18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 35 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:26
🔥 Brawo żołnierze - teraz popularne
🔥 Szofer w akcji. - teraz popularne
Witajcie!

Po raz kolejny chciałbym poruszyć temat różnic pomiędzy naszą cudowną polską a krajami zachodnimi.

Otóż byłem parę dni temu na sprawdzeniu się w nowej pracy - magazyn tesco na nocne zmiany. Podjechałem, wchodzę na hale, uscisk dłoni lidera, krótka rozmowa o tym, jaka chujowa dziś pogoda i pierwsze zadanie dla mnie. No to wchodzę na wózek, przewiozłem 2 palety, umiesz, dzięki, przychodź od jutra, kontrakt spiszemy również jutro, z góry powiedziana stawka godzinowa i warunki pracy.

No i wracam sobie do domu i przypomniałem sobie, jak to gdy miałem te 17-18 lat szukałem pracy w restauracjach/hotelach/pubach. Mieszkałem w dosyć małym mieście, pamiętam że dostałem telefon od pewnej kafeterii - no to nie spózniony o minute przychodzę do lokalu, witam się z jakże wkurwionymi pracownicami, byłem ów czas po kursie kelnerskim i baristycznym, także nie miałem najmniejszych problemów z takimi prostymi czynnościami jak zaparzenie kawy czy zrobienie deseru z karty menu. Po jakichś 2 godzinach pytam się 'przełożonej' do kiedy będziecie mnie sprawdzać - zapytałem się dosyć pewnie, bo wiedziałem że sobie radzę. Usłyszałem, że kiedy szefowa przyjdzie. Potem okazało się, że wyjechała z miasta, wiec ja Cię będę sprawdzać - dziś do zamknięcia (czyli 12h psu w dupe). Myśle - ok, spoko, choć do tych wywyższających się idiotek nie miałem już sił (jedna pracowała tu z 2 tyg i zakazała mi wychodzić zapalić, lol). Pod koniec dnia, gdy już zamykaliśmy, usłyszałem, że mam przyjść jutro (niedziela, środek lata, znów na 12h) bo muszą sprawdzić czy sobie jednak poradzę. A że człowiek był zdesperowany brakiem własnej kasy i pracy, to poszedł. Poszedłem, usłyszałem że trzeba przenieść wszystko z chłodni górnej na tą piętro niżej, bo się przenoszą z tym. Byłem jedynym facetem, więc to zrobiłem bez marudzenia, aż pod koniec tego wszystkiego usłyszałem że jednak nikogo nie potrzebują przyjmować. Podziękowali mi, nie zapłacili. Szefowej nawet na oczy nie widziałem.
Zgłoś
Avatar
merh 2014-11-04, 21:55 4
Jest co narzekać,bo to prawo doprowadziło do obecnego stanu rzeczy i prawo stoi po stronie oszustów.Dodatkowo brak odpowiedzialnosci urzędasów za swoje decyzje dopierdala resztę. Polacy zawsze mieli nad sobą bat i bez tego bata nie będą umieli sie zarządzać. Bez tego bata byłoby u nas jak na ukrainie,bo jesteśmy skażeni socjalizmem i post radzieckim gównem. Tutaj może być już tylko gorzej.

Daję 30 lat i tego kraju juz nie będzie. Zajęci pracą na chleb dla dziecka nie bedziemy mieli juz czasu,zeby sie z tego gowna podniesc. Unia każe zmienić nazwę na Po-Land Unijny,a nam to bedzie obojętne. Zero godnosci w tym narodzie.Misja unii zakonczona,zydki mogą spać spokojnie.Policja,a raczej służba ochrony rządu i interesu unii,będzie zaciekle się bronić przed resztkami ludzi chcącymi na cokolwiek wpłynąć,a media bedą ich pokazywały jak obecnie narodowców.

Dobranoc Polsko. Obym nie dożył Twojego rozpadu.
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2014-11-04, 22:04 5
Będziecie dymani, bo część z was to nieudacznicy, a reszta to skurwysyny. Z mlekiem matki wysysacie kombinatorstwo, złodziejstwo, swojego rodaka traktujecie jak cel do oskubania. Niemcy próbowali z was zrobić wydajnych pracowników, Rosjanie chcieli was zamknąć w kołchozach. I jednym i drugim nie wyszło, udało się za to watykańskim "pasterzom". Zrobili z was posłuszne i bezwolne bydło, klękające i płacące na komendę. Zamiast refleksji macie spowiedź i rozgrzeszenie, zamiast moralności katechizm, zamiast rozumu klepanie pacierzy.
Zgłoś
Avatar
Casperiously 2014-11-05, 0:04 1
Ja jebie, nie sądziłem że wyniknie z tego taka gównoburza. Ludzie. Przelałem w post po prostu to co myślę. Chciałbym jedynie sprostować parę opinii.
a) nie jestem po marketingu, ba, nie skończyłem żadnych studiów. Jestem po technikum.
b) to co napisałem jest w 100% prawdą.
c) fakt, byłem frajerem - ale w wieku lat 17stu gdy dostaje się pierwsza robotę nikt nie wie jak się zachować i jak powinno się z takim gównem obchodzić.
d) mieszkam w UK od roku.

Chciałbym również spróbować obalić parę stereotypów.

Nie spotkałem jeszcze żadnego polaka na 'zmywaku'.
Nie spotkałem jeszcze żadnego polaka-skurwiela-mściciela.
Nie spotkałem się jeszcze z obelgami w stronę polaków.
Polacy bez języka zapierdalają na lini za te 6,57f, ale Ci którzy woleli oglądać filmy bez polskiego dub'a ucząc się w ten sposób języka często dostają pracę w bankach lub w firmach za biurkiem.
Angole podczas przerwy na papierosa podadzą Ci rękę i chętnie porozmawiają, a nie wytkną Ci palcem twoją narodowość.
Zgłoś
Avatar
Peter-Norivotset 2014-11-05, 0:37
Kurwa, Loala nigdy bym ci nie przyznal racji, ale masz zimne piwo za pwyzszy post. Polska to mraj skurwysynow, bydla zlodzieji i innego kurestwa. Ten kto byl w spolecznosci na obczyznie(nie w polskiej dzielnicy, tylko tam gdzie nie mA polakow) ten sie zdziwi tym jak sie roznia stosunki spoleczne.
Zgłoś
Avatar
InnyName 2014-11-05, 11:17 2
Jeśli chodzi o robotę, nie czytałem wszystkich komentarzy ale...
Mnie do roboty wciągnął Ojciec, zaczynałem od najgorszej roboty na umowę zlecenie(czyt. pod statkiem, lato zima deszcz słońce), po 5 latach jestem na konkretnym stanowisku, dalej na umowe zlecenie, ale już niedługo no i za normalną kasę w porównaniu z pierwszymi stanowiskami.

Ale nie o to chodzi.
Robotę jak i mój Ojciec załatwialiśmy bardzo wielu osobą, zazwyczaj gorsze stanowiska, ale... po załatwieniu z 20-30 osobom prace trafiło się paru takich które naprawdę przyniosły problemy, przyszli, pobrali ciuchy przyszli 2 razy i bez słowa wrócili do domu, albo pijaczki. Mało tego są i osoby które wyszły wyżej niż mój staruszek i teraz robią nam pod górkę, chuj wie czemu, czy to podziękowanie czy co.
W każdym razie, teraz roboty nikomu nie załatwię. Podaje numer i radź sobie kurwa jak 100 innych kandydatów.
Zgłoś
Avatar
kordas 2014-11-07, 22:53 1
Polecam uczyć się chemii, na pewno mieszanka tlenku żelaza i aluminium w stosunku 3:1 posypana odrobiną nadmagnanianu potasu, zakropionego gliceryną na masce samochodu właściciela dała by poczucie rewanżu, albo małe zawiniątko pirosiarczynu potasu w folii zalanego odrobiną zakwaszonej wody podrzucone w kącie restauracji też dało by dobry efekt.
Zgłoś
Avatar
Casperiously 2014-11-08, 4:10
@up

Masz racje, pójdę na chemie tylko dlatego że przyszło mi żyć w chorym kraju by móc mścić się na tych, którzy traktują kogoś tak jak nie powinni. To już wole zająć się sobą i swoimi zainteresowaniami.
Zgłoś
Avatar
kordas 2014-11-08, 12:09 1
Nie mówię, żeby robić studia z chemii, ale w ramach rozrywki można kilka "pożytecznych" reakcji chemicznych znaleźć w necie.
Myślą przewodnią poprzedniego posta miało być to, że uznaję zemstę za pożyteczną reakcję.
Po prostu w takiej sytuacji nie byłbym w stanie spokojnie odpuścić bez choćby najmniejszego rewanżu.

W naszym kraju jest masa skurwysyństwa, a jeśli skurwysyna nie spotyka za swoje skurwysyństwo jakakolwiek konsekwencja, to jeszcze bardziej to skurwysyna rozzuchwala.
Teraz piszę w internetach, więc mogę być mądry, niestety w prawdziwym życiu też nie zawsze chce mi się walczyć, gdy mam ciekawsze lub ważniejsze rzeczy do roboty.

O chemii wspomniałem, gdyż dzięki niej można małym kosztem, w prosty sposób narobić dużych szkód, gdy się chce.
Sam wolałbym, aby w takich sprawach, jak Twoja można było dochodzić swoich praw w sposób cywilizowany i skuteczny.

PS. Życzę, aby zainteresowania pozwoliły na osiągnięcie satysfakcji lub pieniędzy na tyle dużych, abyś nie musiał się z takim skurwysyństwem nigdy więcej przejmować.
Zgłoś