18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
sajgon 2019-12-17, 8:51 1
intermag napisał/a:

Ciemnoty powiadasz, zaskocze Cię Polska jest w czołówce krajow z kierowcami o niedojebanie mózgowym. Nad nami są tylko Rumuni, Bułgaria i Słowacja. Taka Finlandi A gdzie ten system dziala od wielu lat ma połowę niższy wskaźnik wypadków gdzie o Estoni nawet nie wspomne bo to jest dla nas abstrakcja. Na obecną chwilę masz kierowców z klapami na oczach typu ( janusz w golfie TDI) król szos i ulic, o szeryfach nie wspomne. Powinmo się jeszcze zostrzyć mandaty od wysokosci pensji lub wartości pojazdu oraz przeglądy techniczne.



I niech kurwa giną, jak przestaną ginąć to chuja z nowego materiału na stronę będzie.
Zgłoś
Avatar
Mgmacius 2019-12-17, 9:01 4
Velturałkę napisał/a:

W każdym cywilizowanym kraju pieszy ma oczy w głowie a nie w dupie.
A nie, czekaj....



O, RLY? Zapraszam do Dublina. Każdy wpierdala się pod koła jak chce i gdzie chce. Wypadków zero. Przypadek?
Zgłoś
Avatar
InsaneSuperSand 2019-12-17, 9:07 6
NataliaW napisał/a:

Wystarczy jedną nogę postawić na pas i czekać, a wtedy już każdy samochód który ma możliwość ma obowiązek się zatrzymać.
Kierowca ma na głowie prowadzenie samochodu, wszystkie jego wskaźniki, znaki poziome pionowe, innych kierowców , pieszych itd... pieszy ma tylko przejść. Jeśli jest takim debilem by wpierdolic się pod samochód to nazywa się selekcja naturalna(wyłączając starych i dzieci).
Przepisy są dobre , ludzie są coraz głupsi. Współczuję mieszkańcom/kierowcom dużych miast jeśli to wprowadza.



Może dlatego że kierowca prowadzi pojazd który waży ponad tonę, ma do tego uprawnienia za które musiał zapłacić i spoczywa na nim większa odpowiedzialność?
Zgłoś
Avatar
darayavahus 2019-12-17, 9:20
Morawwieckiemu nie warto nawet strzelić w łeb. Przecież wiadomo dlaczego NAM to robią. KASA z MANDATÓW to priorytet. Przytulą miliard więcej za sam "przepis", a następne pojebane rzeczy już pewnie obmyśla żydofil.
Zgłoś
Avatar
skonda741 2019-12-17, 10:03 11
Gościu pieprzy głupoty, jeżeli nie jest w stanie się bezpiecznie zatrzymać przy 50kmh to oznacza tylko jedno, nie dostosował prędkości żeby bezpiecznie jechać i to już jest tylko i wyłącznie jego wina ze się wyglebił. Noga z gazu w okolicach przejść i widząc zbliżającego się pieszego nie będzie miał nikt problemu żeby się zatrzymać. Ja stosuje taka zasadę od X czasu i jakoś nigdy nikt mi w dupe nie wjechał ani nie spowodowałem żadnego zagrożenia. Jedynymi dzbanami są ludzie którzy podczas gdy ja przepuszczam pieszych oni nawet nie zwolnią i jadą jak dzbany drugim pasem. Chuj w dupe kierowcą którzy uważają się za panów dróg i nie zważają na innym na drodze.
Zgłoś
Avatar
stefanwtiorturiowanyprzez 2019-12-17, 10:09 6
Zobaczcie że im dłuższa droga hamowania,tym pojazd ma pierwszeństwo.Pociąg ma pierwszeństwo przed wszystkimi bo ma bardzo długą drogę hamowania.Tramwaj ma pierwszeństwo przed osobówkami,to na logikę pieszy,który może zatrzymać się w miejscu na pasach powinien mieć STOP.Zobaczcie ile wypadków jest przy wyprzedzaniu na pasach i oczywiście tam kierowca łamie przepisy,ale brutalna prawda jest taka,że tych zdarzeń by nie było,gdyby pieszy nie miał pierwszeństwa.Czy uczestnik niechroniony drogi powinien wierzyć każdemu kierowcy bezwzględnie i powierzać mu swoje życie,czy powinien powierzać je sobie i wchodzić na drogę wtedy,kiedy nic nie jest wstanie na niego najechać?Lepiej dawać soje życie/powierzać nie wiadomo komu czy wierzyć sobie?
Zgłoś
Avatar
camson 2019-12-17, 10:15 10
intermag napisał/a:

Taka Finlandi A gdzie ten system dziala od wielu lat ma połowę niższy wskaźnik wypadków gdzie o Estoni nawet nie wspomne bo to jest dla nas abstrakcja.


Chłopie byłeś kiedyś w Finlandii? Ja byłem półtora roku i coś Ci powiem. Po pierwsze ludzie nie są jebaną bandą zombie, rozglądają się po kilkakroć przy dochodzeniu do przejść. Wszyscy noszą odblaski i kolorowe ciuchy, i to w centrum miast, bo przez pół roku jest kurwa ciemno. Tam można poruszać się samochodami na kolcach co powinno być w ogóle standardem w zimie, a efekt jest taki, że takie auto faktycznie może się dużo łatwiej zatrzymać. Do tego ruch tam jest przynajmniej 8x mniejszy niż w Polsce tak samo jak populacja, która jest 8x mniejsza, a wielkość terytorium zbliżona. Sam wyciągnij wnioski. Najgłośniej o porównywaniu do innych krajów pierdolą Ci co w życiu tam nie byli. Ile to się nasłuchałem jakie to dobre drogi u niemca, a jak pracowałem w berlinie to modliłem się, żeby tylko nic nie urwać i niczym nie zajebać jeżdżąc po tych "wspaniałych i równych" drogach. Ile to się nasłuchałem, że trzymają odstępy etc, a to gówno prawda.

Problem nie leży w przepisach tylko w ludziach. Mnie w podstawówce uczono jak przechodzić przez przejście i do dziś to stosuję, i działa to świetnie. Jestem kierowcą to wiem czego nie mogę jako pieszy odpierdolić, by jakoś ta współpraca na drodze wyglądała. Niestety ewidentnie większości ludzi nikt nie nauczył, że dwie tony w miejscu nie stają i mamy to co mamy. Tyle.
Zgłoś
Avatar
qw34rt 2019-12-17, 10:17 15
80% komentarzy jest od pieszych, którzy nie wiedzą czym jest odblask lub nie noszą ich "bo wstyd tak chodzić". Z 10-15% to idioci, którzy za wszelką cenę muszą być minutę wcześniej w miejscu docelowym, więc zapierdalają jak koń z klapkami na oczach. KAŻDY kto wyprzedza na przejściu powinien stracić prawko i ponownie je zdawać, a jeśli sytuacja by się powtarzała mieć zakaz.
Ale sytuacja z wczoraj. Ciemno już, bo ok 18. Jadę spokojnie i coś mi mignęło przy przejściu dla pieszych. Wiecie co? STUDENT! Idiota ubrany cały na czarno podchodząc do naprawdę słabo oświetlonego przejścia, czekając schował się za drzewem... No kurwa ja mam za takich debili myśleć, bo jak nie to mi dopierdolą mandat za jego głupotę? A weź zabij takie ścierwo i żyj ze świadomością, że kogoś jednak zabiłeś...
Zgłoś
Avatar
philiphser 2019-12-17, 10:24 5
I bardzo dobrze, że weszły takie przepisy. Może wreszcie kierowcy nauczą się przepuszczać pieszych na pasach. Bo obecnie w wielu miejscach pieszy to jak w grze żabka przeskakuje między puszkami!
Zgłoś
Avatar
130przezMiasto 2019-12-17, 10:39 2
Gówniany przepis. Moim zdaniem priorytetem powinien być nacisk na jazdę z dozwoloną prędkością, zwiększenie kwot mandatów (które od lat są takie same), oraz odbieranie uprawnień idiotom.
Zgłoś
Avatar
intermag 2019-12-17, 10:56 3
camson napisał/a:

Chłopie byłeś kiedyś w Finlandii? Ja byłem półtora roku i coś Ci powiem. Po pierwsze ludzie nie są jebaną bandą zombie, rozglądają się po kilkakroć przy dochodzeniu do przejść. Wszyscy noszą odblaski i kolorowe ciuchy, i to w centrum miast, bo przez pół roku jest kurwa ciemno. Tam można poruszać się samochodami na kolcach co powinno być w ogóle standardem w zimie, a efekt jest taki, że takie auto faktycznie może się dużo łatwiej zatrzymać. Do tego ruch tam jest przynajmniej 8x mniejszy niż w Polsce tak samo jak populacja, która jest 8x mniejsza, a wielkość terytorium zbliżona. Sam wyciągnij wnioski. Najgłośniej o porównywaniu do innych krajów pierdolą Ci co w życiu tam nie byli. Ile to się nasłuchałem jakie to dobre drogi u niemca, a jak pracowałem w berlinie to modliłem się, żeby tylko nic nie urwać i niczym nie zajebać jeżdżąc po tych "wspaniałych i równych" drogach. Ile to się nasłuchałem, że trzymają odstępy etc, a to gówno prawda.
Problem nie leży w przepisach tylko w ludziach. Mnie w podstawówce uczono jak przechodzić przez przejście i do dziś to stosuję, i działa to świetnie. Jestem kierowcą to wiem czego nie mogę jako pieszy odpierdolić, by jakoś ta współpraca na drodze wyglądała. Niestety ewidentnie większości ludzi nikt nie nauczył, że dwie tony w miejscu nie stają i mamy to co mamy. Tyle.



Czy byłem w ogóle w Finlandii



Kurwa gratuluję 1,5roku bo ja mieszkam w Finlandii od 15 lat i nie pierdol mi jakie są tu zasady po 1,5 roku pobytu.
Masz korwa w roku może z 500 wypadkow a w Polsce w samych Wszystkich Świętych dwa razy tyle. Nikt tu w mieście nie zapierdala ile fabryka dała bo nawet w centrum masz radary a o skrzyżowaniach równorzędnych nawet nie wspomne bo połowa naszych by sie na nich pozabijali. Jedziemy dalej Estonia próbowałeś w sezonie wyjechać z talina? Kurwa napewno nie, teraz zobacz jak w rankingu stoi Estonia czy Finlandia a gdzie kurwa my. Za pare lat będziesz miał kurwa Bangladesz na drogach. Porównaj sobie chociaż kulturę jazdy ( chuj z przepisam) w porównaniu do większości buractwa i szeryfow u nas to jest kurwa przepaść.
Zgłoś
Avatar
sjp 2019-12-17, 11:03 6
Wszyscy wiedzą, że to chujowy pomysł, tylko nie idioci z pisu. Wszyscy wiedzą, że socjalizm jest chujowy, tylko nie idioci z pisu. Pis jest chujowy.
Zgłoś
Avatar
głest 2019-12-17, 11:13 7
sensualna napisał/a:

dla czego wymagasz ostrożności od kierowców a od pieszych już tego nie wymagasz? to oni giną a nie kierowca i to oni powinni najbardziej uważać! więcej przywilejów dla pieszych to więcej ciemnoty na przejściach



Czy mam przez to rozumieć że posiadanie prawa jazdy jest przywilejem zwalniającym z myślenia? Czy może właśnie oznacza coś dokładnie przeciwnego: masz prawko, więc spoczywa na tobie większa odpowiedzialność. Bo umiesz czytać, pisać, rozróżniasz kolory i obczajasz symbolikę znaków drogowych?...

Oczywiście, kurwa, moja wypowiedź nie dotyczy osobników, którzy prawo jazdy znaleźli w chipsach, ewentualnie obciągnęli komu trzeba bądź też tatuś/mamusia zapłacili gdzie trzeba...
Zgłoś
Avatar
camson 2019-12-17, 11:13 6
intermag napisał/a:

Czy byłem w ogóle w Finlandii

k***a gratuluję 1,5roku bo ja mieszkam w Finlandii od 15 lat i nie pie**ol mi jakie są tu zasady po 1,5 roku pobytu.
Masz korwa w roku może z 500 wypadkow a w Polsce w samych Wszystkich Świętych dwa razy tyle. Nikt tu w mieście nie zapie**ala ile fabryka dała bo nawet w centrum masz radary a o skrzyżowaniach równorzędnych nawet nie wspomne bo połowa naszych by sie na nich pozabijali. Jedziemy dalej Estonia próbowałeś w sezonie wyjechać z talina? k***a napewno nie, teraz zobacz jak w rankingu stoi Estonia czy Finlandia a gdzie k***a my. Za pare lat będziesz miał k***a Bangladesz na drogach. Porównaj sobie chociaż kulturę jazdy ( ch*j z przepisam) w porównaniu do większości buractwa i szeryfow u nas to jest k***a przepaść.



Ależ ja się w pełni z tym zgadzam i uwierz mi, że półtora roku wystarczyło bym zrozumiał różnicę jak i ich powody... I tu wracamy do wniosku, który już wysnułem- problem jest w ludzkiej naturze. Jesteśmy krajem jebanych dzikusów i egoistów drogowych, i żadna zmiana prawa nie zmieni nic do póki nie zmieni się mentalność polaka.
Zgłoś
Avatar
głest 2019-12-17, 11:33 5
~DMT napisał/a:

Bez zbędnego rozpisywania:
1.Przepis jest bardzo, bardzo zły.
2.Jeśli ktoś nie kuma, dlaczego, po co i dla kogo został wprowadzony, bo to aż razi w oczy - niech usunie konto...



Ad. 1 Przepis jest więcej niż dobry. Chujowo... to będzie z jego interpretacją a ściślej mówiąc: eksplikacją (logicznym uściślaniem), biorąc pod uwagę nasze prawo - jako całokształt. Jeden przepis to chuj.. Tu treba całe Prawo o Ruchu Drogowym uściślić, bo nie takie kwiatki bywają...

camson napisał/a:

Niestety ewidentnie większości ludzi nikt nie nauczył, że dwie tony w miejscu nie stają i mamy to co mamy. Tyle.



Oczywiście masz na myśli biedaków omijających w swoich autkach inne samochody stojące przed przejściami dla pieszych? Na drogach dwujezdniowych, przede wszystkim...

Ci, którzy stosują się do przepisów i jeżdżą (w miarę) zgodnie z przepisami nie krzyczą... Skamlenie słychać od gawiedzi , której posiadanie prawka było dotychczas traktowane niczym immunitet. Teraz.. zaczyna ciążyć niczym obowiązkowa książeczka szczepień u antyszczepionkowca

130przezMiasto napisał/a:

Gówniany przepis. Moim zdaniem priorytetem powinien być nacisk na jazdę z dozwoloną prędkością, zwiększenie kwot mandatów (które od lat są takie same), oraz odbieranie uprawnień idiotom.



Weź się rozejrzyj... o czym ty pierdolisz?
Dozwolona prędkość?
Większe mandaty? !
Odbieranie uprawnień?!!!

Skąd ty, kurwa, piszesz? Czy ty w ogóle znasz realia tego kraju?

intermag napisał/a:

Czy byłem w ogóle w Finlandii

Za pare lat będziesz miał kurwa Bangladesz na drogach.



Powoli... póki co nawiązujemy ściśle do kultury wschodu... Kiedyś, miesiące i lata temu na YT oglądało się filmy zza wschodniej granicy. Nasze obecnie już nie odbiegają "poziomem" spierdolenia obywateli za kierownicą...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie