18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Wiadomo, czemu się tak dzieje, ale postanowiłem tu to wrzucić dla każdego, kto by może potrzebował w rozmowach z gronem ukrofilskim. Mam też nadzieję zamknąć tym usta każdemu, kto pieprzy, że oni tu do nas "do uczciwej pracy".
----------
Już w 2018 roku policyjne statystyki odnośnie przestępstw dokonywanych przez Ukraińców były udostępniane w głównych mediach i na portalach. Dla przykładu, portal RP.pl pisał:

Ukraińcy królują w policyjnych statystykach
Ukraińcy królują w niechlubnych policyjnych statystykach – dotyczy ich blisko 100 proc. wydanych za wykroczenia listów gończych.
W 2017 r. Ukraińcy popełnili w Polsce 6,2 tys. przestępstw. Są liderami na liście poszukiwanych
Popełniają przestępstwa i wykroczenia, nie płacą grzywien i są bezkarni – w ciągu dwóch lat nastąpił lawinowy wzrost liczby ściganych listami gończymi obcokrajowców. W zdecydowanej większości są to obywatele Ukrainy poszukiwani do odbycia kary w polskich więzieniach, np. za nieuiszczoną grzywnę. Uchodzi im to płazem, bo uciekają za wschodnią granicę.
Niechlubna czołówka
Z danych Komendy Głównej Policji dla „Rzeczpospolitej" wynika, że choć generalnie spada liczba osób poszukiwanych listami gończymi (ponad 22 tys. osób w 2015 r., 20 tys. w 2016 r. i 18 tys. w obecnym), to w przypadku cudzoziemców – rekordowo rośnie. Dziś na liście ściganych jest ich 3949, z czego aż 3253, czyli ponad 80 proc., to obywatele Ukrainy (rok wcześniej Ukraińców było 1,6 tys., a dwa lata temu – tylko 956). Co ciekawe, ubyło ściganych listami Białorusinów – z 242 w 2015 r. do 122 w roku obecnym. Ukraińcy królują również w rankingu poszukiwanych listami gończymi za wykroczenia: na 2573 osoby na policyjnej liście aż 2515 to Ukraińcy (tylko pięć osób jest z Białorusi). Jeszcze w 2015 r. Ukraińców na liście było trzykrotnie mniej, bo 617 (rok później już 1,2 tys.).
[1]

Obecnie, statystyki wcale nie wyglądają lepiej. Portal RMF podaje w marcu tego roku, za kolejnym materiałem z Rp na podstawie specjalnego raportu policyjnego:

W ubiegłym roku zarzuty usłyszało 12 437 obcokrajowców, z których ponad połowa to obywatele Ukrainy. W niecały miesiąc tego roku (do 23 stycznia) już 1648, co wskazuje na rosnący trend. Statystycznie dziennie w ubiegłym roku zarzuty ogłaszano 34 przybyszom, w tym już 71" - czytamy w gazecie.
Według "Rzeczpospolitej", "w statystykach przestępczości najczęściej figurują przedstawiciele tych narodowości, których jest u nas najwięcej - Ukraińcy, co naturalne przy ogromnej rzeszy uchodźców, a także Białorusini i Gruzini".
"Problemem cudzoziemców - zwłaszcza obywateli Ukrainy - jest jazda z promilami, i to nierzadko z ilością podpadającą pod przestępstwo - w 2022 złapano na tym blisko 4,7 tys. osób, z tego 70 proc. (3,3 tys.) z Ukrainy" - donosi dziennik
[2]

Pomiędzy tymi materiałami, w 2022 roku PAP opublikował opinię rzecznika koordynatora służb specjalnych, Stanisława Żaryna:

"Informacje o zagrożeniu bezpieczeństwa Polaków ze strony Ukraińców są rozpowszechniane przez rosyjską propagandę – ocenił rzecznik ministra"
Rzecznik twierdzi, że według danych służb odpowiedzialnych za porządek publiczny
"(...) ta rzesza ludzi nie spowodowała rażącego wzrostu statystyk"
[3]

Mamy więc naprawdę bardzo ciekawy rozwój czarowania rzeczywistości przez media i władzę. Z jednej strony, dostępne informacje ze statystyk mówią o tym, iż Ukry odpowiadają za większość listów gończych i wykroczeń. Z drugiej, że nie ma wzrostu statystyk.

Jak dla mnie, oczywista próba wybielania napływu bydła do kraju przez przemilczenie.

[1] https://www.rp.pl/kraj/art9650481-ukraincy-kroluja-w-policyjnych-statystykach
[2] https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-coraz-wiecej-obcokrajowcow-z-zarzutami-za-przestepstwa,nId,6651937
[3] https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1236415%2Cczy-naplyw-uchodzcow-z-ukrainy-spowodowal-wzrost-przestepczosci-w-polsce

2023-07-16, 13:41
A gdzie wiadomości z "w śmieci" czy "do rzeki"?
Bardzo wybiórczo traktujesz "przekazywanie wiadomości" coś jak motylekwdupie

2023-07-16, 13:48
Nie bez powodu cały zachód zasłużył sobie na przydomek "imperium kłamstw"

2023-07-16, 13:50
Kriski napisał/a:

A gdzie wiadomości z "w śmieci" czy "do rzeki"?
Bardzo wybiórczo traktujesz "przekazywanie wiadomości" coś jak motylekwdupie



Podałem dwa źródła i jedno przeczące temu, nazwijmy je "oficjalną wypowiedzią".

Źródeł innych nie trzeba szukać dużo, kolego.
https://bezprawnik.pl/listy-goncze-za-cudzoziemcami/
https://belchatow.naszemiasto.pl/tag/listy-goncze-ukraina
https://www.se.pl/slask/morderstwa-gwalty-pobicia-i-rozboje-oto-najgrozniejsi-ukraincy-poszukiwani-w-polsce-listy-goncze-1-aa-tM71-mSeh-V2Te.html

Dodam, że do statystyk sporządzonych przez POLICJĘ na zamówienie RP nie ma podstaw, by się przypie**alać. Trzeba być ślepym, aby nie widzieć rosnącego od lat problemu. Dlatego zresztą zrobiłem przekrój kilku lat, by nie było, że to teraz jakieś kwiatki wychodzą.

2023-07-16, 14:18
Nocturno napisał/a:

Podałem dwa źródła i jedno przeczące temu, nazwijmy je "oficjalną wypowiedzią".
Źródeł innych nie trzeba szukać dużo, kolego.
Dodam, że do statystyk sporządzonych przez POLICJĘ na zamówienie RP nie ma podstaw, by się przypie**alać. Trzeba być ślepym, aby nie widzieć rosnącego od lat problemu. Dlatego zresztą zrobiłem przekrój kilku lat, by nie było, że to teraz jakieś kwiatki wychodzą.



Super Express wiarygodnym źródłem :-D Do budy już tam onuco

2023-07-16, 14:26
Proste jak włos Metysa. Powinni wypie**alać na front.
Gdańsk w 2021 roku miał ok. 460 tys. mieszkańców, dzisiaj prawie 600 tys.

2023-07-16, 14:28
Do autora tematu - i tak zostaniesz nazwany ruską onucą i tak.

O przepraszam, już ktoś to zrobił :D
Także powiedz mi jak ma być w kraju dobrze, jak Polacy bardziej lubują upadlińców i wszędzie afiszują się z upadlińską flagą, chyba nawet nie pamiętając jak wygląda nasza, a na pewno nie mają jej fizycznie. Ha tfu na takich pseduopolaków. Historia jeszcze was rozliczy.

2023-07-16, 14:30
Bo zawsze patologia najwięcej migruje
https://wiadomosci.onet.pl/wbi/polacy-popelniaja-najwiecej-przestepstw-na-wyspach-wyprzedzaja-imigrantow-z-innych/lkn4t4y

2023-07-16, 14:31
I tak j***ć ruskie k***y!!!

2023-07-16, 14:41
PIs napisał/a:

Super Express wiarygodnym źródłem Do budy już tam onuco



W sensie nie potrafisz czytać i nie widzisz, że koleś stwierdził brak innych źródeł, więc wstawiłem kilka z różnych stron ideologicznych :-D i jebiesz na fakt, że to statystyki policyjne.

Buda, banderfagasie, bo ci nie wychodzi.

boguslaw1234 napisał/a:

Do autora tematu - i tak zostaniesz nazwany ruską onucą i tak.
O przepraszam, już ktoś to zrobił
Także powiedz mi jak ma być w kraju dobrze, jak Polacy bardziej lubują upadlińców i wszędzie afiszują się z upadlińską flagą, chyba nawet nie pamiętając jak wygląda nasza, a na pewno nie mają jej fizycznie. Ha tfu na takich pseduopolaków. Historia jeszcze was rozliczy.



No ba. Taka to u nich schizofrenia paranoidalna panuje, że nawet źródła z różnych stron i statystyki policji polskiej uznają za agenturę, jeśli nie potwierdzają ich tezy. Ale musimy ich zrozumieć, są chorzy na umyśle, dla nich ci, co krytykują lizanko banderodbytów zawsze będą onucami :lol:

ra0mir napisał/a:

I tak j***ć ruskie k***y!!!



Owszem. Niemniej Ukraińców także j***ć.

2023-07-16, 14:41
spokojnie,żeby nie było wojny domowej czy jakiejś polsko-ukr.
jak
100lat temu
wtedy też piłsudzio zorganizował rzeź ukrom-spacyfikował ich.
a
"ukry"
"się zemściły" rzezią wołyńską
czy
jakoś tak...

historia pełna kłamstw...

2023-07-16, 14:43
mynameisgod napisał/a:

spokojnie,żeby nie było wojny domowej czy jakiejś polsko-ukr.
jak
100lat temu
wtedy też piłsudzio zorganizował rzeź ukrom-spacyfikował ich.
a
"ukry"
"się zemściły" rzezią wołyńską
czy
jakoś tak...
historia pełna kłamstw...




No nie do końca tak było. Sanacja obiecała w trakcie rozmów Ukrom podjęcie tematu niepodległości, ale wybuchła, k***a, wojna, więc tego typu rzeczy zeszły na plan drugi. Na co Ukry zareagowały agresją i od tego się zaczął rozpie**ol.

2023-07-16, 14:44
W 2022 roku, do Polski wjechało wielu Ukraińców tzn.... matki z dziećmi. Byłem wielokrotnie na granicy, przy samym przejściu granicznym, w ośrodkach zaopatrzenia i pobytu i dlatego, Nocturn, nie pie**ol, że jest jakieś przekłamanie w statystykach, bo kobiety i dzieci nie wpływają na statystyki przestępstw. W każdym razie w sposób zauważalny. Ukraińskie samce to są ci co od dawna siedzą w Polsce i - jak pisałem gdzie indziej - to oni pracują przy zbiorach i na budowach. Domyślam się, że dostałeś z kacapii smsa o "dobrych" rubelkach czy jesteś na etapie nauki statystyki? Bez logiki się nie obejdzie, niestety

2023-07-16, 14:53
darek1234 napisał/a:

W 2022 roku, do Polski wjechało wielu Ukraińców tzn.... matki z dziećmi. Byłem wielokrotnie na granicy, przy samym przejściu granicznym, w ośrodkach zaopatrzenia i pobytu i dlatego, Nocturn, nie pie**ol, że jest jakieś przekłamanie w statystykach, bo kobiety i dzieci nie wpływają na statystyki przestępstw. W każdym razie w sposób zauważalny. Ukraińskie samce to są ci co od dawna siedzą w Polsce i - jak pisałem gdzie indziej - to oni pracują przy zbiorach i na budowach. Domyślam się, że dostałeś z kacapii smsa o "dobrych" rubelkach czy jesteś na etapie nauki statystyki? Bez logiki się nie obejdzie, niestety



Podałem ci dwie statystyki, z 2018 roku i z 2022 roku, materiał z tego roku, który mówią zupełnie inne rzeczy, niż próbujesz wciskać. Twoje "widziałem na granicy" ch*ja znaczy tutaj. Operuję statystykami, a ty czym? Poglądami wujka Zbycha przy flaszce?

Aha i jeszcze jedno. Tak odnośnie debili mówiących, że krytyka Ukrów w Polsce to "bycie agenturą", masz, łap, przeczytaj i użyj trochę mózgu.

darek1234 napisał/a:

W 2022 roku, do Polski wjechało wielu Ukraińców tzn.... matki z dziećmi. Byłem wielokrotnie na granicy, przy samym przejściu granicznym, w ośrodkach zaopatrzenia i pobytu i dlatego, Nocturn, nie pie**ol, że jest jakieś przekłamanie w statystykach, bo kobiety i dzieci nie wpływają na statystyki przestępstw. W każdym razie w sposób zauważalny. Ukraińskie samce to są ci co od dawna siedzą w Polsce i - jak pisałem gdzie indziej - to oni pracują przy zbiorach i na budowach. Domyślam się, że dostałeś z kacapii smsa o "dobrych" rubelkach czy jesteś na etapie nauki statystyki? Bez logiki się nie obejdzie, niestety






2023-07-16, 14:58
Nocturno napisał/a:

Podałem ci dwie statystyki, z 2018 roku i z 2022 roku, materiał z tego roku, który mówią zupełnie inne rzeczy, niż próbujesz wciskać. Twoje "widziałem na granicy" ch*ja znaczy tutaj. Operuję statystykami, a ty czym? Poglądami wujka Zbycha przy flaszce?
Aha i jeszcze jedno. Tak odnośnie debili mówiących, że krytyka Ukrów w Polsce to "bycie agenturą", masz, łap, przeczytaj i użyj trochę mózgu.



Jesteś jednak niereformowalny i posługujesz się statystykami wybiórczo. Ilu Palestyńczyków, Gruzinów i Syryjczyków wpuściło PiS od 2015 roku do Polski, przecież temat już był wałkowany. Zapomniałeś?