18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
nurkowanie w Jaworznie
nowynick • 2014-03-11, 14:33
fajnie przygotowane miejsce do nurkowania. Zatopiony wrak AN 2 (ze sztucznymi zwłokami na pokładzie), bmw (bez atrapy trupa w dresie ) i inne mniej lub bardziej celowo zatopione atrakcje.

Zgłoś
Avatar
Bibkop 2014-03-11, 22:30
Heh Jaworzno tutaj?
Zgłoś
Avatar
sadystadendysta 2014-03-11, 22:47
Davidzior nie nie sosina sosina jest obok.

To co na filmie to zalane kamieniołomy, z koparkami i całą infrastrukturą która nagle została zalana przez wody podziemne.
Zgłoś
Avatar
Krysss 2014-03-11, 22:59
Ja jebie. Nawet w samolocie drzwi do kabiny zabite dechami co by nie rozkradli. Do czego to kurwa doszło. :/
Zgłoś
Avatar
z................m 2014-03-11, 23:06
No jasne, Antek też jest zalany przez "wody podziemne". Bo ktoś kurwa nim lądował w kamieniołomie. No i usiadł jebany na kołach a silnik to mu nurki wyjęli w trakcie swoich eskapad. Ja rozumiem, nurkować na wrakach. To jest tam jakiś kawał historii ale tu to jak udawać, że się karpia w Tesco złowiło na wędkę. No ale to specyficzne środowisko, coś o tym wiem. Niestety ale w większości snobów.
Zgłoś
Avatar
sadystadendysta 2014-03-11, 23:23
myślałem że logiczne jest to że samolot został tam zatopiony aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce dużo dużo później niż samo zalanie kopalni.

Co do BMW to podobno (podkreślam podobno) Był to prezent dla nurków opiekujących się obiektem od faceta który w przed dzień ślubu dowiedział się o zdradzie swojej niedoszłej żony a BMW miało byś prezentem ślubnym dla niej (jak na tamte czasy było to mega luksusowe auto) zdrada tak go zabolała że BMW postanowił przeznaczyć na tak szczytny cel. Czy to prawda nie wiem trzeba by było zadzwonić do dyrektora centrum nurkowego w Jaworznie i zapytać
Zgłoś
Avatar
z................m 2014-03-12, 0:25 2
Nie rozumiesz o czym mówię. Takie masz hobby, stać Cię na to - nic mi do tego. Ale nurkować, żeby zobaczyć coś co stoi na budowach, lotniskach czy parkingach? Jeśli Ty widzisz w tym sens, nie ma sprawy. Twoja kasa i nic mi do tego. To ja jutro idę zakopać nóż szturmowy wz.55. Za pół roku (bo go jeszcze kwasem obleję, solą posypię) dam cynk na forum poszukiwaczy skarbów. Kupę kasiory bym zbił ale niestety, nie tego mnie uczono, nie tak mnie wychowano. Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy i drugi wpis. Co to za atrakcja, ściągać coś sztucznie, sztucznie zatapiać żeby nurki się podniecały? Jest popyt, jest podaż. Bawcie się skoro to was kręci. Ale na Boga, po co te wpisy na sadolu. Przecież to śmierdzi reklamą od samego początku. Nieudolną wprawdzie ale najazd gimbusonurków jak się ociepli murowany. Cel osiągnięty. Teraz tylko to się liczy
Zgłoś
Avatar
zxcasdqwe 2014-03-12, 0:30 2
-Ja pierdole tyle smieci co z tym zrobic?
-Wyjebmy do jeziora...
-Pojebalo Cie, to bedzie smietnisko!
-Nazwiemy to atrakcja dla nurkow.
Zgłoś
Avatar
sMieciu 2014-03-12, 1:13
zadanie dla kazdego sadola - wstrzymać oddech tak jak ten pan (bruner) na filmie
Zgłoś
Avatar
ilovepain 2014-03-12, 1:15 1
Żeby to zobaczyć nie potrzeba drogiego sprzętu. Maska płetwy i lecisz. Gość który to nagrał jest nurkiem bezdechowym i zajmuję się łowiectwem podwodnym. Polecam inne jego filmy jak rozpierdala z kuszy szczupaki i inne płotki.
Zgłoś
Avatar
thorold289 2014-03-12, 3:34
zincum napisał/a:

Nie rozumiesz o czym mówię. Takie masz hobby, stać Cię na to - nic mi do tego. Ale nurkować, żeby zobaczyć coś co stoi na budowach, lotniskach czy parkingach? Jeśli Ty widzisz w tym sens, nie ma sprawy. Twoja kasa i nic mi do tego. To ja jutro idę zakopać nóż szturmowy wz.55. Za pół roku (bo go jeszcze kwasem obleję, solą posypię) dam cynk na forum poszukiwaczy skarbów. Kupę kasiory bym zbił ale niestety, nie tego mnie uczono, nie tak mnie wychowano. Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy i drugi wpis. Co to za atrakcja, ściągać coś sztucznie, sztucznie zatapiać żeby nurki się podniecały? Jest popyt, jest podaż. Bawcie się skoro to was kręci. Ale na Boga, po co te wpisy na sadolu. Przecież to śmierdzi reklamą od samego początku. Nieudolną wprawdzie ale najazd gimbusonurków jak się ociepli murowany. Cel osiągnięty. Teraz tylko to się liczy


Trochę bzdury waść pierdolisz i niepotrzebnie pianę bijesz. W "środowisku", jak to na wcześniej nazwałeś, to miejsce jest znane przede wszystkim jako doskonałe miejsce treningowe, w którym można doskonalić swoje umiejętności. Zalew nie jest głęboki i jest zbiornikiem zamkniętym przez co ryzyko wypadków jest zmniejszone, a to dla początkujących płetwonurków ważna sprawa. Z tego co wiem jeździ tam dużo szkół i szkółek przed poważniejszymi wyprawami, żeby "młodzi" doszkolili się. Do tego służą wraki, które można opływać lub wpływać do nich i poznać czyhające zagrożenia. Na końcu fimiku możesz też zauważyć platformę, która służy przede wszystkim wykonywaniu różnorakich ćwiczeń na bezpiecznej głębokości i solidnym podłożu. Nie mówię/piszę, że musisz to wiedzieć tylko po co się spinasz skoro możesz scrollować i po temacie? I ostatnie- "koparek" nie trzeba reklamować, są dobrze znane nie tylko w regionie, ale i całej Polsce osobom zainteresowanym nurkowaniem.
Zgłoś
Avatar
czemas 2014-03-12, 11:11
gdzie jest moja kupa?
Zgłoś
Avatar
Enkipata 2014-03-12, 13:41
zincum napisał/a:

No to jest bardzo ciekawe. Zatopić coś co można zobaczyć na lądzie. Później zabulić kupę kasy żeby to zobaczyć pod wodą. Idealne zajęcie dla snobów.



No nie bądź zazdrosny.

Chciałbym zauważyć, że nie zatopili specjalnie koparek (samolot i BMW to nie wiem skąd się wzięły ) ponieważ jest to teren po kamieniołomach ale jak to się zalało wtedy to nie pamiętam. Polecam, ale jak tam będziecie to kurwa mać nie śmiecić!
Zgłoś
Avatar
z................m 2014-03-12, 15:23
Enkipata napisał/a:



No nie bądź zazdrosny.

Chciałbym zauważyć, że nie zatopili specjalnie koparek (samolot i BMW to nie wiem skąd się wzięły ) ponieważ jest to teren po kamieniołomach ale jak to się zalało wtedy to nie pamiętam. Polecam, ale jak tam będziecie to kurwa mać nie śmiecić!



Koparek nie, najzwyczajniej były to szroty, których się nie opłacało wyciągać. No i za bardzo nie było jak. Ja nie jestem o nic zazdrosny. Najzwyczajniej wyraziłem swoje zdanie. Wiem, kontrowersyjne jak mieszanie bigosu. Mam do tego prawo, nikogo personalnie nie obrażam. Se napisałem co myślę. Bo mi się nudziło. Bo se mogłem

Widzisz, takie nurkowania to jak polowania dewizowców. Gdzie się gościa ustawia w konkretnym miejscu. Inne przydupasy lecą w krzaki z bażantami w klatkach, z hodowli, które nawet latać nie potrafią. Żeby on se mógł postrzelać do "dzikiego" ptactwa.

Tak ja to odbieram. Nikt się nie musi ze mną zgadzać. A za kulturalną wymianę zdań serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
Twixeroo 2014-03-12, 17:07 1
Odnośnie większości poprzednich postów:
Miejsce jest fantastyczne do nauki nurkowania. Stoi tam duży basen treningowy, wiaty i zejście są w dobrym stanie, za niedługo ma powstać oczyszczalnia wody. Wizura będzie jak w akwarium ^^. Akwen nie jest głęboki, nawet porównując z polskimi jeziorami. (W okresie deszczów "pogłębiał się" o kilka metrów, nawet zalewając drogę dojazdową)
Zatapianie czegokolwiek nie jest potrzebne (ze względu na obecne tam od zawsze koparki), ale obiektów do oglądania nigdy dosyć. BMka poszła na dno około trzynaście lat temu z bliżej nieokreślonych powodów. Samolot został spreparowany przeciwko zbieraczom "pamiątek", gdyż idioci pod wodą to spory problem takich obiektów. Nie chodzi tu o względnie współczesne samoloty, czy samochody, ale w naszych jeziorach leży wiele reliktów czasów drugiej wojny, a nawet je poprzedzających. Nijak nie umywa się to do Bałtyku i jego wraków.
Jako nurek wydobyłem kilkanaście łusek po amunicji różnego kalibru; głównie pociski broni ręcznej, ale także dużą artyleryjską stodwudziestkę. Nie jest to ten sam rodzaj "pamiątki" co elementy rzeczonego samolotu.
Baza jest świetnym miejscem na wypad weekendowy, czy początkowe kursy. Można rozbić namiot, zamieszkać w domku, czy stojącej przyczepie. Od kilku lat stoi blaszak z pełnym zapleczem sanitarnym.
Wielki ból dupy o ceny sportu nie jest zbyt słuszny. Taka forma rozrywki może kosztować mniej, lub więcej, zależnie od zapatrywań nurka. Jeśli wchodzisz do wody z zamiarem pooglądania rybek, czy raf, to najlepszym wyborem jest wypożyczenie sprzętu i to za granicą: klasycznie Egipt (Marsa Alam tanie), Sardynia, Grecja. Natomiast nurkowanie z pasji do sportu można praktykować w Polsce. Mamy fatalne warunki widocznościowe,jeziora z metrami mułu i zimny klimat. Tutaj należy rozważyć kupno własnego sprzętu, czyli przynajmniej suchara. Niemniej jednak nie jest to tania rozrywka.
Nurkowania warto spróbować.
Zgłoś
Avatar
mateo97 2014-03-12, 18:59
Za moje miasto dostaniesz piwo
Zgłoś