18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Nowe przepisy
RobDeMay • 2022-11-01, 18:05
Stare baby jebac prądem i gościa, który zatwierdził chory przepis o bezwzględnym pierwszeństwie

Zgłoś
Avatar
usni 2022-11-01, 18:08 16
Przejście dla pieszych to magnes na stare baby i coraz częściej zauważam, że tym zjebanym trendem podążają także madki z dziećmi w wózkach...
Zgłoś
Avatar
garota 2022-11-01, 18:14 64
Od momentu wprowadzenia zmian wraz z tymi o bezwzględnym pierwszeństwie (czerwiec 2021) to był pierwszy rok od kilkunastu lat kiedy ilość wypadków na przejściach się zwiększyła...o około 30% więcej potrąceń. A te kurwy nadal twierdzą że działają dla naszego dobra.
Zgłoś
Avatar
t0m3k__ 2022-11-01, 18:18 7
Przecież nawet zgodnie z nowymi przepisami kierujący nie musiał hamować. Ustąpienie pierwszeństwa oznacza, że pieszy nie musi zwalniać ani przyspieszać, aby przejść bezpiecznie. Gdyby pieszy był z prawej strony, wtedy należy zwolnić i ewentualnie się zatrzymać. Kierujący ewidentnie nie rozumie przepisów ruchu drogowego, podobnie zresztą jak polska policja.
Zgłoś
Avatar
usni 2022-11-01, 18:22 22
garota napisał/a:

Od momentu wprowadzenia zmian wraz z tymi o bezwzględnym pierwszeństwie (czerwiec 2021) to był pierwszy rok od kilkunastu lat kiedy ilość wypadków na przejściach się zwiększyła...o około 30% więcej potrąceń. A te kurwy nadal twierdzą że działają dla naszego dobra.



Akurat przepis jest moim zdaniem ok, gorzej z mentalnością osób, które nie powinny mieć prawa wychodzić z domu bez kaftana, albo pancernej zbroi. Często poruszam się samochodem i osobiście zauważyłem, że inni kierowcy już nie tak bardzo mają w dupie przejścia dla pieszych niż wcześniej i potrafią dostrzec pieszego, który czeka na możliwość wejścia. Nawet u mnie na pipidówie - wiosce, gdzie jest raptem kilka przejść na ruchliwej drodze, do tej pory kierowcy w większości mieli w piździe to czy ktoś czeka czy nie, a teraz praktycznie zawsze się zatrzymują. Problemem są zjeby, które myślą że pierwszeństwo daje im nieśmiertelność i mają gdzieś cały świat dookoła.
Zgłoś
Avatar
Kriski 2022-11-01, 18:24 6
RobDeMay napisał/a:

Stare baby jebac prądem i gościa, który zatwierdził chory przepis o bezwzględnym pierwszeństwie



Tak się dzieje jak interpretujesz przepisy po swojemu, @usni dobrze pisze.
Zgłoś
Avatar
dżonyłojlker 2022-11-01, 18:26 17
Ten popierdolony przepis to testowanie jak bardzo można zruchać społeczeństwo, coś jak chodzenie w maseczce w lesie. Jak wielką głupotę przełkną przeprane łby.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2022-11-01, 18:28 2
t0m3k__ napisał/a:

Przecież nawet zgodnie z nowymi przepisami kierujący nie musiał hamować. Ustąpienie pierwszeństwa oznacza, że pieszy nie musi zwalniać ani przyspieszać, aby przejść bezpiecznie. Gdyby pieszy był z prawej strony, wtedy należy zwolnić i ewentualnie się zatrzymać. Kierujący ewidentnie nie rozumie przepisów ruchu drogowego, podobnie zresztą jak polska policja.



Dlatego ja wolałem nauki ścisłe gdzie są jasne reguły. Tutaj sobie jak widać każdy interpretuje, że ustąpienie pierwszeństwa to to samo co nie przyjebanie w kogoś z pierwszeństwem.
Zastosuj taką samą logikę w większej skali i wyobraź sobie, że jedziesz swoim autem jakąś drogą krajową typową u nas po 1 pasie i chujowe pobocze. Wyjedzie ci jebany kargul co kurwa 50 lat tam jeździ i nigdy wypadku nie było to przecież spoko i ty musisz wypierdalać na przeciwległy pas na czołowe. Nic nie jechało, wyjebałeś w lewo, nie musiałeś hamować. Ustąpił ci pierwszeństwa? Jeśli tak to powodzenia.
|

Co do samych pieszych to chuj im w dupe tym co stoją przy przejściach bo kurwa chyba mają nawyk spod latarni aby jakaś rura była obok. Albo przechodzisz albo spierdalaj 10m w jedną albo w drugą sobie stać a nie 50cm od pasów.
Zgłoś
Avatar
Manolito666 2022-11-01, 18:41 6
HenrykS. napisał/a:

Ten popierdolony przepis to testowanie jak bardzo można zruchać społeczeństwo, coś jak chodzenie w maseczce w lesie. Jak wielką głupotę przełkną przeprane łby.



Komentarz oddaje istotę rzeczy. Gratuluję analitycznego myślenia. Cóż począć, skoro wcześniej liczbę idiotów oceniałem na 70, a teraz już na 85 procent.
Zgłoś
Avatar
Hollo 2022-11-01, 18:42 2
Wszystko to kwestja narodowego zjebania mózgowego, w jednych krajach się da, a w innych nie.
Zgłoś
Avatar
t................0 2022-11-01, 18:43 2
Z dwóch możliwych przypadków, to i tak jest ten mniej szkodliwy.
Drugi, gorszy, to menda idąca chodnikiem wzdłuż drogi nagle rzucajaca się pod koła na przejściu, bo przecież "ma pierwszeństwo" (przed prawami fizyki i zdrowym rozsądkiem).
Zgłoś
Avatar
kubol 2022-11-01, 19:35 2
t0m3k__ napisał/a:

Przecież nawet zgodnie z nowymi przepisami kierujący nie musiał hamować. Ustąpienie pierwszeństwa oznacza, że pieszy nie musi zwalniać ani przyspieszać, aby przejść bezpiecznie. Gdyby pieszy był z prawej strony, wtedy należy zwolnić i ewentualnie się zatrzymać. Kierujący ewidentnie nie rozumie przepisów ruchu drogowego, podobnie zresztą jak polska policja.



Dokladnie tak trzeba o tym mowic glosno, niech wszyscy kierowcy(i piesi tez) wiedza. Wcale nie trzeba sie zatrzymywac za kazdym razem!
Zgłoś
Avatar
Kriski 2022-11-01, 19:47 3
HenrykS. napisał/a:

Ten popierdolony przepis to testowanie jak bardzo można zruchać społeczeństwo, coś jak chodzenie w maseczce w lesie. Jak wielką głupotę przełkną przeprane łby.



Jak widać na Tobie im wyszło wyśmienicie.
Zgłoś
Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Art. 14. Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:

a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

Art. 26
1.Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście...

Co tu kurwa niejasnego? Kolejne ofiary co się srają i przepisy znają tylko z moto.wp czy jakiegoś innego zjebanego onetu
Zgłoś
Avatar
dżonyłojlker 2022-11-01, 20:02 4
Kriski napisał/a:

Jak widać na Tobie im wyszło wyśmienicie.



Ja nie popierdalałem w masce, nigdy nie puszczałem i nie przepuszczę pieszego, a gdy zdarzy mi się być pieszym, nigdy nie przechodzę gdy jakaś podporządkowana szmata zatrzyma się przed przejściem
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie