18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Naród ciemnogród
burzyk1992 • 2014-12-12, 1:46
W nowym programie nauczania w szkole średniej jest zaplanowana tylko jedna godzina lekcji historii w pierwszej i drugiej klasie. Jak przez ten czas ktokolwiek ma się nauczyć naszej i ogólnoświatowej historii? Widocznie komuś zależy aby młodzi nie wyciągali wniosków z błędów starszych...
Zgłoś
Avatar
sparx 2014-12-12, 2:38 60
Nawet jeśli tych godzin byłoby więcej to i tak chuja się nauczą. Przez 2,5 roku w LO podczas lekcji historii dowiedziałem się mniej o WSPANIAŁEJ przeszłości naszego kraju niż przez 10 min. w domu.
Z resztą, umówmy się - system edukacji w większości państw na świecie nie ma uczyć a jedynie 'równać' w szereg :]
Zgłoś
Avatar
k................1 2014-12-12, 6:29 2
Nie narzekaj, to ci sie i tak nie przyda. Trzeba sie uczyc wzorow skroconego mnozenia. To jest wazne!
Zgłoś
Avatar
_................_ 2014-12-12, 6:31 19
Ale nie bój się nic, lekcji religii dalej jest tyle kurwa samo. Bo wiadomo, znanie na pamięć zdrowasiek jest ważniejsza od podstaw fizyki, historii, chemii, matematyki i wszelkich innych przydatnych rzeczy.
W sumie i tak już dziś, wszystkie ciekawsze fakty z historii, związane z kościołem katolickim i watykanem są pomijane na lekcjach historii.
Zgłoś
Avatar
jedi007 2014-12-12, 7:52 1
jak? jedna godzina w roku? Neo w Matrixie szybko się uczył
Zgłoś
Avatar
L................5 2014-12-12, 8:00 1
I chuhj zmieniło by 110 h ta naprawdę jaj kto chce to wiki przeczyta a tym gownem zapychać program 5 największe gowno jakie miałem po przedsiębiorczości wok. Wos. Religia. Wiec dobrze ze tego nie uczą ludzie są głupi gowno się naucza patrząc w przeszłość liczy się tylko przyszłość i radze wypierdolic z liceum romantyzm bo bardziej poniesionych autorów kturzy maja setki tysięcy litrów krwi na łapach to nie znajdziesz, pochuj o tym ma się młodzież uczyć jakieś pojebane wizje narkomanów

Historia przydatna niepierdil
Zgłoś
Avatar
cys23 2014-12-12, 11:01 7
@luqas95

Po wypowiedzi zgaduję, że 95 to twój rocznik.
Zgłoś
Avatar
geragerappa 2014-12-12, 11:19 7
„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”
Zgłoś
Avatar
Sarkos 2014-12-12, 12:17 7
W sejmie mamy całą masę historyków i co nam to daje? Polecam zapoznać się ze strukturą rządu w Korei Południowej, tym krajem rządzą... inżynierowie. To jest tajemnica sukcesu, bo zarządzanie (czymkolwiek) bardzo przypomina pracę inżyniera. Trzeba planować, robić wyliczenia, szacować ryzyko i wybierać rozwiązanie najbardziej optymalne. Nie różni się to tak na prawdę od projektowania na przykład systemu komputerowego. Historycy powinni być doradcami, ale nie powinni podejmować decyzji.
Zgłoś
Avatar
sadolus90 2014-12-12, 14:38 9
Jedna godzina historii, ale za to masz dwie godziny religii XD
Jedna godzina przedsiębiorczości, ale za to DWIE GODZINY RELIGII!!!
Jedna godzina Przysposobienia obronnego, ale za to dwie goooooddddiiiinnnyyy religii.
Jedna godzina wychowawcza, ale za to 2 godziny religii

Po jaką cholerę Ci historia skoro twoje miejsce jest na zmywaku w UK?
Relligia Ci się przyda w życiu XD Naprawdę!
Od dawien dawna wiadomo, że proboszcz jest ekspertem od wszystkiego. Najlepiej to on się zna na antykoncepcji, in vitro, polityce i prowadzeniu firmy.

Ja żałuję, że zamiast lekcji religii miałem godzinę etyki
Być może jak bym uczęszczał na religię to bym wiedział po jaką cholerę stawia się tyle pomników JP II.
Gdybym chodził na religię to potrafił bym rozwiązać zagadnienie matematyczne ile wynosi "co łaska".
Nie śmiejcie się bo Co łaska jest trudniejsza do policzenia niż liczba pi.

Tak jestem gimbolewakiem bo to takie modne O 19:00 odpalam fakty a rano czytam wyborczą.
A CO NAJGORSZE! ale to cichosza ciiiiiiiii W zeszłym roku dałem 10zł na Owsiaka.
Zgłoś
Avatar
szerLucjan 2014-12-12, 16:14 2
kto chce, ten sam będzie się dokształcał a kto nie chce to i pizdyliard godzin historii mu nie pomoże
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-12-12, 16:24 4
Najpierw trzeba się zastanowić czego się tak na prawdę uczy na historii

4-6 klasa podstaowki- głównie strożytność, średniowiecze, w dość prostej formie, obrazkowo można by powiedzieć, mało o współczesności, ale coś tam jest
1-3 gim- to samo tylko bardziej szczegółowo
1-3 lo- to samo tylko bardziej szczegółowo
Zazwyczaj do drugiej połowy 20 wieku ledwo się dochodzi, ale wtedy już i tak zbliżają się wakacje/matury i gówno kogokolwiek to obchodzi.

Poza tym, historii można uczyć się samemu, bo w szkole dostaniesz kilka dat, suche fakty i 0 wniosków.
Polacy o swojej historii mogliby się uczyć godzinami, ale co z tego wynika, skoro błędy są dalej powtarzane?
Zgłoś
Avatar
pkh 2014-12-12, 16:26 2
powinien być osobny przedmiot Historia Polski
Zgłoś
Avatar
Dorquba 2014-12-12, 16:29
Come on, nie mamy XIX wieku gdzie jedynie czegokolwiek możesz się dowiedzieć od nauczyciela. Mamy internet- artykułów o historii jest cała masa. Kto chce się uczyć i go to ciekawi to się będzie uczył nie ważne czy 1 czy 6 godzin tygodniowo. A kto ma wywalone, gówno będzie wiedział nawet przez 8 godzin w tygodniu.
Zgłoś
Avatar
Luban 2014-12-12, 16:30 2
Tym co tak pierdolą o tej religii przypominam że jest nieobowiązkowa, gadałem z v-ce dyrektorką kiedyś i limit godzin jaki szkoła może narzucić jest wyrabiany bez religii. Czyli nie zabiera żadnej matmy itd.
Się nie znam to się wypowiem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie