18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 20 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Nasz bohater Janusz Waluś
EmPeroR77 • 2012-11-21, 18:31
Janusz Waluś (ur. 1953 w Zakopanem) – polski emigrant w RPA, biały separatysta, zabójca czarnoskórego lidera partii komunistycznej Chrisa Haniego.

Z zawodu szlifierz, mieszkał w Radomiu. W 1981 roku wyemigrował do Republiki Południowej Afryki. W 1987 roku przyjął południowoafrykańskie obywatelstwo. Po kilku latach zaangażował się w działalność Partii Narodowej. 10 kwietnia 1993 roku zamordował czarnoskórego lidera komunistów Chrisa Haniego przed jego domem. Trafił go dwoma pociskami – w głowę i brzuch, dla pewności dobił leżącego dwoma strzałami w skroń; nie próbował uciekać. Jak zeznał później w sądzie - Nie chciałem strzelać mu w plecy, więc zawołałem: Mister Hani![1]. Za morderstwo razem z byłym deputowanym partii konserwatywnej Clive'em Derby-Lewisem został skazany na karę śmierci. Wobec zniesienia kary śmierci w RPA wyrok zamieniono na dożywotnie więzienie.



Trzymaj się Bracie , nie daj się !!!!!!!!!!!
Zgłoś
Avatar
Kupa_w_majtkach 2012-11-21, 19:05 1
EmPeroR77 napisał/a:

W 1987 roku przyjął południowoafrykańskie obywatelstwo.



Już nie taki "nasz"
Zgłoś
Avatar
Echis 2012-11-21, 20:44 15
Zabił człowieka, który mu nie zagrażał w żaden sposób. To psychol, a nie bohater. Nie ma dobrego morderstwa, a to już na pewno nie było dobre. I uważaj kogo nazywasz bratem...
Zgłoś
Avatar
ButcheredAtBirth 2012-11-21, 20:54 57
@up

Pierdolisz. Dobry czerwony to martwy czerwony.
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-11-21, 21:07 8
Kurwa, zabija komunistów na jakimś zadupiu, jakby w kraju było ich mało..
Zgłoś
Avatar
sebeks 2012-11-22, 20:48 4
następny bohater morderca co z Polski spierdolił
skąd Wy ich kurwa bierzecie?
Zgłoś
Avatar
fryca88 2012-11-22, 23:02 7
Zgłoś
Avatar
sidian 2012-11-22, 23:03 4
Wy tak serio? Że to bohater? Wziął i zajebał jakiegoś typa? Syto...
Zgłoś
Avatar
Tutson14 2012-11-22, 23:03
Wokalistą jest Piotr Cugowski?
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2012-11-22, 23:18 7
Oh, zły Waluś, morderca, niewinnego zabił.
Pierdolenie, czyli mordercy Kutschery też są źli? Oni też zabili człowieka. Źle? Dobrze.
Waluś zabił typa z bardzo podobnym dorobkiem na sumieniu, jeśli nie większym. Brawa dala niego!
O tym bohaterze mało kto pamięta, ale cieszy mnie, że są jeszcze tacy.
Zgłoś
Avatar
lukiluk80 2012-11-22, 23:22
Myślem, że coś o Kiepskich będzie napisane bo na pierwszy rzut oka przeczytałem Walduś
Zgłoś
Avatar
anonymousm 2012-11-22, 23:24 1
Jebany śmieć. Nic sobą niereprezentujące gówno, którego jedynym powodem do dumy jest to, że jego starzy byli biali.
Byli też pewnie najebani, jak to to robili, bo nikt, kto nie jest upośledzony, nie popierałby apartheidu.
Zgłoś
Avatar
sidian 2012-11-22, 23:25 1
Ty, Magik:

Cytat:

Hani studiował literaturę na uniwersytecie Fort Hare, gdzie zetknął się z marksizmem, który utwierdził go w sprzeciwie wobec rasizmu. Komunista, zaangażowany w walkę przeciwko rządowi utrzymującemu apartheid, został kilkakrotnie aresztowany. Po szkoleniu zbrojnym w ZSRR, przebywał w Zimbabwe, gdzie uczestniczył w walkach; w 1974 wrócił do kraju, by następnie udać się do m.in. do Lesotho, gdzie usiłowano go zamordować. Przez kilka lat przebywał w Zambii. Wrócił do RPA w 1990, i rok później stanął na czele Komunistycznej Partii RPA (South African Communist Party).

Chris Hani został zamordowany przez Janusza Walusia 10 kwietnia 1993, przed swoim domem w Dawn Park, na przedmieściach Boksburg, strzałem w głowę. Sprawca został zatrzymany, tak jak i Clive Derby-Lewis, konserwatywny członek parlamentu RPA, który użyczył mu pistoletu. Morderstwo to, zorganizowane przez skrajną prawicę, miało na celu zatrzymanie negocjacji kończących apartheid. Na liście przyszłych potencjalnych ofiar znalezionej u Derby-Lewisa, Hani znajdował się na trzeciej pozycji, pierwszy natomiast był Nelson Mandela, a drugi – komunista Joe Slovo.



Dajesz, pokaż mi ten "bardzo podobny dorobek".
Zgłoś
Avatar
sadyk 2012-11-22, 23:29
Hani, Hani, come and dance with me.
Zgłoś
Avatar
1488 2012-11-23, 0:11 2
Brawo. Każdy komuch to śmieć.Powinien dostać medal za zlikwidowanie czerwonego bydlaka.

@Echis
jesteś wzorowym przykładem na klęskę sytemu edukacji.Poczytaj matołku o Rodezji...a zresztą wracaj do narkotyków i zdechnij szybko czerwony s...nie
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie