18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
fanatic93 2013-11-20, 20:56 4
606 napisał/a:

Przede wszystkim facepalm.

Ci powyżsi, co tam się napłakali:
-prąd mogę mieć z innych miejsc niż ze śląska, np. z elektrowni w Koninie, a co do węgla - choćby z kopalni odkrywkowej w Kleczewie. Albo zza granicy, albo z bateri słonecznych, ziemniaków kurwa. Może sobie zapierdalam na rowerku i ładuję dynamem komputerek żeby popsuć wam dzień swoimi komentarzykami.

-moje gimnazjum wzięło pieniądze ze śląska, ale z Dolnego. Z wielkiego Zagłębia Miedziowego, z którego kolega ma kabelki w swoim komputerku, no chyba, że masz je z węgla. Sorry, z wungla.
Przy okazji wydało się skąd pochodzę, mimo tego, że już tam nie mieszkam.

-nie nienawidzę was, zwyczajnie z was cisnę, bo jestem zakompleksionym polaczkiem-cebulaczkiem, który musi reperować swoje zszargane ego w internecie. W ogóle jestem gruby, samotny itd.

Nie wiem czy czegoś nie przegapiłem, możecie nakurwiać łzami dalej jakby co. Ślunzoki ćwoki hyhy.



Nie masz zielonego pojęcia o tym o czym mówisz. Znasz się na gównie to o nim się wypowiadaj, a nie na temat energetyki. Kolejny kurwa szpec, przez takich szpeców jak tym Chiny i USA robią interes na debilizmie ludzi.

I ja muszę jebać na dole za nie całe 2000zł na rękę żeby do takiego debila jak ty docierała cywilizacja.
Zgłoś
Avatar
Napalony 2013-11-20, 21:45 5
Jestem dumny, że jestem ze Śląska. Kocham ten region i miasta. Nie zapomnij skąd jesteś
Zgłoś
Avatar
GrenAcid 2013-11-20, 22:01 2
Na emigracji poznałem jednego ślązaka, zajebisty koleś i kompan od serca, oby takich wiecej w tym kraju.

Lodzermensche pozdrawia Ślunsk!
Zgłoś
Avatar
kih0n 2013-11-20, 22:35 5
Miejcie dystans, jestem ze śląska i śmiechłem, ale fakt bez poświęcenia i pracy górników nie byłoby węgla. Tak samo nie byłoby ryb bez poświęcenia ludzi z pomorza, śliwowicy i oscypek bez górali etc. Jedynie bez warszawiaków byśmy dali radę...

Zgłoś
Avatar
avalanch 2013-11-20, 23:12 4
Chciałem tylko zauważyć że póki co na śląsku nie było powodzi w centrum miasta tak że zalało metro, nie mamy też narodowej pływalni z odkrytym dachem, a ponad to nie napierdalamy się w katowicach 11 listopada nie mamy też chlewu typu sejm o nas(ślązokach) się w sumie mało mówi. Tylko kurwa ten sosnowiec A tak po za tym to jebać goroli cały górny Śląsk was pierdoli.
Zgłoś
Avatar
rah.im 2013-11-20, 23:15 1
Davidzior napisał/a:

Po pierwsze: to nie Wasz węgiel. Wy go tylko dla nas wydobywacie. Nie podoba się- wyjedźcie do ojczystych Niemiec, a my obsadzimy kopalnie Polakami. Autobus już podstawiony:

Obrazek


to chujowy ten transport tym ''polakom'' zalatwiles. No chuj, zapraszamy mimo wszystko

swoja droga...
Zgłoś
Avatar
kamcios1 2013-11-21, 0:05 1
Pozdro z Rybnika

Szkoda, że Ci co jadą po Śląsku nie pamiętaja tego, że głównie Śląsk odbudowywał Warszawę po wojnie.

Ostatnio w wiadomościach gadali(no chuj wiem,ale jakoś zobaczyłem) że przejście z elektryczności z węgla na te drugie chuj wie co kosztowało by około 400mld zł
Zgłoś
Avatar
606 2013-11-21, 1:05 2
fanatic93 napisał/a:



Nie masz zielonego pojęcia o tym o czym mówisz. Znasz się na gównie to o nim się wypowiadaj, a nie na temat energetyki. Kolejny kurwa szpec, przez takich szpeców jak tym Chiny i USA robią interes na debilizmie ludzi.

I ja muszę jebać na dole za nie całe 2000zł na rękę żeby do takiego debila jak ty docierała cywilizacja.



Taki mądry, a pod ziemią za niecałe 2000 zapierdala.
No gdzie ci błąd napisałem kurwa pajacu? Mój post odnosił się do innego, w którym wyraźnie było przedstawione: śląsk->węgiel->prąd. Otóż, kurwa tłuku, węgiel jest także w innych miejsach w tym kraju, może jest i go mniej, ale na prąd do mojego komputerka (bo O TO CHODZIŁO w tamtym poście) wystarczająco dużo. Więc stul pysk agresywny szczochu i grzej na swoją szychtę.

A zanim się zesrasz drugi raz - znam od zajebania górników i częściowo moja rodzina jest z nimi powiązana. Byłem pod ziemią, co prawda tylko na wycieczce, ale naoglądałem się z bliska i z daleka i na filmach nagrywanych m.in. przez strzałowych co tam się dzieje. WIEM, jak ciężka i niewdzięczna to jest praca (popatrz na swoje zarobki), ale zrozum bucu, że ja cisnę z jebanego śląska, z ciebie, a nie z górników. Bo, uważaj, kopidoły to nie tylko jebany śląsk.
Zgłoś
Avatar
Jacusia 2013-11-21, 10:52
606 napisał/a:



znam od zajebania górników i częściowo moja rodzina jest z nimi powiązana.



Chyba pulokami. A ja jestem częściowo powiązany z Jezusem.

W d*ie byłeś, gówno widziałeś. Nie jestem w stanie ogarnąć jak można cisnąć po swoich rodakach na tle narodowym. Przecież trzeba być na maksa niedorozwiniętym. Nie wiem o co te halo? Że co, że Ślązacy to Volksdojcze, ukryta opcja niemiecka? Wybacz, ale to już historia. Zaraz czekajcie, przecież Kaszubi też podpisywali volkslisty. I wpływ niemiecki na nich nie był obojętny. Tak jestem ze Śląska, jednak czuję się Polakiem, a nie Niemcem jak niektórzy na siłę w swoich komentarzach próbują wcisnąć nam w usta, zarazem kreując negatywny wizerunek Śląska. Poza tym jest coś takiego jak lokalny patriotyzm, który miłuje miasto z którego pochodzisz, czy idąc dalej region, a co za tym idzie wartości kulturalne pielęgnowane przez pokolenia. Śląsk leży na południu, blisko granicy z Niemcami, dlatego wpływ na ten region nie był obojętny. Podobnie jak z kresami wschodnimi. K*rwa, ale zaraz przecież tam są naleciałości Rosyjskie, a więc drugiego historycznego wroga Polski. Gdzie hejt skierowany w kresy? Weźcie się je*nicie w te puste sagany i ogarnijcie. Nie, nie bronie tu tylko Śląska, ale pozostałych regionów, na które lecą nieuzasadnione oszczerstwa bądź podparte stereotypami. Dlaczego nie wyzywacie się od alkoholików czy złodziei? Przecież to nasze narodowe cechy, czyż nie?

Ludziom pokroju 606 polecam poczytać trochę historii na temat "ciśniętych" regionów. Może to trochę zmieni wasze postrzeganie i poglądy. A jak nie to pozostaje uwielbiana przez was komora gazowa (niemiecka specjalność) czy inne metody, którą tak wielbicie odnośnie Murzynów, a obruszacie się na wpływy niemieckie na ziemiach śląskich. Rzekłem.

P.S.

A okładka nowego GTA fajna
Zgłoś
Avatar
S................l 2013-11-21, 11:15 4
A sie dzisiej wodzionka ciulna bo zech smaka dostoł
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-11-21, 11:33
I po chuj się spinacie? Pochodze z zachodniopomorskiego, tutaj przywiązanie do regionu nie jest tak wielkie jak w innych częściach kraju, miałem nieco wspólnego z węglem i kierowcami ze Śląska, którzy ten węgiel tu przywozili, spoko ludzie. Dla mnie Polak to Polak, bez różnicy z jakiej części Polski.

Natomiast jeśli chodzi o gospodarkę węglową, no to jest u nas ostro pojebana. Wydobycie jest w chuj drogie, a największe spółki węglowe to ciągle wielkie państwowe molochy typu KHW i KW, które olewają ekonomie i przynoszą straty. Zresztą państwo nieźle na ten sektor wpływa, są coraz większe problemy z dostępem do węgla dla dealerów (Orzecha I już od czerwca nie widziałem na oczy, a to były jeszcze zapasy zmagazynowane na składzie). Węgiel jest sprzedawany za grosze za granice, a w Polsce, w moim regionie ceny najtańszych sortymentów węgla jakie posiadamy w ofercie (poza miałem) to koszt prawie 900zł (obecnie 880zł za Orzech II). Rosyjski węgiel jest sporą konkurencją, nie tyle jakościowo, bo jest do dupy, co cenowo. Wszystko zmierza w kierunku uśmiercenia sektora węglowego dla rynku detalicznego, myśle, że do 2020-2025 roku w ogóle ciężko będzie o węgiel dla domowego użytku. Co ciekawe, Niemcy wznowią wydobycie kiedy u nas będzie ono zmniejszane.
Zgłoś
Avatar
606 2013-11-21, 13:45
Jacusia napisał/a:


cośtam cośtam



Moich dwóch wujasów, dwóch kuzynów i 5 kumpli zapierdala w zagłębiu miedziowym, m.in. na ZG Rudna i Polkowickim szybie. Do tego znam parę osób na Hucie Miedzi Głogów, a nawet ze śmiesznego kółka turystycznego KGHMu, które organizowało rajdy dla pracowników i rodzin. Gówno wiesz, a się przypierdalasz zamiast zapytać. Pierdolony idioto, jak nie kopią węgla to znaczy, że nie są górnikami? Pochodzę z okolic Lubina/Polkowic/Głogowa, a tam kurwa co drugi chłop jest pierdolonym górnikiem albo hutnikiem, więc zamknij swoją ujebaną sadzą pizdę, bo mam kurwa małe wrażenie, że znam ich więcej niż ty w tym swoim wypizdowie.

Volksdojcze to historia? Może i tak, ale z Polską być nie chcecie. "Marsz autonomii śląska" ci coś mówi? Że niby mała grupa odszczepieńców? To WASI odszczepieńcy, jakoś poparcie ślązaków mieli. Pierdolę wasz wpływ niemiecki, dla mnie możecie być nawet czarnuchami, to WY chcieliście odłączyć się od Polski, nie Polska od was. Lubisz generalizować, no to tak to wygląda.
I chuj, że temat jest bardziej rozległy, że nie do końca ta autonomia tak miała wyglądać. Podobnie jak ty wymyślę sobie połowę tekstu i opierdolę cię, bo przecież "w dupie byłeś, gówno widziałeś".

To, że u "nas" (bo mnie tam już nie ma) nie ma hałd, smrodu, sadzy i gówna to nie znaczy, że nie ma tu kopalni ani górników.
Zgłoś
Avatar
słit_dżizas 2013-11-21, 14:40
Davidzior napisał/a:

Po pierwsze: to nie Wasz węgiel. Wy go tylko dla nas wydobywacie. Nie podoba się- wyjedźcie do ojczystych Niemiec, a my obsadzimy kopalnie Polakami.



Widzisz, problem w tym, że Twój misterny plan poszedłby w pizdu misiu kolorowy, ponieważ od czasów komuny kopalnie są w większości obsadzone tymi właśnie "Polakami", bo spora grupa, jeśli nie większość górników to przyjezdni lub ich nowe pokolenia naprodukowane w latach 70-tych i 80-tych.

PS. Miło, że się pochwaliłeś tym jak twoja rodzina dotarła do Polski z kałmuckich stepów - musieliście mieć komfortową jazdę.
Zgłoś
Avatar
Jacusia 2013-11-21, 15:05
@606

Że k*rwa, co? Ty myślisz, że autonomia Śląska ma na celu jego odłączenie od Polski? Nie mam słów. Czy może przyrównujesz to do "Volskdojczctwa"? Nie wiem czy wiesz (pewnie nie), ale te listy nieraz, nie dwa były podpisywane pod przymusem. Podobnie jak głosy na plebiscycie na korzyść niemiecką. Nie wiem czy wiesz, ale owy plebiscyt poprzedzony był dwoma Powstaniami Śląskimi, a zaraz po "referendum" trzecim, które miały na celu PRZYWRÓCENIE Śląska Polsce. Summa summarum odłączony to Ty chyba masz mózg dlatego EOT.
Zgłoś
Avatar
606 2013-11-21, 16:48
Jacusia napisał/a:

@606

Że k*rwa, co? Ty myślisz, że autonomia Śląska ma na celu jego odłączenie od Polski? Nie mam słów.


Nie mam pojęcia co oznacza "autonomia". Wymyślam sobie, podobnie jak i ty.

Jacusia napisał/a:

Czy może przyrównujesz to do "Volskdojczctwa"?


A napisałem tak? Nie. Więc pierdolnij się w łeb.

Jacusia napisał/a:

Nie wiem czy wiesz (pewnie nie)


Nie wiem i mało mnie to interesuje, to ty tutaj sapiesz, ja nie jestem ze śląska i nie muszę.

2 lutego 2012 roku w Katowicach wyemitowano kontrowersyjny film o tytule "Polskie obozy koncentracyjne", który sugeruje, że w Łambinowicach istniał "polski obóz koncentracyjny". Projekcję filmu zorganizowało Muzeum Śląskie i Ruch Autonomii Śląska.

W 2011 roku do publicznej opinii wyciekło zdjęcie z zorganizowanego przez RAŚ w Kotorzu Małym "V Pucharu Ruchu Autonomii Śląska w SKATA". Fotografia przedstawia uśmiechniętego zwycięzce tej gry na tle dwóch skrzyżowanych flag: niemieckiej i śląskiej, oraz plakat z napisem po niemiecku "Pamięci poległym" upamiętniający ofiary II wojny światowej, nad plakatem widnieje ponadto niemiecki krzyż żelazny z datami 1939-1945. Konkurs ten został rozegrany w sali DFK Kotórz Mały; DFK to organizacja młodzieży niemieckiej w Polsce - Deutscher Freundschaftskreis.

Folksdojcz
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie