18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
chmyk 2012-10-06, 20:05
Myślę, że dobrym pomysłem na rozładowanie napięcia byłoby zrobienie wspólnego zdjęcia przez wszystkich znanych polityków. Takiego wielkiego, które można by umieścić na billboardzie. A potem dać napis "Odpuść sobie stary - te mordy nie są tego warte".
Zgłoś
Avatar
vass 2012-10-06, 20:13
mjolnir napisał/a:

@vass...Obrazek


Zrób koło i pierdolnij się w czoło
Zgłoś
Avatar
longlong7 2012-10-06, 20:20
głosuje na tuska
Zgłoś
Avatar
Ronoaro 2012-10-06, 20:45
@vass

No, panie mistrzu erudycji z cipy. Boli cię prawda?
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2012-10-06, 20:51
Martinezd napisał/a:



Np Państwo takie jak II RP (za czasów Piłsudskiego - nie Becka) Potrafiliśmy powiedzieć nie zarówno Niemcom jak i Rosjanom. (...) Takiej, gdzie za "inne" poglądy nie dostawało by się kulki w łeb. Takiej, gdzie zdanie obywatela by się liczyło.



Ty sobie chyba nie zdajesz sprawy z tego co piszesz! Całkiem niedawno był link na Sadisticu do art. z amerykańskiego czasopisma bodaj z 1938, w którym bardzo szczegółowo opisywano Polskę. I z dystansu jej obraz jawił się jednoznacznie - katastrofa.

Poziom życia był najniższy w Europie (nawet jakieś pierdolone albańce żyły lepiej niż Polacy!), elita państwowa rozpasana jak nigdzie indziej i opływająca w dostatki niczym królowie, podczas gdy 4 osobowa rodzina gdzieś na wschodzie kraju żyła za 180 dolarów ROCZNIE (sic!!!).

Na tym mówieniu "nie" zarówno Niemcom, jak i Rosjanom wyszliśmy w wiadomy sposób i naprawdę ciężko by skończyło się to inaczej skoro państewko, które samo niewiele może wymachiwało szabelką przed nosem dwóm najpotężniejszy, mocarstwom na świecie. Jak się stroszy piórka to trzeba coś mieć w zanadrzu, a nie z głupa walić, że się nawet guzika nie odda. To była naprawdę niezwykła sztuka, by tak się naprzykrzyć dwóm państwom, które się wzajemnie nienawidziły, by zdecydowały się zawrzeć sojusz przeciwko nam.

No i wreszcie ta twoja kochana dyktatura, dla której "zdanie obywatela by się liczyło". Szkoda, że nie możesz o to zapytać Witosa, Sławka, Paderewskiego, Wojciechowskiego i wielu innych, którzy byli potraktowani przez tamten reżim jak najgorsi przestępcy, szykanowani, więzieni bezprawnie, zmuszani do emigracji, za którymi wysyłano listy gończe, a to przecież byli nie jacyś tam nie wiadomo kto, tylko jedni z twórców niepodległej Polski, premierzy, prezydenci, dyplomacji, działacze polityczni, wszyscy potraktowani przez twoją ukochaną dyktaturę niczym zdrajcy, podczas gdy dziś ich nazwiskami nazywa się ulice, place, są patronami szkół, itp.

Tak więc zanim palniesz jakąś głupotę o wspaniałości IIRP, racz dowiedzieć się chociaż trochę o tamtych czasach, bo z perspektywy bogatego mieszczanina w Warszawie czy Poznaniu, właściciela ziemskiego, czy kogoś mającego plecy w sanacji tamten kraj był wspaniały, ale z perspektywy zwykłych ludzi, którzy przymierali głodem i nawet butów nie mieli, albo prześladowanych opozycjonistów to nie było nic dobrego.
Zgłoś
Avatar
wudun 2012-10-06, 20:54
OK wywody czas zacząć;D
Nazbierało się tutaj przeciwników unni co nie miara. Mam jednak wrażenie że większość z nich styczność z unią miała jedynie w telewizji;).
Oczywiście ślepe wychwalanie UE jest tak samo debilne jak ślepe krytykowanie jej. Zaznaczyć jednak trzeba że przyszłość europy leży w zjednoczeniu. Przestańcie przy tym pierdolić o wynarodowieniu bo jest to z dupy wyssane.
Jest wielu krytyków traktatu lizbońskiego ale ilu z nich go przeczytało? Chociaż streszczenie(nie zlecone przez partię).
Czy w stanach są jakieś ślady wynarodowienia u potomków włochów irlandczyków czy chińczyków? Przykład wspaniale funkcjonującej unni wielu narodów mamy za oceanem.
Zapamiętajcie raz na zawsze o waszej Polskości nie świadczy szerokość geograficzna czy kolorowy pal w ziemi tylko wy sami.
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-10-06, 21:39
@wudun

Polecam słownik ortograficzny i naukę języka polskiego. Efekty wynarodowienia na Twoim przypadku są widoczne gołym okiem panie z "unni".

Chcecie homo europeikusa to sobie go zróbcie, ja jestem za państwem narodowym. Unia przed referendum w Polsce była promowana jako wspólnota gospodarcza, a nie jako jedno wielkie wielonarodowe państwo. Lata 70, 80 i 90 były przykładami unijnej współpracy gospodarczej, XXI wiek to integracja unijna w jeden ponadnarodowy kraj, na który ja się nie zgadzam. Mamy współpracować ze sobą, a nie tworzyć jedność. ZSRR też chciał stworzyć nowy typ człowieka, nowe wartości i nowy "naród" (śmiesznie to brzmi w wykonaniu komunistycznym, ale nie umiem tego inaczej ująć).

Kiedyś mówiono, że unia tworzy jedność w różnorodności, teraz wszyscy mamy być Europejczykami i mamy wyznawać lewackie idee, które doprowadzą do upadku kultury europejskiej w ciągu najbliższych kilku dekad na rzecz agresywnego Islamu. Taka jedność, to nie jedność.

Mało tego, mając konserwatywne poglądy często spotykam się z krytyką narzucaną przez środowiska "postępowe". Przypomnę, że jeszcze istnieje coś takiego jak swoboda w wyznawaniu poglądów i każdy ma prawo do swoich opinii.
Zgłoś
Avatar
markedone 2012-10-06, 21:44
@ vass
kurrr nie chcący ci piwo dałem.

Po pysku trzeba by Ci dać za taki post.
Zgłoś
Avatar
wudun 2012-10-06, 22:02
Abdulan, Bardzo dziękuję ze wskazałeś błąd jaki wkradł się ze względu nieznajomości języka ojczystego i mojego wynarodowienia.

Jeżeli twoim zdaniem okrzyki anty unijne i anty gejowskie są oznaką konserwatyzmu to za przeproszeniem, jesteś debilem który prawdopodobnie nie zna żadnego konserwatysty.
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-10-06, 22:11
Haha, wywnioskowałeś coś czego zupełnie nie napisałem. To świadectwo tego, że w ogóle nie zrozumiałeś mojego postu. Gdzie pisałem coś o gejach? Gdzie pisałem o odrzuceniu współpracy europejskiej? Mało tego, chwaliłem UE z początków jej istnienia jako twór współpracy gospodarczej między państwami Europy.

Jestem za europejską współpracą na tle gospodarczym oraz militarnym, ale nie jestem za tworzeniem jednego tworu państwowego. Dzięki Bogu kilku ludzi poszło po rozum do głowy i jak na razie plany integracji wewnętrznej zostały odroczone. Jeśli nazywasz mnie bezpodstawnie debilem to gratuluje, jesteś wobec tego człowiekiem, który ocenia kogoś innego bez większych podstaw, mało tego, oceniasz kogoś po wyciągnięciu niepoprawnych wniosków z mojej poprzedniej wypowiedzi (skąd te geje to nadal nie wiem...).
Zgłoś
Avatar
wudun 2012-10-06, 22:26
Abdulan napisał/a:



Chcecie homo europeikusa


To jak mam to odczytać?

Poza ty zajmujesz się bzdurami zamiast zainteresować się tym że nasz sojusznik jest prawie w stanie wojny z krajem w którym są rosyjskie bazy wojskowe.

Wracając do twojej konserwatywności. Nie jesteś konserwatystą tylko antyglobalistą to są dwie nie idące w parze doktryny.
11 nie pojedziesz do warszawy prezentować przynależności narodowej tylko pojawisz się tam aby pokazać kto jest silniejszy.
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-10-06, 22:29
Ahaha, teraz to padłem. Właściwie to w pewnym sensie na to czekałem, bo domyśliłem się, że wszędzie gdzie słyszych homo myślisz o gejach. Homo to panie intelektualisto z łaciny człowiek.

To było nawiązanie do Homo sovieticusa

Homo sovieticus (łac. Człowiek radziecki) – spopularyzowane w Polsce przez ks. Józefa Tischnera określenie człowieka przyzwyczajonego do komunistycznej formuły państwa, oczekującego, że od państwa otrzyma pracę, opiekę socjalną, zdrowotną i inną w zamian za płacenie podatków.

Homo sovieticus:
człowiek podporządkowany kolektywowi (organizacji partyjnej),
dla jego postawy charakterystyczna jest ucieczka od wolności i odpowiedzialności,
koniunkturalizm, oportunizm,
agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych,
brak samodzielnego myślenia oraz działania,
oczekiwanie że "ktoś coś załatwi",
zniewolony intelektualnie,
pozbawiony osobowości i godności,
całkowicie podporządkowany władzy.

Idź się troche doucz bo aż mnie mdli od tych głupot. Szczególnie doucz się o konserwatyźmie i ruchach prawicowych. Zacznij od poczytania o tym jak powstała lewica i prawica, i kto te grupy reprezentował.

I co ma dzisiejsza dyskusja do sytuacji w Turcji? Mówimy o UE, a nie o NATO.

Nie ma to jak codzienna dawka humoru. Czytanie ze zrozumieniem stało się dla Ciebie trudnym wyzwaniem z powodów wynarodowienia?
Zgłoś
Avatar
wudun 2012-10-06, 22:45
Abdulan, No dobra z tym homo mnie masz;D. Nie poszedłem tym tokiem myślenia, zwracam honor.
Co do czytania o prawicy nie mam takiej potrzeby bo takie poglądy posiadam. Natomiast ludzi popierających ONR, JKM uważam za debili właśnie(wiem że nie napisałeś). Niestety ludzie słysząc prawica w dzisiejszych czasach mają przed oczami Smoleńsk i 11 listopada(dobrze wiesz o którą część mi chodzi).

Teraz zadanie : wstań i zaśpiewaj cały hymn. Moje czteroletnie dzieci(bliźniaki) potrafią(na miarę wieku).
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-10-06, 22:50
Znam hymn na pamięć, nawet znam usuniętą zwrotkę. Znam także większość (wszystkie jakie słyszałem) pieśni patriotycznych w stopniu pozwalającym mi na ich odśpiewanie kiedy są odgrywane. Mój patriotyzm w naszej dyskusji i tak nie ma nic do rzeczy. Mówiłem o poglądzie jaki wyznaje na temat jednoczenia, państwa narodowe mogą równie dobrze współpracować ze sobą bez wymuszonej jedności i tworzenia nowego narodu. Historia podaje przykłady, że takie związki różnych narodów nie zawsze były pozytywne.
Zgłoś
Avatar
wudun 2012-10-06, 23:12
Abdulan, Wracając do tematu
Być może zabierają się do tego od dupy strony( za szybko) ale, same umowy handlowe już nie wystarczą. U nas tego tak nie widać ale, w krajach starej unii integracja społeczna jest już faktem( moja znajoma pracuje w firmie gdzie na jednym piętrze naliczyła już 10 języków( angielski jako podstawowy)).

Unia powinna zacząć od przejścia na władzę gabinetową(premier kanclerz i takie tam i ustanowić wspólnego prezydenta(który na ogół i tak jest od "bycia" i ciągnięcia kasy.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie