18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
genghiskhan 2012-12-06, 7:45 2
tmx2oo4 napisał/a:

Kurcze to jedno mnie zastanawia, skoro diesle są takie do dupy nijakie i gorsze i droższe w kupnie i eksploatacji i awaryjność większa i tam sraty pierdaty to czemu ludzie kupują diesle? zastanówcie się dzieciaczki co i jak, o co w tym chodzi. Jeżeli nie zwraca się po kosztach użytkowania według was, to podajcie jakieś dane, obliczcie coś, jakoś nie wygląda to w rzeczywistości tak jak przedstawiacie.


bo ludzie sa zjebani i szukaja pseudo oszczednosci
mysla ze bedzie im palic 4l w trasie i gora 6 w miescie

speedi93 napisał/a:

5.0 TDI>>>> 350KM/3000obr 850Nm/2000obr
6.0 W12>>>> 450KM/6000obr 600Nm/3250obr

nie liczą się konie tylko moment obrotowy i w tym wypadku TDI zawsze będzie lepsze od benzyny...


ale do benzyny tez turbo mozna dolozyc, dlaczego wiekszosc super fur jak ferrari, lambo, gtr'y sa na bene?
Albo ot taki głupi merol sl65 amg:

Moc podwójnie turbodoładowanej, widlastej dwunastki o pojemności 6 l wzrosła z 612 KM do 630 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 1000 Nm. Parametry jednostki napędowej przekładają się na niesamowite osiągi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4 s, od 0 do 200 km/h - 11,8 s. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h i jest ograniczona elektronicznie.

1000NM - trochę więcej niż w W12 diesla o podobnej pojemnosci

Kris LaMuerte napisał/a:

Stare diesle są najlepszymi możliwymi silnikami jakie można sobie wyobrazić. Prawda - są mułowate, ale jak chcecie pozapierdalać, to wypierdalać na tor. Drogi publiczne nie są od jazdy po 160km/h i jak widzę takich cymbałów na drogach, to mam nadzieje, że się rozpierdolą w rowie.

Do normalnej, podkreślę, NORMALNEJ jazdy, stary diesel jest najlepszy. Mało pali, jest niezawodny, pojedzie na wszystkim. A dlaczego benzyna i większość nowych silników (także diesla) wypada blado przy starych dieslach? Krótka piłka - elektronika. I tyle w temacie.

Sam mam prawie 30 letnią Jette, 1,6 diesel oryginalny. Milion z hakiem przebiegu a jedyne co było wymieniane to uszczelka pod głowicą, wtryski i świece. I jeździ, nie kopci i odpala za pierwszym razem nawet przy minus 25. O czymś to świadczy. Ah, no tak, i pali 4,5 oleju na setkę na trasie, ciekawe czy możecie to samo powiedzieć o waszych kochanych benzyniakach?


Jaka elektronika? Co ty pierdolisz? Elektronika jest zawodna w renufkach i innych tego typu gównach.
A co do mojej benzynki? No jasne nie pali 4,5l na 100, tylko 11 litrów gazu - i tak wychodzi tanio. Do tego mam skórę, w chuj miejsca w środku, dzialającą klimatyzację i inne duperele. A mocy wystarczy aby przegonić 90% diesli jeżdzących teraz po drogach. I zakończe tak samo buracko jak TY: "i tyle w temacie"
a tera
Zgłoś
Avatar
dziaad 2012-12-06, 8:47 1
jeździłem dziewięć lat różnymi dieslami i już mi starczy do końca życia. dużej benzyny z junkersem nic nie zastąpi. i w dupie mam że się śmieją. z resztą morda im się cieszy do pierwszej awarii turbo, dwumasy, zapchaniu dpf-a albo jak wtryski denso siądą po 2k za sztukę.
Zgłoś
Avatar
KowalEsko93 2012-12-06, 10:35
Przemieszczam się po naszych zjebanych drogach ibizą 99r 1.4 8v benz ( najbardziej zjebany silnik jaki powstal pod wsgledem spalanie-moc). Pali od cholery, ale nie zamieniłbym jej na żadnego deasla. Dlaczego? Sasiad ma toyote z górnej półki a w zime przychodzi do mnie żebym go podrzucił do sklepu. Silnik voldswagena jest teraz tani w naprawie jak zupka chińska. Dziękuje za uwage )
Zgłoś
Avatar
b................e 2012-12-06, 10:58
Widać w tle pierwszego filmiku jak się fachowiec wypowiada - Urwij węże paliwa hehe. Tylko, że on nie na paliwie pracuje a na oleju.

Tak to jest jak się na chujowym oleju jeździ i turbiny nie żałuje.

Co do polemiki - co lepsze diesel czy benzyna, odpowiedź jest prosta: Oba systemy maja swoje wady i zalety. Koniec, kropka. Jeden nie jest lepszy od drugiego.
Zgłoś
Avatar
speedi93 2012-12-06, 11:35
Zgłoś
Avatar
zyzyryxy 2012-12-06, 12:09 1
@up: kurwa, co za jełop popierdolony, stać go na hiper-super-wyjebane gówno w dieslku a zapierdala po publicznych drogach ponad 200, takiem to tylko brzozę na drodze postawić!!!
Zgłoś
Avatar
bezello 2012-12-06, 13:10
Ten też był niezawodny MOJEGO AUTORSTWA
Zgłoś
Avatar
genghiskhan 2012-12-06, 14:00 1
KowalEsko93 napisał/a:

Przemieszczam się po naszych zjebanych drogach ibizą 99r 1.4 8v benz ( najbardziej zjebany silnik jaki powstal pod wsgledem spalanie-moc). Pali od cholery, ale nie zamieniłbym jej na żadnego deasla. Dlaczego? Sasiad ma toyote z górnej półki a w zime przychodzi do mnie żebym go podrzucił do sklepu. Silnik voldswagena jest teraz tani w naprawie jak zupka chińska. Dziękuje za uwage )


Sorry ale jak tojota może być z górnej półki?
Zgłoś
Avatar
Truckerek 2012-12-06, 15:26 4
Ehh wy... A jak mam wolnossaka to nie ma mocy żeby mi zassało aż tyle oleju odmą. I mam problem z głowy. 3litry 6 cylindrów, rozrząd na łańcuchu i milion problemów z głowy. Ale wy kupujcie Passaty B5 w kombi lub Golfa IV bo to marzenie każdego Polaka. Męczcie się z rozrządami, chujowym paliwie i bóg wie czym jeszcze. Ja naleje oleju roślinnego rozcieńczonego benzyna odpalę i pojadę zostawiając tylko zapach frytek. Wiec mam gdzieś co tankuje. Olej tez jak nie wymienie w terminie nic sie nie stanie 30 tysięcy km na jednym oleju żaden problem. To jest prawdziwy silnik. Poczytajcie sobie opnie na temat OM606 lub OM603 z Mercedesa W124.
Zgłoś
Avatar
Zyb78 2012-12-06, 16:43
" Jak dbasz , tak masz " Nie wierzę , że nie było wcześniej żadnych objawów - dymu?
Btw. Większość chwalących benzynę i tak , lata na "podtlenku LPG"
Zgłoś
Avatar
fifi 2012-12-06, 16:45
genghiskhan - pocieszny jestes
Zgłoś
Avatar
Dziamian 2012-12-06, 16:55
stwierdzam że debilizm tutaj coraz większy i tyle

mam diesla i nie narzekam

miałem benzyniaka i też nie narzekałem, zależy do czego się go chce używać i tyle

śmieszne jest to że nagle wychwalają benzyniaki bo są tańsze w eksploatacji, spoko, ale dobry dieslem najebie się więcej kilometrów i tak do usranej śmierci można wymieniać
Zgłoś
Avatar
xblazex 2012-12-06, 17:35
KowalEsko93 napisał/a:

pod wsgledem

KowalEsko93 napisał/a:

deasla

KowalEsko93 napisał/a:

voldswagena


o stary ale żeś mi humor poprawił
Zgłoś
Avatar
nanab 2012-12-06, 23:46 3
wydrunio napisał/a:



nanab kretynie, od kiedy w dieslu masz świece zapłonowe? do szkoły debile. Bo mnie kuje w sercu jak widzę że takie niedojeby jak nanab wygłaszają swoje herezje.
Zainteresujcie się troche silnikami, moim zdaniem mężczyzna powinien ogarniać takie rzeczy, a nie jaki krem nałożyć sobie na noc na facjatę.


No a jak niby paliwo ma się zapalać bez świec kretynie? Samo z siebie? Wróć do szkoły
Zgłoś
Avatar
dziaad 2012-12-07, 8:23 1
@up
jesteś miszcz!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie