18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
kamilsad 2012-11-01, 18:31 1
Ja pierdole ludzie zanim napiszecie komentarz to przeczytajcie poprzednie, bo sprawe działania pneumatycznych hamulców wyjaśnilismy już wczoraj (i torche dziasiaj rano) i na chuj drązycie temat.
Zgłoś
Avatar
ysio1 2012-11-01, 18:43
pięknie i tak stara setra więc nie szkoda
Zgłoś
Avatar
a................0 2012-11-01, 19:51
Ja nie mam pojęcia jak działają hamulce w autobusach, ale kiedyś mało nie wyjebałem komuś w dupę przez hamulce w zwykłej osobówce - Renault Megane. Na zakopiance był korek w chuj, akurat konkretnie z górki, a ja zgasiłem silnik. Ręczny trochę za słabo trzymał i pozwalał załadowanej megance (4 osoby + bagażu w chuj) na toczenie, więc trzymałem nogę na hamulcu. Po chwili samochód zaczął się staczać i deptanie z całych sił nie pomagało - szybko zapaliłem silnik, ale i tak trochę to potrwało zanim hamulec załapał, ledwo zdążyłem.
Może w autobusach też jest wspomaganie hamulca, które wymaga zapalonego silnika?
Zgłoś
Avatar
John Deere 2012-11-01, 21:51
anal10 przecież on odpalił...
Zgłoś
Avatar
Maciejju 2012-11-01, 22:57
Nie jest tak, że w każdym pojeździe jak nie ma powietrza to hamulce są zablokowane, w przyczepach to właśnie tak działa, przynajmniej w takich z którymi się spotkałem, że w razie urwania się przyczepy od pojazdu, nie jedzie ona "gdzie chce" tylko zaciskają się szczęki hamulcowe. W pojazdach wojskowych hamulce działają tylko w tym wypadku w którym mamy nabite powietrze i wciskając pedał hamulca dochodzi ono do szczęk i powoduje hamowanie. Na pewno jest tak w starze 660, zile 157, MTLB, Zile 131, BWP1 no i wielu więcej. Zdarzało się, że bwp zatrzymał się na innym pojeździe przy zjeździe z lawety. Wydaje mi się drodzy użytkownicy, że kierowcą autobusu nie był pierwszym lepszym z ulicy, tylko człowiekiem z odpowiednimi uprawnieniami, zapewne jakiś staż za sobą miał i nie wierzę, ze po prostu nie zdążył nacisnąć hamulca, tylko faktycznie ich nie miał. Automatyczny odruch polega na depnięciu w hamulec gdy pojazd jedzie niekontrolowanie. Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
b................e 2012-11-02, 15:23
k18t napisał/a:

Już wyjaśniam co się stało, autobus ma hamulce zasilane sprężonym powietrzem, podczas postoju ciśnienie z układu zjebało nieszczelnościami, a kompresor napędzany silnikiem nie zdążył napompować układu w tak krótkim czasie i dla tego zakurwił w płot



I gówno prawda bo jak w układzie nie ma powietrza to koła się blokują.

Tytussek napisał/a:

No i wspólnymi siłami rozkminiliśmy. Bez powietrza hamulce były zablokowane więc nie mogli go popchnąć. Więc kierowca pizda odblokował hamulce jak do holowania. Gdy autobus zapalił to hamulce i tak nie zadziałają. No i tyle w temacie



Gdzie żes się tego nauczył ? Nie ma żadnego odblokowania do holowania. Do holowania podłącza się układ przewodem do pojazdu holującego i tyle. Nie da się nic odblokować. Jedyny sposób to odkręcić siłowniki ale watpię żeby kierowcy się chciało.

Rozjebał się bo zapomnial zahamować.
Zgłoś
Avatar
lionix 2012-11-04, 23:45
nitrox89 napisał/a:

Lajonix to ja musze na sadistica wchodzić żeby Cie spotkac?

Kupią szpraja, pomalują i będzie git...



no jak widać tak

bziktheblue napisał/a:



Gdzie żes się tego nauczył ? Nie ma żadnego odblokowania do holowania. Do holowania podłącza się układ przewodem do pojazdu holującego i tyle. Nie da się nic odblokować. Jedyny sposób to odkręcić siłowniki ale watpię żeby kierowcy się chciało.

Rozjebał się bo zapomnial zahamować.



da sie kolega da, jest taka opcja

ysio1 napisał/a:

pięknie i tak stara setra więc nie szkoda



kolega ta setra to mercedes beczka wśród autobusów, jedne z najlepszych sprzętów bovy, many i mercedesy sie umywają
Zgłoś