18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 5 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-01, 21:54
Niecodzienna lawina
~_Yarko_ • 2023-06-05, 9:37
Naukowcy ostrzegają, że topniejące lodowce mogą odsłaniać ciała himalaistów, którzy stracili życie podczas wspinaczki na Mount Everest.
Członkowie Expedition Operators Association of Nepal (EOAN) zaznaczyli, że ściąganie martwych ciał z góry nie jest łatwe.


Od pierwszej próby zdobycia Mount Everest, w drodze na szczyt zginęło prawie 300 osób. W dobie obecnej aż 75 proc. ciał pozostaje nieodnalezionych. Przewidywane jest, że ciała zaginionych himalaistów spoczywają gdzieś w śniegu i lodzie. Podczas, gdy tylko rozpoczyna się wiosenny sezon wspinaczkowy to w miarę możliwości zwłoki są usuwane po chińskiej stronie góry.
Zgłoś
Avatar
SkoPio1 2023-06-05, 9:46 19
"Naukowcy ostrzegają, że topniejące lodowce mogą odsłaniać"

Kurwa, naukowcy odkryli... wiosnę?!
ZAWSZE topniejący śnieg odsłania to, co pod nim.
Ci naukowcy to pewnie milionowe granty na swoje odkrycie wzięli.

Zaś te niezamarznięte zwłoki są raczej świeże.
>>
Zgłoś
Avatar
bercisko 2023-06-05, 9:51 6
Żwawe zwłoki - nowość w Himajajach
Zgłoś
Avatar
Lucar1 2023-06-05, 10:08 117
klasycznie musi drzec ta morde jakby to mialo w czyms pomoc
Zgłoś
Avatar
RobsoN 2023-06-05, 10:11 16
Toć to świeżynki, nie zdążyli zamarznąć.
Zgłoś
Avatar
kirkor1245 2023-06-05, 11:06 5
Też tak kiedyś z górki zjeżdżałem jak się najebałem żadna nowość
Zgłoś
Avatar
t................0 2023-06-05, 11:42 1
SkoPio1 napisał/a:

Kurwa, naukowcy odkryli... wiosnę?!



Odkryli (dość już dawno), że globalne ocieplenie spowodowane działalnością człowieka powoduje zanikanie lodowców w górach wysokich. To, że lodowce "oddają" zwłoki, to najmniejszy problem. Brak lodowców oznacza niedobory wody na terenach zasiedlonych przez jakieś 2 miliardy ludzi. Z punktu widzenia alpinistów i himalaistów dodatkowym problemem jest niestabilność pokrywy śnieżnej i wypadki takie jak w zeszłym roku na Marmoladzie w Dolomitach.
Zgłoś
Avatar
UrlichUrwich 2023-06-05, 12:12 2
Im niżej tym więcej tlenu. Zaczerpnie powietrza i będzie kontynuował podejście.
Zgłoś
Avatar
SergeyDenaturov 2023-06-05, 12:13 38
mwaski napisał/a:

Odkryli (dość już dawno), że globalne ocieplenie spowodowane działalnością człowieka powoduje zanikanie lodowców w górach wysokich. To, że lodowce "oddają" zwłoki, to najmniejszy problem. Brak lodowców oznacza niedobory wody na terenach zasiedlonych przez jakieś 2 miliardy ludzi. Z punktu widzenia alpinistów i himalaistów dodatkowym problemem jest niestabilność pokrywy śnieżnej i wypadki takie jak w zeszłym roku na Marmoladzie w Dolomitach.



Mylisz się , globalne ocieplenie nie jest spowodowane działalnością człowieka a tylko w jakimś nie wielkim stopniu przyspiesza i tak nieuniknione zmiany klimatu , klimat się ociepli a potem oziębi i jest to normalny cykl zmiany klimatu na tej planecie. Mam nadzieję że oglądałeś chociaż epokę lodowca i jak zdążyłeś zauważyć tam dinozaury nie mieli potężnych hut i fabryk i nie jeździli dizlami , poprostu jest to normalna kolej rzeczy a koncerny i naukowcy manipulujące tymi którzy nformacjami doprowadzają do globalnej transformacji świata , będą ciebie inwigilować pod pretekstem zbierania o tobie informacji ile śladu węglowego zostawiasz w atmosferze ,takie są fakty
Zgłoś
Avatar
kinio7777 2023-06-05, 12:27 5
SergeyDenaturov napisał/a:

Mylisz się , globalne ocieplenie nie jest spowodowane działalnością człowieka a tylko w jakimś nie wielkim stopniu przyspiesza i tak nieuniknione zmiany klimatu , klimat się ociepli a potem oziębi i jest to normalny cykl zmiany klimatu na tej planecie. Mam nadzieję że oglądałeś chociaż epokę lodowca i jak zdążyłeś zauważyć tam dinozaury nie mieli potężnych hut i fabryk i nie jeździli dizlami , poprostu jest to normalna kolej rzeczy a koncerny i naukowcy manipulujące tymi którzy nformacjami doprowadzają do globalnej transformacji świata , będą ciebie inwigilować pod pretekstem zbierania o tobie informacji ile śladu węglowego zostawiasz w atmosferze ,takie są fakty



Nie pozostawiasz mi wyboru, idę skatować mojego tdi..
Zgłoś
Avatar
Love_is_Love 2023-06-05, 13:55
Zajebiście mi miło słuchać tych emocji... Mój zaciesz nad sytuacją jest przez nie większy
Zgłoś
Avatar
pajman 2023-06-05, 14:29
Baba zamiast drzeć ryja niech ich łapie
Zgłoś
Avatar
nowynick 2023-06-05, 14:48 3
Z tego co widzę Everest sam się wziął za usuwanie zwłok...
Zgłoś
Avatar
PsikutaBezS 2023-06-05, 15:37 2
SergeyDenaturov napisał/a:

Mylisz się , globalne ocieplenie nie jest spowodowane działalnością człowieka a tylko w jakimś nie wielkim stopniu przyspiesza i tak nieuniknione zmiany klimatu , klimat się ociepli a potem oziębi i jest to normalny cykl zmiany klimatu na tej planecie. Mam nadzieję że oglądałeś chociaż epokę lodowca i jak zdążyłeś zauważyć tam dinozaury nie mieli potężnych hut i fabryk i nie jeździli dizlami , poprostu jest to normalna kolej rzeczy a koncerny i naukowcy manipulujące tymi którzy nformacjami doprowadzają do globalnej transformacji świata , będą ciebie inwigilować pod pretekstem zbierania o tobie informacji ile śladu węglowego zostawiasz w atmosferze ,takie są fakty



Tak. Tak. A ziemia jest płaska. Za dużo słuchasz Korwina i Cejrowskiego
Zgłoś
Avatar
t................0 2023-06-05, 16:04 4
SergeyDenaturov napisał/a:

Mylisz się , globalne ocieplenie nie jest spowodowane działalnością człowieka a tylko w jakimś nie wielkim stopniu przyspiesza i tak nieuniknione zmiany klimatu , klimat się ociepli a potem oziębi i jest to normalny cykl zmiany klimatu na tej planecie. Mam nadzieję że oglądałeś chociaż epokę lodowca i jak zdążyłeś zauważyć tam dinozaury nie mieli potężnych hut i fabryk i nie jeździli dizlami , poprostu jest to normalna kolej rzeczy a koncerny i naukowcy manipulujące tymi którzy nformacjami doprowadzają do globalnej transformacji świata , będą ciebie inwigilować pod pretekstem zbierania o tobie informacji ile śladu węglowego zostawiasz w atmosferze ,takie są fakty



Otóż to co napisałeś, to nie są "fakty" tylko wysrywy z netu dla ćwierćmózgich debili.
Zgłoś