18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Witam

Prezentuje test dwóch samochodów z napędem 4x4 topowych niemieckich marek ( brakuje tylko Mercedesa ) Powstał po tym jak BMW twierdziło, że ich napęd (xdrive) jest lepszy od napędu stosowanego w Audi ( słynne quattro ).

Sosowane są te same opony na obu samochodach, a same samochody są swoimi odpowiednikami w danej marce.

Pierwszy przejazd w włączonym system kontroli trakcji ESP etc., drugi przejazd bez tych systemów.

Oceńcie sami

Zgłoś
Avatar
topol817 2012-11-05, 22:22 2
Nie zapominajmy że Q3 ma gorszą wersję napędu quattro - ze sprzęgłem Haldex. Gdyby wziąć jakiś model z Torsenem, BMW nie miałoby nic do gadania
@2up - to Q3, a nie Q7
Zgłoś
Avatar
MarszaL95 2012-11-05, 22:23
I to ma być 4x4 ? więcej w tym elektroniki niż to wszystko warte.
To jest prawdziwa terenówka
Zgłoś
Avatar
ripman 2012-11-05, 22:31
Sołtys napisał/a:



Popisałeś się. Passat ma silnik wzdłuż i całą płytę podłogową jak w Audi z quattro, także wynik byłby ten sam.
Inaczej zachowałyby się VAG-i z silnikiem ułożonym poprzecznie i dla mnie to nie są VW/Audi tylko Skody, a ich napędy 4x4 to jeszcze większy śmiech na sali.



Audi ma nad 4motion jedną przewagę - często dodawali blokadę tylnego dyfru w vw raczej tego nie znajdziesz.
Zgłoś
Avatar
Ramsey007 2012-11-05, 22:32
Przypominam, że w tych gównach nie można całkowicie wyłączyć systemów wspomagających.
Tylko da się je "zgłuszyć" ale dalej działają, z tym, że z większym opóźnieniem.

A tak w ogóle, ESP i inne gówna, nawet takie jak ABS zabijają w kierowcach właściwie reakcje, bo nawet dobrze ogarniający szofer nie wie co się stanie z autem, które się "skoryguje" i nie ogarnie tego co się dzieje...

Moja rada?

Zacznijcie od komputerowego wypierdolenia ESP, ABS, BAS, BAC i innych syfów.
Zgłoś
Avatar
ripman 2012-11-05, 22:36
kolowesolo napisał/a:

odpowiednikami w marce HAHAHAHA audi Q7 vs BMW X1 ROTFL faktycznie



przeciez to 3 jest xD

MarszaL95 napisał/a:

I to ma być 4x4 ? więcej w tym elektroniki niż to wszystko warte.
To jest prawdziwa terenówka



to sa SUVy nie terenówki, dziękuje dobranoc

Ramsey007 napisał/a:

Przypominam, że w tych gównach nie można całkowicie wyłączyć systemów wspomagających.
Tylko da się je "zgłuszyć" ale dalej działają, z tym, że z większym opóźnieniem.

A tak w ogóle, ESP i inne gówna, nawet takie jak ABS zabijają w kierowcach właściwie reakcje, bo nawet dobrze ogarniający szofer nie wie co się stanie z autem, które się "skoryguje" i nie ogarnie tego co się dzieje...

Moja rada?

Zacznijcie od komputerowego wypierdolenia ESP, ABS, BAS, BAC i innych syfów.



mozna wyłączyć pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
macleod 2012-11-05, 22:44
ripman napisał/a:



zobacz to zanim wrzucisz to gówno jeepowe tutaj

sadistic.pl/jeep-test-losia-vt130811.htm1315784



Sam filmik ukazuje najnowszy model Jeepa, który zdecydowanie się od modelu 1999-2004, który ja wrzuciłem - to na wstępie.

Akurat to co przedstawiłeś widziałem codziennie jako ostrzeżenie na osłonie przeciwsłonecznej, więc to żadne zaskoczenie. Masa ponad 2 tony w połączeniu z wysokim prześwitem, więc jeżeli jesteś nieodpowiedzialnym głupkiem co nie ma wyczucia samochodu to jest opcja że go przewrócisz - to nie jest samochód stworzony do pokonywania szybkich zakrętów. Ale to tak samo jakbyś wjechał ferrari w teren .

Ale to zdecydowanie samochód który daje prawdziwą radość z jazdy - super napęd, V8 pod maską, im większy śnieg tym większa zabawa - niesamowite uczucie gdy wpadając w lekki poslizg dodajesz trochę gazu i masz 100% kontroli nad samochodem . Błoto ponad progi też nie jest zadnym problemem.

Jest tylko jedna zasada - kupuj sprawdzony samochód
Więc jeżeli kolego kupiłeś szrota złożonego z kilku egzemplarzy, sprowadzonego zza oceanu w czasie tzw. taniego dolara to sam jesteś sobie winien. ale z łaski swojej nie pierdziel głupot
Zgłoś
Avatar
zonk 2012-11-05, 22:49
ripman napisał/a:

widzisz gdzies tutaj wałek SQT ? i niby gdzie poprzednio zmieżdżyło Audi ?

Up@ kudlaty

Sosowali fakt, ale kurwa moge


Nie widziałeś poprzedniego filmu jak to audi ślizgało a bmw płynnie pojechało ? Albo to jest wałek albo poprzedni film.
Zgłoś
Avatar
Czajol3 2012-11-05, 22:54 2
plastikowa Panda 4x4 rucha wasze quattro i inne Xduperele
Zgłoś
Avatar
turboszmata 2012-11-05, 22:56
Cytat:

http://www.sadistic.pl/pierwsza-reklama-audi-quattro-vt118780.htm#comments

Zgłoś
Avatar
a................0 2012-11-05, 22:58
Ze dwa lata temu widziałem, jak jakiś koleś sobie wjechał na zaśnieżone pole (śniegu mniej więcej tyle co na tym filmiku z Jeepem, może mniej) Nissanem Navarą. Znaczy się właściwie to widziałem go jak już biegał dookoła zakopanego samochodu i próbował butami rozgarniać śnieg. Facet chyba myślał, że ma terenówkę...
Zgłoś
Avatar
doktor_m 2012-11-05, 22:58
Wielki mi kurwa test - ośnieżona górka. Z takim czymś podczas zimy spotyka się przeciętny kierowca, swoim przeciętnym wozidłem kilka razy dziennie.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2012-11-05, 22:59 1
to n awet nie sa SUVy, trzeba od tego zaczac
podwyzszone osobowki z napedem 4x4 to jeszcze tak ale do SUVow to im w huhu daleko
idac tym tokiem myslenia skoda yeti to tez SUV przynajmniej tego sobye zyczy producent
Zgłoś
Avatar
Czary 2012-11-05, 23:10
Sołtys napisał/a:

Tylko Subaru od zawsze miało SYMETRYCZNY napęd 4x4, gdzie konkurencja DOŁĄCZA tylko tył lub przód w zależności od nawierzchni.



Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam, jak możesz twierdzić że Audi mając stały napęd na 4 koła (quattro) dołącza którąś z osi jak w/w BMW... jebnij się w łeb...
Zgłoś
Avatar
Besiek 2012-11-05, 23:21 1
Dla mnie liczy się BMW tak czy siak.... według mnie fana marki.. Audi jest przereklamowane, wszyscy teraz sieją zamęt bo Audi najlepsze, za dużo tego jest na Polskich drogach.
Zgłoś
Avatar
bania88 2012-11-05, 23:22 1
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie