18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 33 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
papcio franciszek
j................x • 2014-01-07, 6:48
to wyraża w sposób wyczerpujący mój pogląd na działalność tego pana, bo co poniektórzy chyba wierzą że on coś zmieni
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2014-01-07, 7:05 69
Przecież zanim Franek został papieżem po tajemniczej abdykacji B16, już jawnie mówiono, że został zatrudniony jakiś mistrz od PRu. Zapewne usunięcie Benedykta było pierwszym krokiem do poprawienia wizerunku. Ale póki co - trzeba czekać, może za tym całym ładnym gadaniem pójdą konkretne działania, bo na razie coś mało wyraźne są. Zwłaszcza nasze czarne grubasy w Polsce nie czują bata na dupie.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-01-07, 7:09 55
Franek jest dobrym człowiekiem. A Watykan to od wieków siedlisko najgorszego zła, rządzą tam kardynałowie na zasadach podobnych do tych, jakie panują w grupach przestępczych, a papież jest tylko twarzą i nic nie może.
Zgłoś
Avatar
Misiek_KRK 2014-01-07, 7:19 27
typowo polskie podejście. Facet chce coś zrobić, uśmiecha się i nie działa wg utartych przez watykan kanonów, to wg Ciebie oznacza podstępną, perfidną gierkę.
To jak wg Ciebie ma się zachować taki facet? Za Wojtyły księża i cały Watykan zdzierali z "wierzących osiołków" ile się dało i nikt im niczego nie zarzucał.
On przynajmniej coś chce zrobić.
Ty chcesz tylko narzekać i dalej gówno robić.
Nie jestem katolikiem, ale uważam, że on już więcej zrobił niż Joseph Ratzinger (Benedykt) za całej swojej działalności.
przypominam, że Bergoglio (Franciszek) nie był nigdy księdzem, tylko zakonnikiem co zdecydowanie zmienia punkt patrzenia na świat. W zakonach nie jest tak pięknie i lekko jak w wypasionych plebaniach.

Ogólnie to mnie to wali kto będzie szefem tej korporacji. Dopóki mnie nie okradają bezpośrednio to mogą sobie robić co chcą. Pośrednio to żerują na moich podatkach (fundusz kościelny), ale podobno już niedługo zlikwidują to gówno i wierne osiołki będą dobrowolnie oddawać swoją kasę na piramidkę zwana kościołem
Zgłoś
Avatar
Sayagin666 2014-01-07, 8:30 16
oooo nowy rok i część ludzi tak długo wytrzymała bez jachania po księżach i katolach. Widzocznie choinki już powynosili do piwnic i na śmietniki...
Zgłoś
Avatar
greene 2014-01-07, 8:56 1
up.
Cóż, po krótkim czasie odpoczynku, relaksacji i noworocznym katharsis, należy wrócić do dawnego zwyczaju jechania po społeczności wierzącej w pana z długą brodą i jego magicznych właściwościach
Ps. BongMan, Nie wiesz, jaki naprawdę jest Franek, ponieważ nie znasz go osobiście, tym bardziej od strony prywatnej. Jeżeli wnioskujesz tak na podstawie czynów, które 'próbuje realizować' jest to zwyczajne, czyste ocieplanie wizerunku KK, które ewidentnie po ostatnich wydarzeniach tego wymagało, aby nie pozostawiać u wiernych cząstki wątpliwości. Można rzec, że kościół przechodzi pewną transformację światopoglądowo-interpretacyjną, ale czy aby nie wyłącznie w celu przetrwania i adaptacji w nowych czasach?
Zgłoś
Avatar
Apox 2014-01-07, 10:37 7
@Misiek_Krakow
Wyobraź sobie że masz konto w banku który nagle zaczął ci wpierdalać opłaty za nic i ogólnie cie jebie w dupę, idziesz do banku aby wyjaśnić sytuacje, a ci sadzają cię przed spasionym kolesiem który na ręce ma złotego roleksa, ubrany jest w najlepszy garnitur. Starasz się wyjaśnić sytuacje a on próbuje ci chamsko wmówić że to twoja wina że te opłaty są dodane i to ty musisz się starać aby je zlikwidować, napisać 100 papierków do banku i tak dalej, wkurzasz się i mówisz że chcesz zlikwidować konto, bankier mówi ci że teraz nie może tego zrobić ale przyjdź za 2-3 dni to wtedy wszystkie sprawy będzie można załatwić.
Robisz tak jak ci powiedział, przychodzisz do banku i tym razem sadzają cie przed miłym facetem który jest ubrany skromnie i ma miły uśmiech na twarzy i ogólnie wydaje się miłym facetem. Mówisz jaką masz sprawę a on zaczyna mówić że w ciągu tych paru dni nastąpiły poważne zmiany w banku i już żadne opłaty z twojego konta nie będą pobierane, wszystko zmieni się na lepsze, stara się przekonać ciebie abyś został w jego banku, mówisz że dasz sobie 2-3 dni na zastanowienie i wrócisz, przed wyjściem ten miły bankier proponuje ci bardzo korzystną pożyczkę i jest to oferta jakiej nigdzie indziej nie znajdziesz.
Mówisz że pomyślisz i wychodzisz
Jaka by była twoja decyzja?
Zostajesz w tym banku czy odchodzisz?

Taka sama sytuacja jest z Frankiem on jest tym miłym który ma cie zatrzymać i wytworzyć wrażenie pozytywnych zmian w kościele. Ale ten człowiek tylko mówi, jak wypierdoli złoty tron z Watykanu, odda choć 1/1000 tego co ma na potrzebujących to wtedy pogadamy o zmianach. Jak na razie to nic nie zmienił.
Zgłoś
Avatar
Zawulon 2014-01-07, 11:50 201
Zgłoś
Avatar
skysky 2014-01-07, 12:21 11
Tusk też wydawał się miły i co?
Zgłoś
Avatar
Misiek_KRK 2014-01-07, 12:53
Apox, jak wybrali Benedykta to byłem na 100% pewien, że będzie papieżem przejściowym, właśnie po to, żeby zrobić dystans między Wojtyłą, a następcą Bebedykta. Dlatego teraz obserwuję Franka i jak na początek to chyba nieźle mu idzie. Pamiętaj, że nawet najlepszy szef nie zmieni wszystkiego w 1 rok. Na to potrzeba czasu.
Ma chęci, a jak to przełoży na wymiar fizyczny to może być ok. Kościół jest firmą i nikt mi nie wmówi, że taki ksiądz w Polsce będzie dbał o moją wiarę i duchowość. Dlatego jestem ateistą.
Zgłoś
Avatar
8Preacher8 2014-01-07, 16:31 2
Zarammoth napisał/a:

Przecież zanim Franek został papieżem po tajemniczej abdykacji B16, już jawnie mówiono, że został zatrudniony jakiś mistrz od PRu. Zapewne usunięcie Benedykta było pierwszym krokiem do poprawienia wizerunku. Ale póki co - trzeba czekać, może za tym całym ładnym gadaniem pójdą konkretne działania, bo na razie coś mało wyraźne są. Zwłaszcza nasze czarne grubasy w Polsce nie czują bata na dupie.



Ty z tym pogańskim badziewiem to weź lepiej do lasu wypierd*alaj drzewka całować i czcić wiewiórki

I ch*j z wami będziecie jeszcze do KK tęsknić jak wam szmatogłowi z domów burdele porobią a was do sprzątania kozich gówien zatrudnią
Zgłoś
Avatar
panmorda 2014-01-08, 0:40
A do tego ubierze sie go na biało... Tak czy tak jest w tym wiele racji, że kazdy ma prawo żyć i każdy ma wolny wybór... No prawie każdy hhahahahaha. Nietkórzy sie zabijają bez powodu.
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2014-01-08, 6:57 9
Sayagin666 napisał/a:

oooo nowy rok i część ludzi tak długo wytrzymała bez jachania po księżach i katolach. Widzocznie choinki już powynosili do piwnic i na śmietniki...


Akurat nowego papę najbardziej krytykują zagorzali "prawdziwi katolicy":
wolna-polska.pl/wiadomosci/zydomason-bergoglio-idolem-internacjonalnyc...

A na Frondzie to codzienny ból dupy o to, że papież jest "za dobry", wybaczający, szukający porozumienia - czyli zupełnie nie-katolicki. Za bardzo podobny z charakteru do pewnego zbuntowanego żyda sprzed 2000 lat
Zgłoś
Avatar
8Preacher8 2014-01-08, 16:33 2
Zarammoth napisał/a:


Akurat nowego papę najbardziej krytykują zagorzali "prawdziwi katolicy":
wolna-polska.pl/wiadomosci/zydomason-bergoglio-idolem-internacjonalnyc...

A na Frondzie to codzienny ból dupy o to, że papież jest "za dobry", wybaczający, szukający porozumienia - czyli zupełnie nie-katolicki. Za bardzo podobny z charakteru do pewnego zbuntowanego żyda sprzed 2000 lat



nie mówiłem Ci czasem żebyś stąd wypier*alał do lasu jagódki czcić i sarenki?
A co Ty w ogóle na frondzie robisz? Ja nie wchodzę na jakieś posrane pogańskie portale mówić wam jakimi zje*ami jesteście... ale widzę, że wojujący antyklerykalizm, a później płacz jak to wam źle i jak was krzywdzą ci katole... żałosnyś i śmieszny zarazem
Zgłoś
Avatar
staffior 2014-01-08, 22:09 11
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Watykan-nie-ma-mozliwosci-ekstradycji-...

Watykan: nie ma możliwości ekstradycji abpa Wesołowskiego

Abp Józef Wesołowski jako obywatel Watykanu nie może być poddany ekstradycji - poinformował Watykan polską prokuraturę. Abp Wesołowski to b. nuncjusz apostolski na Dominikanie, odwołany przez papieża w związku z podejrzeniami o pedofilię.

HAHAHAA

i tyle zajebistego Franciszka reformatora "pogromcy pedofilów"


no chyba, że mi zaraz wciskać zaczniecie, że pewnie o tym mu nie powiedzieli i za jego pleckami to robią
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie