18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
MADErrFAKErr 2013-11-06, 23:52 1
Pociesza mnie fakt,że pomimo kilkunastu krytycznych komentarzy jest prawie 300 browców w krótkim czasie.To znaczy, że na sadolu rządzi inteligencja
Zgłoś
Avatar
mayday1707 2013-11-07, 0:05 2
Wiecie, nie rozumiem czemu po nim jeździcie. Gość dorobił się na harówie interesach i przetargach. Umiał się dostosować do panujących warunków politycznych i wiedział i nie bał się posmarować tam gdzie trzeba by przepchnąć swój biznes. Umiał się zakręcić gdzie trzeba i wyszedł z inwestycjami po za kraj a teraz zgarnia kasę na biznesie międzynarodowym.

Nie ważne czy to żyd czy nie ale to jest typowy przykład kapitalisty.
Nie okłamujmy się kapitalizm to walka o rynek, wyrabianie sobie kontaktów wszędzie gdzie tylko się da, lobbowanie i lizanie dupy a nawet włażenie w nią. Tak działa wolny rynek, tak działają mechanizmy lobbingowe i marketingowe więc nie miejmy pretensji do niego że mu się udało.

Jeżdżenie po Kulczyku przez was wszystkich to nic innego jak nieznajomość mechanizmów rynkowych i nierozumienie znaczenia słowa KAPITALIZM

Kulczyk tu prawi bardzo mądrze i pokazuje jak rozwijają się rynki na chwilę obecną.
Nie wiem czy wiecie ale za kilkanaście dni Unia będzie rozmawiała z USiA o strefie wolnego handlu. Oznacza to że zaraz możemy mieć zalew hamerykańskich produktów na UE w tym Polskę i w druga stronę, zniknie cło a np Ikea będzie mieć konkurencję w postaci Searsa a wcześniej wspomniane piwo będzie można kupić w Chcago czy innych miastach USA w cenach zbliżonych do krajowych (oczywiście koszty transportowe będą wliczone)
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-11-07, 1:31 1
mayday1707 napisał/a:


Nie ważne czy to żyd czy nie ale to jest typowy przykład kapitalisty.
Nie okłamujmy się kapitalizm to walka o rynek, wyrabianie sobie kontaktów wszędzie gdzie tylko się da, lobbowanie i lizanie dupy a nawet włażenie w nią. Tak działa wolny rynek, tak działają mechanizmy lobbingowe i marketingowe więc nie miejmy pretensji do niego że mu się udało.

Jeżdżenie po Kulczyku przez was wszystkich to nic innego jak nieznajomość mechanizmów rynkowych i nierozumienie znaczenia słowa KAPITALIZM



Kapitalizm w założeniu to walka o rynek przy użyciu takich instrumentów jak cena, jakość i dostępność produktu.
NIE pisanie ustaw na kolanie pod twoją działalność czy ugadywanie się na kupno "upadających" państwowych przedsiębiorstw po cenie niższej niż np. maszyny które posiada.

Miałbyś szacunek do boksera który wygrywa walki napierdalając przeciwników z kolanka w jaja bo pił wódkę z sędzią i ten "nie widzi"?
.
Zgłoś
Avatar
mayday1707 2013-11-07, 8:05
@up
Myślisz że tylko w Polsce się tak dzieje? Jeśli tak to jesteś bardzo głupi a ideologiczne gadki o założeniach kapitalizmu to po prostu bzdurne gadania. Prawdą jest tylko i wyłącznie to, że jeśli państwo, nie tylko w Polsce, ograniczyło ingerencję w gospodarkę tylko do drobnych regulacji, handel i usługi były by bardziej przyjazne konsumentom. Co do upadających przedsiębiorstw. Nawet jeśli dane przedsiębiorstwo funkcjonuje, przynosi zyski ale nie ma pola rozwoju, prędzej czy później padnie wiec nie dziwne jest że część z nich została sprzedana w momencie kiedy przynosiły zyski. Tylko że dzisiaj te przedsiębiorstwa już by nie istniały w ogóle. Tylko i wyłącznie do polityków można mieć pretensje za to w jakich cenach sprzedali państwowe przedsiębiorstwa lecz lepiej że sprzedali w takiej cenie niż w żadnej. To że wiele profesji wymarło w kraju to normalne. Po prostu jesteśmy za drodzy w pewnych profesjach i za słabi technologicznie.

A co do porównania do boksera. Obudź się! Rynek to nie ring. Rynek do dżungla. Tam nie wygrywa przypadek tylko siła.
I tak to co wydarzyło się w kraju od momentu obalenia komunizmu pokazuje jak rynek dynamiczne się zmienia a kraj który stawia 3 raz się na nogi od zera i dochodzi do takiego rozwoju gospodarczego to tylko same pozytywy.
Wiadomo że Polacy bez narzekania żyć nie mogą, ale skoro już narzekasz to podaj konkretne argumenty a nie pierdol jakieś bzdurne smuty...
Zgłoś
Avatar
dyfer080 2013-11-07, 8:05
Cwaniaczek , dużo gada a nic nie mówi .
Zgłoś
Avatar
Krak 2013-11-07, 9:18
Facet śmieje się w twarz, bo chciałem zwrócić uwagę, że tak naprawdę kupując używany samochód nie jesteśmy żadnymi konsumentami tylko śmieciarzami.
Do tego chętnie wyjdzie z inwestycjami z kraju, tam dostanie wszystko taniej.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-11-07, 12:55
@mayday1707

W życiu trzeba sięgać po szczyty a nie zapierdalać po dolinach i jarać się świeżym górskim powietrzem. Polska sporo osiągnęła ale jest jeszcze w chuj do zrobienia przeciętniaku.
Porównanie do boksera to taka przenośnia. Trudne słowo dla ciebie. W sporcie też wygrywa się walki dzięki brudnym trikom czy ustawianiu pojedynków tylko NIE MA tam czego podziwiać.
Idąc twoim tokiem myślenia należałoby stawiać pomniki Tuskowi, Chlebowskiego, Sikorskiemu czy jakimś Pershingom, Maliznom czy Masom bo przecież to mistrzowie walki w dżungli.
Zgłoś
Avatar
mayday1707 2013-11-07, 13:30
Nie interesuje mnie polityka i mam w dupie to co dzieje się na tym polu. Jak dla mnie rząd to nic więcej jak partner handlowy i działam z nim jak z inną firmą.
Także masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i robisz OT. Upolityczniasz temat gospodarczy. Nie rozmawiamy tu o polityce bo jest to po za tematem. Porównanie prowadzenia biznesu do gangsterskich czynów też jest niestosowne. Fakt że w każdej profesji trafią się bękarty ale to co Ty napisałeś to już przeginka.

Widać też że mało wiesz o Polsce i o panującym u nas systemie gospodarczym. Chcesz dowiedzieć się, jak działa polska gospodarka musisz spojrzeć wstecz do czasu PRLu i zobaczyć jakie zamiany przeszliśmy oraz to czy opłaciło się poświęcić publiczne przedsiębiorstwa i pozwolić na tak zaawansowaną komercjalizację i jakie będą konsekwencje w przyszłości. Analiza to podstawa. To że coś się nam nie podoba tu i teraz to nasz punkt widzenia.
Ty pisząc o boksie pokazujesz też jakie masz pole widzenia na ten temat. Tu i teraz i nic dalej. Posługując się Twoim tokiem rozumowania i przenośnią, zwycięzca jest na topie tylko przez jakiś tydzień. Później się o nim zapomina, nieważne czy grał fair play czy nie
Zgłoś
Avatar
oschle 2013-11-07, 16:54
Niby najbogatszy człowiek w Polsce a na fryzjera to nie miał..
Zgłoś
Avatar
Varden123 2013-11-07, 17:06
Widziałem go parę razy w kościele i raz stał przede mną w kolejce do spowiedzi przed Wielkanocą
Zgłoś