18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 56 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 6 minut temu
Avatar
kondradzen 2015-12-09, 21:51 1
co wyście się tego kierunku przyczepili. Oczywiście, że ma obowiązek go włączyć, ale ważniejsze od włączenie kierunku jest ustąpienie pierwszeństwa! bezwzględnie przy skręcie (zmianie pasa) ma obowiązek patrzeć w lusterka i ustąpić WSZYSTKIM, których tor jazdy mógłby zostać zmieniony przez wykonanie jego manewru.
Zgłoś
Avatar
Vaa 2015-12-09, 23:01 4
kondradzen napisał/a:

co wyście się tego kierunku przyczepili. Oczywiście, że ma obowiązek go włączyć, ale ważniejsze od włączenie kierunku jest ustąpienie pierwszeństwa! bezwzględnie przy skręcie (zmianie pasa) ma obowiązek patrzeć w lusterka i ustąpić WSZYSTKIM, których tor jazdy mógłby zostać zmieniony przez wykonanie jego manewru.



Prawda jest taka, że ważne jest i jedno i drugie, z czego w przypadku TIRów patrzenie w lusterka nie zawsze pomaga, bo łatwo "przegapić" auto, które jest w martwym polu, ale jakby włączył kierunkowskazy to przynajmniej kierowcy za nim będą wiedzieli, że gość będzie coś kombinował.

PS. Jak już mówiłam, jestem ekspertem, mam ponad 200h wyjeżdżonych w EuroTrucku
Zgłoś
Avatar
tarcer123 2015-12-09, 23:34 1
@up do kuchni kurwa. Ino żeby łeb wystawał.
Zgłoś
Avatar
Ruski86 2015-12-09, 23:43 3
Nie "TIR" tylko ciągnik siodłowy. TIR to międzynarodowa konwencja celna.
Zgłoś
Avatar
qwachu 2015-12-10, 10:33
@Ruski86: W końcu ktoś się znalazł i wyjaśnił. Po każdym postem tego typu tylko: TIR i TIR.
Zgłoś
Avatar
zajcev 2015-12-10, 14:26
TIR, tir «duży samochód ciężarowy służący do przewozu towarów na trasach międzynarodowych» - SJP PWN

już tak nie spinajcie..
Zgłoś
Avatar
Vaa 2015-12-10, 14:52 4
Ruski86 napisał/a:

Nie "TIR" tylko ciągnik siodłowy. TIR to międzynarodowa konwencja celna.



Wymądzrasz się, wymądrzasz, ale właściwie to po chuj? Przecież właśnie od tej konwencji celnej wzięła się ta potoczna nazwa samochodów ciężarowych

A na tirówkę jak mówisz? Ciągarka siodłowa?
Zgłoś
Avatar
Guzik 2015-12-10, 18:57
No dobra, kierowca ciągnika siodłowego z podpiętą naczepą (piszę na wypadek gdyby jakiś pajac miał się przyczepić do wyrażenia "TIR", które od dawna jest używane w stosunku do takich ciężarówek - pozdro gimbusy) nie zasygnalizował zamiaru skrętu ale mamy też w Polsce zakaz wyprzedzania w rejonie skrzyżowania także gdyby coś się stało to prawdopodobnie orzeczona byłaby obopólna wina.
Zgłoś
Avatar
Garrison 2015-12-10, 21:50
nowynick napisał/a:



jest jak mówisz, kierowca TIRa nie musi skręcać z lewego pasa(aczkolwiek nie powinien zajeżdżać innym drogi), niemniej problem polega na tym, że kursach na OSOBOWE się o tym nie wspomina i ludzie zawału dostają widząc taki manewr...



Uff, to miałem szczęście U mnie wspomniano.
Zgłoś