18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Wesprzyj nas Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 20:34
📌 Konflikt izraelsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:47
🔥 Przesłanie do kozojebców - teraz popularne
Niezależność
Vof • 2013-09-19, 13:03
Brazylia chce internetu niezależnego od USA

Brazylia chce ograniczyć powiązania swojego internetu z globalną siecią WWW. Wszystko przez niedawne doniesienia o szpiegowaniu brazylijskich internautów przez amerykańską agencję NSA. Specjaliści nie krytykują takiego rozwiązania, lecz ostrzegają, że może być ono początkiem końca światowej sieci i, paradoksalnie, zwiększyć państwową kontrolę nad internetem.


Dilma Rousseff chce dać Brazylii "internetową niepodległość"

Z inicjatywą uniezależnienia się od "amerykańskiego" internetu wyszła prezydent Brazylii, Dilma Rousseff. Po ujawnieniu informacji o włamaniu NSA do brazylijskiego państwowego przedsiębiorstwa naftowego Petrobras oraz po doniesieniach o szpiegowaniu przez agencję zwykłych Brazylijczyków, Rousseff zleciła wprowadzenie rozwiązań, które mają zapewnić jej krajowi "internetową niepodległość". Szpiegowskie zapędy USA tak bardzo zdenerwowały brazylijską prezydent, że przełożyła ona na przyszły miesiąc zaplanowany już wyjazd do Waszyngtonu.

Eksperci ze zrozumieniem wypowiadają się o działaniach Brazylii, jednak ostrzegają przed długofalowymi konsekwencjami internetowego izolacjonizmu. Sascha Meinrath, z waszyngtońskiej Fundacji Nowej Ameryki twierdzi, że krok ten do dopiero początek światowej odpowiedzi na skandal z udziałem NSA i w ciągu najbliższych miesięcy pojęcie "narodowej prywatności" będzie ważnym tematem wielu krajach.

Brazylia co prawda nie zamierza odcinać swoich obywateli od amerykańskich stron WWW, niemniej chce, aby dane Brazylijczyków były przechowywane w Brazylii i podlegały krajowej kontroli. Meinrath ostrzega jednak, że tego typu działania mogą np. uniemożliwić działanie popularnych aplikacji i usług oraz naruszyć strukturę internetu jako całości. Cyfrowa izolacja Brazylii będzie zadaniem nie tylko trudnym i kosztownym, lecz może być również wykorzystana przez kraje niedemokratyczne jako pretekst do zwiększenia kontroli nad internetem. Jeden z amerykańskich ekspertów, Bruce Schneier ostrzega wprost, że reakcja Brazylii na działania NSA (choć w pełni zrozumiała) zachęci państwa takie jak Rosja, Chiny, Syria czy Iran do zwiększenia kontroli nad siecią WWW.

Zdecydowana większość brazylijskiego ruchu internetowego przechodzi przez USA i aby uniezależnić się od Stanów, gabinet prezydent Rousseff planuje stworzenie podmorskiego połączenia światłowodowego bezpośrednio do Europy i innych krajów Ameryki Pd. Sytuację ma też poprawić wystrzelenie w 2016 roku pierwszego brazylijskiego satelity telekomunikacyjnego. Pracuje już nad tym państwowa spółka Telebras. Dilma Rousseff zamierza także wezwać podczas posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ w tym miesiącu do opracowania międzynarodowych zasad ochrony bezpieczeństwa i prywatności w sieci. Prezydent ponagla ponadto brazylijski kongres do wprowadzenie przepisów, które zmuszą firmy takie, jak Google lub Facebook do przechowywania danych należących do Brazylijczyków na serwerach znajdujących się fizycznie w Brazylii.

żródło: nt.interia.pl/internet/news-brazylia-chce-internetu-niezaleznego-od-us...
Zgłoś
Witaj użytkowniku sadistic.pl,

Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!

W chwili obecnej serwis nie jest w stanie utrzymywać się wyłącznie z reklam. Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
kroplowa 2013-09-19, 19:14
A niech zacenzurują internety.. Może jakaś Wojna Światowa będzie
Zgłoś
Avatar
hello_world 2013-09-19, 20:39
Pierdzielą, serwery DNS stoją w USA bodajże w NY. Tam są rejestrowane wszelkie adresy IP.
Zgłoś
Avatar
N................� 2013-09-24, 9:09
Niezależność k***a, ciekawe czyja. Inny kraj czymś rządzi - źle, ich kraj rządzi - wolność. Prawie jak moralność kalego, chyba że obywateli uznać za własność państwową - wtedy to byłoby srawiedliwe.
Zgłoś
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 4,17 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na rok. 6,50 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem