18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:18
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 27 minut temu
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
🔥 Napastnik z długą rurką - teraz popularne
🔥 Nadgodziny w pracy ... - teraz popularne
Norwegia walczy z romami
keyq • 2013-02-07, 15:47
Przeglądałem sobie różne dziwne stronki w necie i natknąłem się na coś takiego:

Cytat:

Policja w Oslo przyznaje się, że często wywozi Romów z centrum Oslo i pozostawia ich w nieznanych miejscach, nie raportując o tym w swoich logach.

Przyznanie zostało wymuszone w związku z zameldowaniem Policji w zeszłym roku przez 5 Romów, których to spotkało.
Wg raportu poszkodowanych, zostali oni przewiezieni ok. 20 minut, po czym wypuszczeni z auta policyjnego w nieznanym miejscu i bez wskazówek,
co mają ze sobą zrobić - policjanci po prostu odjechali i zostawili ich w nieznanym Romom miejscu.

Przyznaje się, ze m.in. policjanci z posterunku na Grønland praktykują to od kilku lat.

Wytłumaczenie Policji: Nie mają wystarczająco ludzi ani miejsc w aresztach. Szybciej i taniej jest wywieźć Romów z miasta, pozostawiając ich na wolności gdzieś poza miastem, tak aby mogli wrócić do domów, a policja mogła zająć się poważną przestępczością w Oslo i być widoczna na ulicach.

Spesialenheten krytykuje te praktyki i wskazuje na fakt, że wielu z Romów jest bezdomnych i nie ma "domu, do którego mieliby wrócić".



Nie udało mi się niestety znaleźć nic więcej na ten temat. Ciekawe czy z innymi ciapatymi też coś robią. Wygląda na to, że w niektórych krajach zaczynają dostrzegać problem kłopotliwych imigrantów.
Zgłoś
Avatar
kaiel 2013-02-07, 15:51 7
nie mają domów więc paradoksalnie zostali odwiezieni do domów
Zgłoś
Avatar
S................l 2013-02-07, 15:59 18
Powinni wsadzać ich do samolotów i zrzucać jako paczki żywnościowe w Afryce , rozwiązaliby problem bezdomnych romów u siebie i głodnych murzynów w Afryce.
Zgłoś
Avatar
Tomikchomik1 2013-02-07, 16:16 1
Czy na tej stronie są same bezmózgi? Istnieje różnica miedzy Romami a cyganami których znamy z ulic. Romowie mają swojego króla, są uczciwi, mają swoje firmy itd. A cyganie z ulic, to sa wyrzutki społeczeństwa romskiego (za złamanie ich prawa zostali wyrzuceni, i nikt się do nich nie przyznaje, nie ważne czy matka ojciec czy kto); zwykle śmieci. Ogarnijcie się.
Zgłoś
Avatar
keyq 2013-02-07, 16:21 7
@up
Notke znalazłem na stronce która jest "poprawna pilitycznie" i tam nikt wprost nie napisze o bandzie cyganów.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-02-07, 16:24 10
@Tomikchomik1

Weź nie pierdol jak potłuczony, krótko bo tylko 24 lata chodzę po tym świecie, ale kurwa NIGDY nie widziałem pracującego roma w JAKIEJKOLWIEK uczciwej branży. Jeśli masz na myśli paserstwo, rozboje czy handel narkotykami to to się nie nazywa 'firma' tylko grupa przestępcza.

edit:
Oj sorry - zespół roma. Specjalnie dla Ciebie znalazłem wyjątek od reguły.
Zgłoś
Avatar
herbalix 2013-02-07, 16:27 1
jeszcze kilka lat temu w bieszczadach robili to samo. w sezonie jak ktoś dymił w jakiejś knajpie czy coś to zamiast na dołek wywozili klienta chuj wie gdzie i niech sobie wraca po drodze zastanawiając się nad swoim zachowaniem.
Zgłoś
Avatar
ZWlERZAK 2013-02-07, 16:32 36
Zgłoś
Avatar
pacholl 2013-02-07, 17:14
hehehe Hitler też wywoził....
Zgłoś
Avatar
Zoltar.stg 2013-02-07, 17:48
Prawidłowo, za dużo tego bydła się panoszy nie tylko w norwegii.
Zgłoś
Avatar
Glugsti 2013-02-07, 18:06 1
"...nie ma "domu, do którego mieliby wrócić". "

mają k8rwa i jest to ich zasrana ojczyzna
Zgłoś
Avatar
kicimus 2013-02-07, 18:10
Glugsti napisał/a:

"...nie ma "domu, do którego mieliby wrócić". "

mają k8rwa i jest to ich zasrana ojczyzna


dobre dobre akurat romowie nie maja ojczyzny pojebalo ci sie chyba z rumunami
Zgłoś
Avatar
white_rabit 2013-02-07, 18:12 2
bardzo dobrze robią, darmowa wycieczka krajoznawcza: piękne fiordy, lasy, rzeki. Dodatkowo czas na przemyślenia i zadumę nad swoim marnym losem w tym kraju. Lepiej robić tak, niż dawać socjal w wysokości średniej krajowej.
Zgłoś
Avatar
Dragst3r 2013-02-07, 18:15
Ludziom już się całkiem w głowach pojebało. Trzymać zwierzęta w zoo - źle, wypuszczać do lasu poza miastem - jeszcze gorzej! No ludzie ...
Zgłoś
Avatar
Sajgonski 2013-02-07, 18:22
"Romowie". Pfff... Cyganie kurwa, cyganie!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie