18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Naród ciemnogród
burzyk1992 • 2014-12-12, 1:46
W nowym programie nauczania w szkole średniej jest zaplanowana tylko jedna godzina lekcji historii w pierwszej i drugiej klasie. Jak przez ten czas ktokolwiek ma się nauczyć naszej i ogólnoświatowej historii? Widocznie komuś zależy aby młodzi nie wyciągali wniosków z błędów starszych...
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2014-12-13, 21:07 1
Luqas95 napisał/a:

@Up racja
@upSamudaripen

ale z tobą sie nie zgadzam jezeli hodzi o patryjotyzm
i nie mam na mysli pojebów typu romatycy ,
flaga i godło to częśc naszej dumy , popatrz jak us-aniec traktuje flagę to dla niego największa swietośc jaka jest , nie Będziesz jebany debilu kurwa mac orła nazywał kobucikiem a mojej flagi szmatą , szmatą to była twoja matka która niweiem z kim się pusciła że takie gówno wydała na świat . A jak jesteś za tempy co to jest prawdziwy patryjotyzm to sorr choc patrzac na to ze masz wpisane 80 pokazuje żeś pizda a nie uzytkownik
nie znam żadnej starszej osoby czy to komuch czy nie który na polską flagę by szmata powiedział , nikt to powód do dumy
jesteś ze śląska to chyba nie wiesz co to polska ty tylko żyjesz w którymś tam landzie niemiec(przynajmiej tak uważasz , myślę żeś nawet w lo jeszcze nie był moze jesteś w 2 klasie lo ale napewno jestes przed maturą wiec zamknij ryj skoro jescze tego nie ukończyłeś jak ukonczysz jesli ukonczysz to coś napisz.

a jebie mnie to że będa miał za ciebie warna głupi huju



Zacznę od prośby, żebyś się opanował, bo jeszcze ci zwieracze puszczą. W LO nie byłem nigdy i być nie zamierzam. Skończyłem Technikum. Maturę mam już dawno za sobą, a ryj to masz Ty i świnia. Chciałbym ja Tobie również uświadomić, że twoja pisownia oraz ortografia są poniżej poziomu małoletniego dyslektyka z patologicznej rodziny. Pomijając takie błahostki jak słowo "chuj", które piszesz "huj" oraz jeszcze więcej błędów ortograficznych, to Ty mój drogi sądząc po nicku 19-nasto letni Łukaszu, który uważa się za wielkiego "patrjote"(tak napisałeś) nawet słowo Polska piszesz z małej litery. Teraz zastanów się czy naprawdę powinieneś wyzywać kogokolwiek od debili. Oburzające jest również mówienie(a raczej pisanie) iż moja matka to szmata. Myślę Łukaszu, żeś jest pizda w świecie, a kozak w necie i chciałbym cię ustrzec, żebyś się przypadkiem kiedyś w prawdziwym świecie nie zapomniał, bo możesz zarobić w twarz.
Teraz możemy przejść do sedna sprawy:
Po pierwsze, to ja naprawdę nie wiem dlaczego uważasz, że mam brać sobie za przykład do postępowania każdego obywatela USA(bo za pewne "us-aniec" to właśnie obywatel USA) i patrzeć jaki on ma stosunek do swoich szmat, kurczaków i piosenek narodowych. Ja rozumiem, że dla ciebie osoba z amerykańskim paszportem to ubermensch, ale myślę, że to nie jest powód do dumy, a raczej do wstydu.
Dla mnie jako człowieka, który osiągnął pewien "wyższy" status materialny, który ma pewien wachlarz doświadczeń oraz nauki wpojone przez moich starszych krewnych, którzy również biedni, ani umysłowo, ani pod względem materialnym niebyli, wartości takie jak naród ojczyzna oraz patriotyzm, które mają być ponad wszystko to bujda dla ubogich. Ja wiem, że jakaś tam flaga, orzełek i Mazurek Dąbrowskiego to być może jedyne co masz i z czego możesz być dumny, ale to nie znaczy, że do swoich przekonań nieuku i wypierdku zasmarkany możesz zmuszać innych. Dalej nawet nie będę się rozpisywał bo myślę, że to nawet dobrze, że jesteś takim trochę "narodowskim" oszołomem- na takich łatwiej się zarabia i łatwiej się dogaduje.
Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-12-13, 22:58
To uczucie kiedy przez 12 lat edukacji podstawowej i średniej ni razu nie doszliśmy do roku 1945 w historii (raz niby na jednej godzinie przerobiliśmy drugą wojnę, sam przy mapie sobie przez 45 minut opowiadałem), ale w ciągu godziny to co najwyżej ubogi wstęp można zrobić do tego konfliktu.

Najśmieszniejsze jest to, że I wojnę w ogóle pominęliśmy, tak samo jak Wojnę 7letnią... Jedynie Kongres Wiedeński bardzo dokładnie był przerobiony.

Osobiście uważam, że błędem jest wciskanie na siły historii do głowy, bo na to potrzeba 4 godziny tygodniowo, przez 6 lat. Lepszym rozwiązaniem byłoby takie prowadzenie lekcji, żeby uczniowie SAMI się historią zainteresowali
Zgłoś
Avatar
Cracker95 2014-12-14, 12:42 1
Samudaripen napisał/a:


No i chuj ci po takiej wiedzy!? Wpierdalają ci do głów takie niepotrzebne gówna, które raczej powinny być w formie ciekawostek, a nie wiedzy obowiązkowej.. Ktoś chce to wiedzieć to niech sobie poczyta, a jak go to gówno obchodzi to go to gówno będzie obchodzić do końca życia..

To już nie chodzi o to "co będzie na sprawdzianie" tylko żeby wiedzieć cokolwiek. Pasuje ogólnie wiedzieć co to było Podziemie i tajne nauczanie, niekoniecznie wymieniać nazwiska i daty. Ja to traktuje na równi z rzeczami typu: obecny prezydent nazywa się Komorowski, metanolu lepiej nie pić, piramidy są w Egipcie. Podstawowa wiedza nie boli.
Luqas95 napisał/a:


@Up cracer95 i co kurwa masz z niej zlewe , jak byś kurwa tyle nad tymi jebanymi zadaniami do huj wie co matury siedział to tez tak byś wiedział , w porównani do matmy i fizy biologia to wielka jaebana zagadka kurwa mac nie te słowo co w kluczu a inne i huj nima punktu , a ty mi kurwa powiedz po huj ma lekarz/inrzynier/fizyk o tym wiedziec co no powiedz .
jedynie tzw wiedza ogulna ma sens jak chcesz do 1z10 iśc a jak nie to jeb wszystko na około i skup sie na jednym ale moim zdaniem to pokurwieni aby bio,chem,fiz,geo do jednego wora wpierdalać w LO kurwa to przedmoty rządące światem + matma ale matma jest jak matma bez niej nie ma reszty przedmiotów, a w to miejsce jakies hujowe opisy co to spoleczniośc albo historyjki z dupy wzięte albo kurwa nauki o pojebanym jezyku albo kurwa kultusze na huj to na huj na huj

No widzę, że faktycznie na języku polskim się nie skupiałeś za bardzo Jak masz taki ból dupy, bo trzeba się do matury pouczyć, żeby dobrze zdać, to już Twój problem. Ja to mam za sobą i wcale nie było tak źle. Mam z niej zlewe bo mogę. Bo siedziałam nad zadaniami i teraz siedzę na lekarskim razem z nią. A lekarz/inżynier i każdy inny człowiek po prostu powinni wiedzieć pewne rzeczy. Zarówno życiowe, jak i co nieco z historii kraju w którym żyją.
Zgłoś