie ogląda jakieś nagrania to ma się wrażenie że oni walą pedał w podłoge a to jedzie dalej jak pociag



Tu chyba ujebało drążek, albo i całe koło, bo baba skręca ale to nic nie daje, do tego masa.
Zgłoś
Avatar
kooloo 2024-05-17, 20:40
rozjebała mnie ta bicz, widząc ja i sytuacje spodziewałem się darcia japy na całego , a tu kultura zaczęła sie drzeć jak myślała ze juz spada i szybko sie ogarnęła , brawo
Zgłoś
Avatar
bambinizm 2024-05-17, 23:32 1
Sami eksperci tutaj, hahahah
Zgłoś
Avatar
KrisXman 2024-05-18, 11:59
Ale się teraz wkurwiłem
Zgłoś