18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
ellsworth 2014-04-19, 8:49 3
W dzisiejszych czasach armia poborowa to absolutny przeżytek. Nim taka się zbierze wojna będzie skończona. Zresztą nawet jeśli by się zebrała to i tak nic nie zdziała. Wojnę prowadzi się głównie z powietrza oraz z użyciem ciężkiego sprzętu. Uzupełnieniem są oddziały komandosów i podobne szybkiego reagowania, tam gdzie ciężki sprzęt nie dotrze i do tych wszystkich formacji potrzebne jest olbrzymie DOŚWIADCZENIE i WIEDZA. Nie można kogoś kto 10 lat temu odbył jakąś tam służbę wsadzić do F-16 (jak to uskuteczniali amerykanie w "Dniu niepodległości") i wysłać do boju, bo pewnie nawet nie wystartuje. Ilość systemów, elektroniki, procedur jest tak duża, że bez ich doskonałej znajomości jest to całkowicie pozbawione sensu. Taki poborowy z kałachem, bo nic bardziej skomplikowanego nie obsłuży, jest dla żołnierzy zawodowych przeciwnika niczym mucha. Nic więcej.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2014-04-19, 9:06
!Timon napisał/a:

Dzisiaj niestety wojsko mamy takie, że wojna potrwałaby 2 tygodnie.



Niepoprawny optymizm.

elBiaauawy napisał/a:

Myślę, że broń w każdym domu sprawdzi się lepiej niż banda skoszarowanych pod przymusem patałachów.



Chyba żeby sobie palnąć w łeb, w razie "w"
Zgłoś
Avatar
Corporal_Grue 2014-04-19, 9:34
Wprowadzają ZSW.
Tydzień później w wiadomościach: Fala samobójstw wśród nastolatków rośnie.
Pahahaha, rurkowcy ocipieją
Zgłoś
Avatar
zomos 2014-04-19, 10:21
@up a to rurkowcy nie mają cipek że ocipieją?
Zgłoś
Avatar
adex69 2014-04-19, 10:37 1
Tak kurwa, ja mam iść do wojska, a baby będą się bawiły. Ten facet dobrze mówi, jak chcemy mieć z powrotem prawdziwych mężczyzn to powinniśmy przywrócić kobiecość. Te całe "kobiety wyzwolone" zniszczyły mężczyzn. Po co mam być męski skoro męskość nie jest w cenie? A ci którzy są za obowiązkowym wojskiem to gimbusy, zidiociałe baby, i ludzie którzy już nie muszą iść.
Zgłoś
Avatar
maate 2014-04-19, 11:20
Jak by mnie dowódca wkurwiał to skuł bym mu pysk i reszte służby przesiedział w areszcie Tak jak brat mojego dziadka w latach 50 zrobił i zamiast 2 lata biegać to 2 lat siedział
Zgłoś
Avatar
POW667 2014-04-19, 11:24 1
Wojsko to nie ma być "szkoła życia", a system obrony państwa (więc zaleta, że faceci nie byli dzięi temu cipami, jest nieadekwatna do wydanych pieniędzy). Niestety wojsko poborowe nie spełnia już roli tak, jak robiło to 50 lat temu. Nowe zasady prowadzenia wojny sprawiają, że siły poborowe, gorzej zorganizowane i mniej mobline, dają się łatwo oskrzydlić i rozbić. Czasy okopów się skończyły i nie ma już konieczności pokrycia żołdakami całej granicy., zresztą dają temu dówód konflikty zbrojne z ostatnich 20 lat.
Zgłoś
Avatar
kamrocha 2014-04-19, 12:29
3x TAK dla Zetki !!!
Zgłoś
Avatar
grzybers221 2014-04-19, 12:38 2
Tak jak napisał Timon kompanie kobiece powinny być, ale w oddzielnych jednostkach z dowodzącymi wyłącznie kobietami, a nie kurwa chodzą i je głaszczą, bo ich jest kurwa 3 na 80 osobowej kompanii i najlepiej opierdalalyby kiełbase szefowi albo dowódcy, żeby dupy nie ruszyć na zajęcia tylko chociażby plan napisać!
Zgłoś
Avatar
odwet 2014-04-19, 14:56
Najlepszy argument "tam są naprawdę wredni ludzie, którzy są jeszcze bardziej wredni dla tych których nie lubią". No kurwa umarłem.
Zgłoś
Avatar
xTyMeRx 2014-04-20, 0:20
Ma głos jak ten burak VlogMateusz.
Zgłoś
Avatar
rksrobert 2014-04-20, 19:11
Wystarczy, żeby było jak w Szwajcarii i po problemie z obsługą broni.
Zgłoś