18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:38
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:35
Kolejne ustępstwa dla nielegalnych imigrantów na północy, tym razem w wykonaniu Szwedów. Naturalnie lepiej być ciapatym niż członkiem UE.

Za stroną rzepy:
Cytat:

Nielegalni imigranci uzyskali w Szwecji od lipca prawo do publicznej służby zdrowia. Nie dotyczy to obywateli krajów UE, którzy nie pracują, przebywając w Szwecji, ani nie mają ubezpieczenia w ojczyźnie. - To luka w przepisach - zauważa telewizja SVT

SVT nadała we wtorek reportaż przedstawiający ten problem.

Szwedzkie państwo od lipca zapewnia prawo do publicznej służby zdrowia nielegalnym imigrantom spoza UE. Na ten cel odpowiedzialne za służbę zdrowia samorządy w województwach otrzymały od państwa dodatkowe fundusze.

Według organizacji pozarządowej Crossroads w Sztokholmie rośnie liczba ubogich lub bezdomnych z krajów UE, którzy przyjechali do Szwecji w poszukiwaniu lepszego życia, ale nie znaleźli pracy lub ją stracili. Z różnych powodów nie chcą lub nie mogą wrócić do kraju. Takim osobom nie przysługuje w Szwecji publiczna, bezpłatna, służba zdrowia.

- Wiele osób przychodzi do mnie, twierdząc, że nie otrzymali pomocy w przychodni lub szpitalu, gdyż nie mieli niebieskiej karty, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) - opowiada SVT Tiberiu Lacatus z Crossroads.

Organizacja w niektórych przypadkach jest w stanie pomóc takim pacjentom, organizując raz w tygodniu w Sztokholmie dyżur lekarza. Potrzebujących jest jednak coraz więcej, a mający działać tymczasowo Crossroads przedłużył działalność.

Według opublikowanego w tym roku przez Urząd ds. Zdrowia i Opieki Społecznej raportu Polacy stanowią drugą największą grupę wśród bezdomnych imigrantów z krajów UE. Większość tych osób posiadała mieszkanie przed wyjazdem do Szwecji, nie jest uzależniona od alkoholu, ani nie ma problemów ze zdrowiem psychicznym.



źródło: rp.pl/artykul/252714,1027777-Nielegalni-imigranci-maja-prawo-do-leczen...
Zgłoś
Avatar
JądroChaosu 2013-07-09, 14:02
Czyli szwedzcy podatnicy oprócz ciapatych brudasów będą musieli leczyć też polskich brudasów.

Współczuję.
Zgłoś
Avatar
ostatni 2013-07-09, 14:18
A ja wam powiem, że jestem za tolerancją i różnorodnością. Tylko niech do nas przyjeżdżają Japończycy, rodowici Skandynawowie czy nawet Niemcy, a nie człekokształtne gówna
Zgłoś
Avatar
k................a 2013-07-10, 7:28
oho już to widze jak imigranci z poza UE będą doić służbe zdrowia , murzyni z afryki będą przyjeżdżać i darmowo sie "wybielać" a araby będą przyjeżdzali z kozami leczyć je z niepłodności . A ty biedny szwedzie płać i płacz
Zgłoś
Avatar
oju 2013-07-16, 13:04
Dlatego prywatyzacja służby zdrowia na 100%.
Zgłoś