18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
k18t 2012-10-31, 23:04 31
Już wyjaśniam co się stało, autobus ma hamulce zasilane sprężonym powietrzem, podczas postoju ciśnienie z układu zjebało nieszczelnościami, a kompresor napędzany silnikiem nie zdążył napompować układu w tak krótkim czasie i dla tego zakurwił w płot
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2012-10-31, 23:18
@up - no kurwa... Celowo tego nie pisałem, żeby nie psuć niespodzianki, a Ty dojebałeś mi spojlera i to w pierwszym komentarzu.
Zgłoś
Avatar
longer1231 2012-10-31, 23:19
Ostatnio odpalaliśmy na pych 20 tonową drezynę kolejową. Wrażenia niezapomniane
Zgłoś
Avatar
kamilsad 2012-11-01, 0:12 15
Ale czy przypadkiem hamulce zasilane pneumatycznie nie działają w "drugą stronę" tzn. jeśli w układzie jest ciśnienie to hamulce są zwolnione a hamowanie następuje po spuszczeniu ciśnienia z układu, z tego co pamiętam to jest to zabezpieczenie przed nagła utratą hamulców czyli ja będziemy sobie jechali i nastąpi spadek ciśnienia to pojazd zahamuje. Z tego też powodu jak ciężarówka hamuje na skrzyżowaniu to słychać dżwięk upuszczanego powietrza.
Zgłoś
Avatar
zielony81 2012-11-01, 0:20
Zaje..ł jak świnia ryjem o koryto
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2012-11-01, 0:36
kamilsad napisał/a:

Ale czy przypadkiem hamulce zasilane pneumatycznie nie działają w "drugą stronę" tzn. jeśli w układzie jest ciśnienie to hamulce są zwolnione a hamowanie następuje po spuszczeniu ciśnienia z układu, z tego co pamiętam to jest to zabezpieczenie przed nagła utratą hamulców czyli ja będziemy sobie jechali i nastąpi spadek ciśnienia to pojazd zahamuje. Z tego też powodu jak ciężarówka hamuje na skrzyżowaniu to słychać dżwięk upuszczanego powietrza.


Na pewno jest tak jak piszesz w przyczepach do ciężarówek i samych ciężarówkach. Co do autobusów, to ni chuja pewien nie jestem - na logikę, ze względów bezpieczeństwa powinno być tak samo. Ale po tym filmiku, wysnułem sobie odwrotną teorię, że jest tak jak napisał k18t.
W sumie to upuszczanie ciśnienia z siłowników sterujących pracą hamulców, jest też zasilane pneumatycznie. Więc może jest tak, że w momencie gdy silnik przestał pracować stosunkowo niedawno, to powietrze z układu sterowania zdążyło spierdolić (a po ponownym uruchomieniu silnika nie zdążyło się jeszcze "nabić"), a z bardziej pojemnych i szczelnych siłowników jeszcze nie? I stąd to całe zamieszanie?
Znam na wylot działanie układów hamulcowych sterowanych hydraulicznie i mechanicznie, z pneumatyką nigdy nie miałem do czynienia. Póki co - jebać to - na dzisiaj już nie wnikam i idę spać.
Zgłoś
Avatar
Hrabia Drapula 2012-11-01, 1:23
tak im się spieszyło że i kierowca pchał
Zgłoś
Avatar
John Deere 2012-11-01, 10:18
Cytat:

Ale czy przypadkiem hamulce zasilane pneumatycznie nie działają w "drugą stronę" tzn. jeśli w układzie jest ciśnienie to hamulce są zwolnione a hamowanie następuje po spuszczeniu ciśnienia z układu, z tego co pamiętam to jest to zabezpieczenie przed nagła utratą hamulców czyli ja będziemy sobie jechali i nastąpi spadek ciśnienia to pojazd zahamuje. Z tego też powodu jak ciężarówka hamuje na skrzyżowaniu to słychać dżwięk upuszczanego powietrza.



kamilsad jak nie ma powietrza to nie hamuje, jakby było tak jak piszesz to by nie popchali go. W tirach jest tak jak piszesz. Mi np w taktorze jak jade z przyczepą i nie nabił powietrza jeszcze to hamuje sam traktor a przy wciskaniu hamulca też syczy.
Zgłoś
Avatar
hierek18 2012-11-01, 10:22
kamilsad, Dobrze pamiętasz bez powierza nie ma jazdy bo koła są zablokowane.
Zgłoś
Avatar
easygoingman 2012-11-01, 10:30
Wszystko spoko, tylko kurwa chyba ziemniakiem chorym na padaczkę nagrywane....
Zgłoś
Avatar
solteck 2012-11-01, 10:30
zdechło zasilanie, a on ma elektryczną pompę hamulcową
chyba że pneumatyczne, ale to jeszcze gorzej
Zgłoś
Avatar
MihauIC 2012-11-01, 10:32
Autobusy mają ten sam układ hamulcowy co samochody ciężarowe czy zestawy z naczepą/przyczepą więc stwierdzam kierowca pizda!
Zgłoś
Avatar
nitrox89 2012-11-01, 10:58 2
Dziwne, gdyby nie miał powietrza to nie miałby też biegów i sprzęgła (przy tej wielkości autobusu na 100% są one sterowane pneumatycznie).

Co do hamulców to zawsze można odkręcić coś (nie wiem dokłądnie co) i okładziny puszczą i pojazd się będzie poruszał (tak miedzy innymi robi się przy holowaniu - przypominam, tylko sztywny hol)
Zgłoś
Avatar
MarszaL95 2012-11-01, 11:44 2
A kto kierowcą kurwa był ?!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie