18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Nasuwanie wiaduktu
Skowroniasty • 2012-12-24, 14:35
Z cyklu: sadol uczy i bawi.

Nasuwanie wiaduktu nad linią kolejową na ul. Nowolazurowej w Warszawie.
Może kogoś zainteresuje/zaciekawi

Montaż/muzyka nie moje.



Nie podoba się? Nie dawaj piwa, scrolluj w dół. Może kogoś zaciekawi.
Zgłoś
Avatar
T................a 2012-12-24, 14:36
Ja pierdole, ale zajebista sprawa!!
Zgłoś
Avatar
hejcior 2012-12-24, 14:44 2
Taki kawał drogi zrobili i się pora roku nie zmieniła? Czy to tylko sprytny montaż?
Zgłoś
Avatar
ramzei 2012-12-24, 14:57
Za Strabag'a piwko dał mi niezła kapuchę zarobić w Małopolsce
Zgłoś
Avatar
Dieeiervonsatan 2012-12-24, 15:39 6
I teraz niech maruderzy uświadomią sobie jak pracochłonne i skomplikowane jest budowanie infrastruktury. Ja wiem, że tam na logistyce czy europeistyce ciężko Wam sobie wyobrazić, iż coś może kosztować tyle pracy ale musicie uwierzyć w to nagranie.
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-12-24, 15:55 1
Dieeiervonsatan, pierdolisz, większość tych budów/remontów ciągnie się długimi miesiącami, a nawet jak już zrobią, to po dwóch miesiącach pojawiają się pęknięcia, następnie jakaś komisja bada kolejne kilka miesięcy, żeby stwierdzić, że drogę zbudowano na jakiś jeziorkach podziemnych, czy ki chuj. Już nie mówiąc o robotnikach, którzy większość czasu spędzają patrząc jak jeden coś kopie. Wiadomo, że wina samorządów, które biorą zawsze najtańszy kontrakt, ale nie bądźmy śmieszni.
Zgłoś
Avatar
Skowroniasty 2012-12-24, 16:32 5
Na początek: chuj, pizda, szmata. No teraz wiem, że jak się zacząłem rugać na początku to może ktoś z zacznie czytać dalej

@up
A dlaczego tak się dzieje? Już Ci tłumacze.
Niezależnie czy inwestorem jest samorząd (czy to gmina/powiat/województwo) czy instytucje centralne (agencje takie jak GDDKiA lub spółki państwowe podległe pod Ministerstwo Skarbu Państwa) to wszystkie te twory podlegają pod PZP - Prawo Zamówień Publicznych. I te PZP zakłada organizację przetargów o których wszyscy słyszeli, ale tylko wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Niby proste jak budowa cepa, a jednak sprawia problemy tej natury, że źle napisany przetarg (dla ułomnych - chujowo) powoduje raz: potrzebę kolejnego rozpisania przetargu, dwa cholerne opóźnienia, trzy duże koszta. Ot choćby dlatego, że duża liczba oferentów złożyła zapytania do przetargu i trzeba go rozpisać na nowo, ewentualnie specyfikacja była do dupy napisana i są wątpliwości.
No dobrze, ale co to ma do jakości ? Ano to, że przeważnie (jak nie zawsze) kryterium przy pracach budowlanych jest ... cena. Stad takie pierdolone kwiatki jak COVEC, Hydrobudowa (która brała brała i się zesrała).
No dobrze cena ceną, ale co to ma do jakości? Już tłumaczę. Mimo istnienia SIWZów (Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia) w których są opisane szczegółowe wymagania odnośnie np materiałów jakie mają być użyte (oprócz tego kilogramy kosztorysów) nikt nie sprawdza ... kompetencji pracowników. Stąd też takie kwiatki jak po wybudowaniu Lotniska w Modlinie(Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin) gdzie pojawiały pęknięcia na pasie po ... pół roku? Ot taki cytacik:
Cytat:

– Było ogłoszenie, że szukają ludzi do pracy, to przyszedłem – mówi jeden z robotników, zastrzegając anonimowość. – Płacili 10 zł na godzinę. Może nie dużo, ale lepiej mieć pracę, niż nie mieć. A robota łatwa. Siedziałem sobie, tłukłem młotkiem w dziurę i wypełniałem ją specjalnym, szybkoschnącym cementem, potem zacierałem, żeby było równo. Tak to sie robi w Polsce.Firma kasuje duze pieniadze,a zatrudnia przypadkowych ludzi,ktorym placi bardzo malo.Zyski do kieszeni,a ze jest fuszerka-to nie jest wazne.

Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2012-12-24, 19:47 1
@up Przygotowuję oferty do przetargów i je składam. Jak jest rozstrzygnięcie to łapię się za głowę skąd moi rywale takie wyjebanie małe ceny wzięli. Oszczędza się na czym tylko można, po pierwsze na ludziach, potem sprzęt a jak tylko da radę to materiałach. Teraz są takie czasy, że ciężko wygrać przetarg to wszystko opiera się na kombinowaniu. Niektórzy ogłaszający są niepoważni i dopiero po otwarciu ofert orientują się, że nie mają tyle pieniędzy ile potrzeba na budowę. Np. pewna gmina myślała, że zbuduje 2 budynki z fundamentami o łącznej powierzchni 50m2 za 20tys. A co do zatrudniania ludzi z ulicy to wiadomo, że jest paru starych brygadzistów w firmie a reszta to pomocnicy z doskoku którzy wezmą jakąkolwiek pracę, tacy ludzie non stop się zmieniają, przychodzą i odchodzą. Wielu ma umowę o dzieło ale bez wpisanej daty, jeżeli ulegną wypadkowi albo jest jakaś kontrola to dopiero się tą datę wpisuje.
Zgłoś
Avatar
michach 2012-12-24, 20:59
Wiadukt Millau o długośći prawie 2,5 km też budowali podobną technologią. Zresztą chyba to był pierwszy raz wykorzystania tej technologii. Jak kogoś interesują takie rzeczy polecam poszukać na YT.
/watch?v=CfUvdStYrHE
Zgłoś
Avatar
matusiak1990 2012-12-24, 21:08
Dobry filmik, spoko material na zajęcia z mostownictwa
Zgłoś
Avatar
k................c 2012-12-24, 21:33
Super teraz juz wiem jak posuwać most...
Ps. szkoda ze nie twoja muza bo zachodze w glowe co to za kawalek... (zawsze mi sie podobał) chcialbym go na weselu do brata XD
Zgłoś
Avatar
Skowroniasty 2012-12-24, 21:40
@up
'toć to' Miszyn Imposibul.
watch?v=XAYhNHhxN0A
Zgłoś
Avatar
darog92 2012-12-24, 22:20
Zajebista organizacja budowy! Cała konstrukcja zostaje wykonana praktycznie w jednym miejscu. Ciekawi mnie jednak co się dzieje w przypadku zakrętu, łuku. Płyty są wykonywane z tego co widać jako prostokąt, więc zastanawiam się w jaki sposób profilują zakręt, skoro całość zostaje przesuwana razem. Jakieś szczeliny dylatacyjne między nimi?

W identyczny sposób budowali A1 Gliwice Sośnica do Zabrze Maciejów jak nie dalej.
Zgłoś
Avatar
szinszil 2012-12-25, 1:47
Dziwić się że peka jak tylko w nocy beton leja.... pewnie dlatego, że chudy(cienki ) jak wyplata tych wszystkich pomagierów z doskoku....
Zgłoś
Avatar
S................h 2012-12-25, 1:47
Jak słyszę tą ścieżkę to kurwa ryj Gestlerowej mam przed oczyma
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie