18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Niesamowita pamięć.
r................r • 2009-11-16, 10:33
Stephen Wiltshire cierpi na autyzm, ale ma fotograficzną pamięć. Polecam













+video



Szacuneczek z mojej strony.
Zgłoś
Avatar
silesiaster 2009-11-16, 10:40
to, że ma on takie zdolności wynika tylko i wyłącznie ze sposobu pracy jego mózgu i pobocznych organów co nie przekłada się w zasadzie na trud
Zgłoś
Avatar
~Faper Noster 2009-11-16, 18:41
Typowy obraz zespołu sawanta.
Anomalia ta dowodzi, że nasz mózg jest jeszcza bardziej skomplikowany niz się zdaje
Zgłoś
Avatar
Wilczex 2009-11-16, 19:46 1
Widziałam kiedyś taki dokument, nie jestem pewna czy właśnie nie pokazywali tak właśnie m.in. tego kolesia. Wsadzili go do samolotu i przelecieli się nad miastem Potem on miał narysować to, co widział. I narysował.... z idealną ilością okien!!!!
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2009-11-16, 22:42
Jakoś to tak jest, że najwięksi geniusze świata to albo mają autyzm, albo schizofrenię, względnie porażenie mózgowe czy innego rodzaju upośledzenia.
Zgłoś
Avatar
S................2 2009-11-17, 5:55
prze chuj !!
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2009-11-18, 16:54
yarzapp napisał/a:

Jakoś to tak jest, że najwięksi geniusze świata to albo mają [...] porażenie mózgowe.





nie myl pojęć
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2009-11-18, 23:22
Scarlet napisał/a:

nie myl pojęć


Co dokładnie masz na myśli?
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2009-11-19, 0:02
znasz jakiegoś geniusza z porażeniem mózgowym? ok, z tym jeszcze można zachować sprawność umysłową, ale piszesz o upośledzeniu umysłowym, które z definicji wiąże się z niską inteligencją, więc nie wiem jak chcesz na takiej bazie wyhodować geniusza kiedyś nawet dzielono upośledzonych umysłowo na debilów, idiotów i coś tam jeszcze.

autyzm, schizofrenia, oczywiście -- tzw. druga strona talentu.

już jasne?
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2009-11-19, 0:09
Scarlet, porażenie mózgowe nie wiąże się z niską inteligencją, nie wiem, gdzie Ty to wyczytałaś. Przynajmniej nie bezpośrednio. Polega raczej na zaburzeniach ruchu czy koordynacji i innymi problemami z układem nerwowym. Niekiedy ludzie z porażeniem mózgowym są właśnie wyjątkowo inteligentni i mają niesamowitą pamięć i moc obliczeniową
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2009-11-19, 0:44
nie napisałam, że wiąże się z niską inteligencją, tylko, że nie znam żadnego geniusza z porażeniem mózgowym. czytaj ze zrozumieniem. może Ty znasz, nie kłócę się. chociaż często [nie zawsze] wiąże się to też z upośledzeniem umysłowym, o którym pisałam wcześniej. no już chyba mi nie wmówisz, że upośledzeni umysłowo też są wybitnie inteligentni?
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2009-11-19, 1:36
No zgoda, nie doczytałem się. Jednak ja nigdzie nie pisałem o żadnym upośledzeniu umysłowym. Chyba, że chodzi Ci o
yarzapp napisał/a:

innego rodzaju upośledzenia.


Jednakże dalej nie ma to nic do rzeczy.
Scarlet napisał/a:




nie myl pojęć


Tak więc dalej nie rozumiem czego dotyczył ten komentarz.
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2009-11-19, 1:53
no to ja też nie doczytałam, że nie chodziło Ci o upośledzenie umysłowe. zresztą to już się robi nudne. to, że jest druga strona talentu wcale nie znaczy, że wszyscy geniusze mieli schizofrenię, ani, że każdy z autyzmem jest genialny. dalej uważam, że niepotrzebnie wmieszałeś w to resztę pojęć, ale dajmy już temu spokój. wolę sobie south park pooglądać.
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2009-11-19, 2:37
Scarlet napisał/a:

to, że jest druga strona talentu wcale nie znaczy, że wszyscy geniusze mieli schizofrenię, ani, że każdy z autyzmem jest genialny


No, to jakbyś tak od razu napisała tobym zrozumiał, co masz na myśli i uniknęlibyśmy wysmarowania kilku postów nie na temat. Mi w zasadzie nie chodzi o to, że każdy, ale jest to dosyć powszechne zjawisko.
A tak na marginesie jak sobie poczytałem więcej, to nawet niepełnosprawni umysłowo potrafią być tzw. genialnymi idiotami. Jako, że termin idiota odnosi się do ludzi o IQ mniejszym od 25, wymyślono bardziej ogólną nazwę dla tego typu geniuszy, a mianowicie sawant. Jako przykład można by podać pewnych bliźniaków:
Cytat:

Jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się, jakiego dnia tygodnia odbyła się bitwa pod Grunwaldem albo jakiego dnia tygodnia przypadnie 24 maja 4368 roku, John i Michael odpowiedzieliby w mgnieniu oka. Nic dziwnego, że zyskali sobie miano "kalendarzowych kalkulatorów". Podczas gdy najbardziej skomplikowane wyliczenia były dla nich pestką, poproszeni o wykonanie w pamięci najprostszego odejmowania na poziomie pierwszej klasy podstawówki - gubili się.


A na autyzm cierpieli ponoć Einstein, van Gogh, czy Mozart.
Zgłoś
Avatar
b................� 2012-11-23, 19:53 181
Tłumaczenie raczej zbędne - angielski na poziomie mangusty.

W polskim Mam Talent przegrałby ze śpiewającą dziewczynką
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie