18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 24 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Dokładniej bomba termojądrowa.
Najpotężniejsza zdetonowana bomba.
Fala uderzeniowa okrążyła Ziemię trzy razy (!) Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30-40km średnicy a siła wybuchu odpowiadała ekwiwalentowi 1% energii produkowanej przez słońce.
Oczywiście ZSRR







Więcej
pl.wikipedia.org/wiki/Car_bomba
Zgłoś
Avatar
Roszpunl 2012-07-03, 15:37 1
Czaruś miał tylko 50 Mega ton, planowano, 100 MT, tyle że po tym jak naukowcy powiedzieli, że detonacja mogła wpłynąć na zmianę orbity Ziemi Chruszczow troszku spasował ...
Zgłoś
Avatar
o................c 2012-07-03, 15:39 1
wodzwioski wiadomo ze ziemie zniszy wkoncu jakis ekspryment ktory sie wymsknie out of control
Zgłoś
Avatar
Zizu Ziomek 2012-07-03, 15:54
Nigdy nie widzieliście jak Ruscy obchodzą nowy rok?
Zgłoś
Avatar
Robster 2012-07-03, 15:59 13
1% energii produkowanej przez słońce - mega. Napisz jeszcze w ciągu jakiego czasu? Roku, dnia, godziny, sekundy?
Zgłoś
Avatar
Ver0 2012-07-03, 16:55 1
Niech wiedzą kapitalistyczne świnie, że nie ma co zadzierać z potęgą Mateczki ! Mogli od razu spuścić na USA byłby po sprawie!
Zgłoś
Avatar
allah84 2012-07-03, 17:32 3
1% energi slonca to by ziemie na pylek spalil... nie wiem skad wziales ta informacje ale na sloncu sa inne cisnienia i skompresowany material w ktorym nieustannie zachodza reakcje atomowe taki przyklad: gdyby przeteleportowac w warunki ziemskie kawalek slonca wielkosci naparstka to bylby wybuch tak ogromny jak na nagasaki walnelo.
Zgłoś
Avatar
pyotreck 2012-07-03, 17:46 1
Balotelli jakby otworzył drzwi w łazience to fala uderzeniowa okrążyłaby ziemię cztery razy.
Zgłoś
Avatar
blade87 2012-07-03, 18:30
Czy tylko mnie wkurwia głos lektora w pierwszym filmie?
Zgłoś
Avatar
SuperRyszard 2012-07-03, 19:23
Gdyby fala uderzeniowa okrążyła ziemię 3 razy to by rozjebała wszystko na jej powierzchni 3 razy
Zgłoś
Avatar
Bakcyl 2012-07-03, 20:07 5
Robster napisał/a:

1% energii produkowanej przez słońce - mega. Napisz jeszcze w ciągu jakiego czasu? Roku, dnia, godziny, sekundy?



allah84 napisał/a:

1% energi slonca to by ziemie na pylek spalil... nie wiem skad wziales ta informacje ale na sloncu sa inne cisnienia i skompresowany material w ktorym nieustannie zachodza reakcje atomowe taki przyklad: gdyby przeteleportowac w warunki ziemskie kawalek slonca wielkosci naparstka to bylby wybuch tak ogromny jak na nagasaki walnelo.



Brawo Robster, to samo wychwyciłem. A skąd autor wziął te dane? Pewnie z Wikipedii, tylko źle przepisał.

Wikipedia napisał/a:

Czas przemian jądrowych wynosił 39 nanosekund, wydzieliło się w nich 2,1×10^17 J energii, co daje moc średnią 5,4×10^24 W – równą w przybliżeniu 1% mocy wydzielanej na powierzchni Słońca[3].



Moc, a więc ilość energii w czasie sekundy. Chyba jest to osiągalne, zwłaszcza, że reakcja trwała raptem 39 ns. Poza tym trzeba brać poprawkę, że to Wikipedia...
Zgłoś
Avatar
cykor21 2012-07-03, 20:40 1
Najlepsze jest to, że co prawda arsenały nuklearne zostały mocno zredukowane, ale przy okazji zarówno Amerykanie jak i Rosjanie nie mogą znaleźć kilku 'bombek'.
Zgłoś
Avatar
w................x 2012-07-03, 22:13
Czytałem gdzieś, że podobno bomba mogła zostać ' przestrojona ', nie tyle na 100 MT, ale i na 150, czy na 200. Jednak były obawy, że fala uderzeniowa pod Moskwę podejdzie...
Zgłoś
Avatar
s................y 2012-07-03, 22:24
Czemu w filmie nie ma wzmianki, że okoliczne wysepki po wybuchu nie zostały odnalezione?
Zgłoś
Avatar
Gl0BaL 2012-07-03, 23:03
Z obliczeń naukowców wynika, iż jakby ŚWIATŁO wydzielane przez słońce skierowane by było w 100% na Ziemię, to wyparowalibyśmy w 8 sekund.
Proporcjonalnie jest najprawdopodobniej tak, że 1% energi świetlnej słońca wydzielana w sekundę, taką moc miała ta kuleczka.
Znając Amerykańców na pewno mają w zapasie też 50. Ale nie MT, tylko TT. Tylko tak ładnie mówią o porzuceniu badań nad bronią nekluarną
Zgłoś
Avatar
czarnyrlz 2012-07-03, 23:15
Co jest najlepsze, a i tak mało osób o tym wie i nikt tego nie przeczyta . Bomba termojądrowa wybucha 3 razy, tym czasem bomba Cara miała tylko 2 wybuchy kontrolowane, trzeciego nawet nie odpalali po tym co ujrzeli po drugiej detonacji. To tak jakby jedna bombę atomową odpalić drugą, a drugą trzecią
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie