18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Na spacer z żółwiem
maxvolumePL • 2012-11-08, 22:51
Szukałem pewnego zdjęcia nt kotów na smyczy, w związku z jednym tematem, i natknąłem się na taki oto artykuł. Materiał ze stronki mmlublin z 2008 r




Żółw uciekł od oprawcy


W skorupie żółwia wywiercił trzy otwory. Potem przeciągnął przez nie sznurek, który służył mu za smycz do wyprowadzania gada na spacery. Co więcej, kopał go i głodził.

– Żółw najprawdopodobniej uciekł od właściciela, który się nad nim pastwił, choć nie wykluczamy, że ktoś po prostu chciał się go pozbyć – opowiada Robert Gogola z biura prasowego Straży Miejskiej. - Natychmiast przewieźliśmy chore zwierzę do terrarysty Bartłomieja Gorzkowskiego, który interweniuje w takich przypadkach.

Żółw grecki, który trafił do pana Bartka, jest gatunkiem chronionym.

Dlatego nie wykluczone, że właściciel hodował go nielegalnie. Samiec jest w bardzo złym stanie. Zwierzę było odwodnione, na skorupie widać zmiany spowodowane martwicą. Najbardziej szokujące są jednak otwory, które właściciel wywiercił mu w skorupie. Przeciągnął przez nie sznurek, który służył za smycz. Niektóre z otworów przetarły się, więc „opiekuńczy” właściciel wywiercił mu kolejne. - To bardzo smutne, ale niektórzy ludzie wciąż traktują zwierzęta jak zabawki – uważa Bartłomiej Gorzkowski. - Pozbywanie się niechcianych lub zbyt drogich w utrzymaniu i leczeniu zwierząt, to zjawisko, które dotyka nie tylko psy i koty. Coraz częściej, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, wyrzucane są ptaki, gryzonie czy gady.

Gorzowski podkreśla, że wbrew pozorom i zapewnieniom niektórych sprzedawców w sklepach zoologicznych, żółwie nie są dobrymi zwierzętami dla dzieci. A jako takie są właśnie bardzo często kupowane: - Aby nie skazywać ich na ciche cierpienie, niezbędne są odpowiednie warunki i opieka. A to wymaga poświęcenia i nieraz wysokich kosztów – dodaje terrarysta.

Chory i skatowany żółw zdrowieje u pana Bartka.

Otrzymał odpowiednią dietę, jest leczony oraz naświetlany specjalnymi lampami. To pozwoli mu wrócić do formy. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by trafił do doświadczonego hodowcy żółwi – zapowiada pan Bartek.

Gorzkowski dąży do tego, aby przy lubelskim schronisku dla zwierząt, w którym obecnie są tylko psy i koty, powstał dział przeznaczony dla innych zwierzaków. – Interweniuję w tej sprawie, około trzydziestu razy w roku. Na razie bezskutecznie. Takie miejsce jest w mieście naprawdę niezbędne - podkreśla terrarysta.

Zdzisław Małysz, komendant lubelskiej Straży dla Zwierząt tak komentuje traktowanie żółwia: - To najbardziej drastyczna forma znęcania się nad zwierzętami. Jeśli uda się znaleźć właściciela, choć jest to mało prawdopodobne, to zrobimy wszystko, aby sprawa trafiła do prokuratury. Wtedy wystąpimy jako oskarżyciel posiłkowy - zapowiada.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi nawet do 2 lat więzienia.
Zgłoś
Avatar
666masakra 2012-11-08, 22:56 41
Za grosz szacunku nie mam do zwierzecych sadystow - glaskalbym skurwysynow pila lancuchowa!
Zgłoś
Avatar
Breakdrowser 2012-11-08, 23:08 1
@up. Zgadzam się z tobą w 100%! ŻÓŁWIK !!
Zgłoś
Avatar
Kaszysz 2012-11-08, 23:46
@666masakra

A i tak wpie.... kurczaki z KFC albo hamburgery z MCD :o

Hipokrytów powinno się ozdabiać sznurem na szyi :o
Zgłoś
Avatar
WujaszekStalin 2012-11-08, 23:51 17
ktoś komu uciekł żółw jest skończonym debilem
Zgłoś
Avatar
w................4 2012-11-09, 1:06 1
Kaszysz napisał/a:

@666masakra
A i tak wpie.... kurczaki z KFC albo hamburgery z MCD :o
Hipokrytów powinno się ozdabiać sznurem na szyi :o


Nie wiem czy jesteś głupi czy po prostu trollujesz.
Zgłoś
Avatar
rockface123 2012-11-09, 10:19
gościu musi być niebezpieczny skoro znęcał się nad żółwiem, i jeszcze mu uciekł
Zgłoś
Avatar
rusek 2012-11-09, 10:44
grożą mu dwa lata więzienia znając Polskie realia dostanie za to jeszcze pewnie nagrodę ....
Zgłoś
Avatar
Tafariel 2012-11-09, 10:59 1
@Kaszysz - tyle, że kurczak czy świnia to nie jest kurwa zwierze domowe tylko hodowlane. Ich przeznaczeniem jest skończyć na haku w wędzarni albo w piekarniku bo tak już działa ten świat. Żółwia się nie wpierdala tylko trzyma w terrarium/akwarium i on ma tam być i ładnie wyglądać. Jak przeszkadza jedzenie mięsa to go po prostu nie jedz Na innych wpływu niestety nie masz.
Zgłoś
Avatar
AdamMałysz 2012-11-09, 11:07
Mój brat Zdzisiek dobrze gada! Piwo
Zgłoś
Avatar
h................s 2012-11-09, 11:18 2
grozi nawet2 lata ? chyba tylko 2 ...
Zgłoś
Avatar
rocknroll 2012-11-09, 11:22
Osobiście "oprawcy" wywierciłbym wiertarką drugą dziurę w dupie
Zgłoś
Avatar
wino666 2012-11-09, 11:25
nie od smyczy strony
Zgłoś
Avatar
eSeMGie 2012-11-09, 12:40
Paznokcie obetnij brudasie
Zgłoś
Avatar
Kaszysz 2012-11-09, 13:32
@Tafariel

zwierzę to zwierzę.

ps.


rozumiem że to już nie jest sadyzm bo to wpier...cie :o
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie