18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Jak już napisałem w tytule, przedstawiam filmik ukazujący garść technik traktatowych na langschwert. Warto obejrzeć, bowiem na turniejach rycerskich takich pokazów próżno przeważnie szukać.
Zgłoś
Avatar
Pizkes 2013-03-26, 20:00
Coś pięknego!

Sam czekam teraz na swojego federa, który już się robi Dziś byłem go obejrzeć i choć jest jeszcze w stanie surowym, to już go kocham

DESW trzeba propagować i rozwijać!
Zgłoś
Avatar
Davis93 2013-03-26, 20:23 2
ha ha szkoda, że pod Grunwaldem tak nie umieli. szwaby pierdolone
Zgłoś
Avatar
pawelkrk00 2013-03-26, 21:25
Nie jestem specjalistą ale chyba nie tak walczyło się kiedyś to co pokazali to chyba raczej do filmów się nadaje
Zgłoś
Avatar
Pizkes 2013-03-26, 23:00 4
@Up

Zdecydowanie nie jesteś specjalistą Tak właśnie się walczyło według traktatów. Walka jest dużo bardziej skomplikowana i wyrafinowana niż to się wydaję.

Jeżeli swoją wiedzę na temat walki czerpiesz z np. bohurtów, to zaprzestań, bardzo Cię proszę
Zgłoś
Avatar
dr_dex 2013-03-26, 23:02 36
Zgłoś
Avatar
Regulus 2013-03-26, 23:11 2
Język chujowy, ale filmik dobry.
Zgłoś
Avatar
Admin_RedTube 2013-03-26, 23:23 1
Szkoda że teraz jest broń palna i wszystkie wojny rozwiązuje się nowoczesną bronią.
Gdyby wszyscy się napierdalali na miecze to sam bym poszedł na wojnę, w końcu jakaś interakcja ze
swoją ofiarą a nie kula w łeb i elo.
Zgłoś
Avatar
Kaef 2013-03-26, 23:25
Teraz będę wiedział co robić jak mnie niemiec napadnie swoim zweihänderem
Zgłoś
Avatar
Kuuku 2013-03-26, 23:28
@Pizkes

A co Ci nie pasuję w bohurtach? Te cwelusie z tego filmiku mogliby co najwyżej jajeczka possać podczas porządnej napierdalanki..
Zgłoś
Avatar
pawelkrk00 2013-03-26, 23:29
Pizkes napisał/a:

@Up

Zdecydowanie nie jesteś specjalistą Tak właśnie się walczyło według traktatów. Walka jest dużo bardziej skomplikowana i wyrafinowana niż to się wydaję.

Jeżeli swoją wiedzę na temat walki czerpiesz z np. bohurtów, to zaprzestań, bardzo Cię proszę



Możliwe w pojedynkach albo coś ale nie w bitwie
Zgłoś
Avatar
JoTuBył 2013-03-26, 23:41 1
"Ludzie by­li daw­niej bliżsi so­bie. Mu­sieli. Broń nie niosła da­leko." - Stanisław Jerzy Lec
Zgłoś
Avatar
rad-an 2013-03-27, 0:02 2
@Kuuku

Z realną walką bohurt ma niewiele wspólnego bo jest to konkurs klepania blach. Konwencja sportowa nastawiona na napierdalankę na realia hobbystyczne jest spoko, ale w odniesieniu do przeszłości jest nieefektywnym "cosiem".

Myślę, że cwelusie z filmiku standardowego bohurtowego reenactora by pozbawili jajeczek, zanim by ten się zorientował, że już jest w zasięgu.

@pawelkrk00

Zależy od okresu. Starcie rycerstwa podlegało akurat wielu regułom, których przestrzegano i jak najbardziej było miejsce na techniczną walkę. Mało tego jak jesteś w pełnej zbroi to tylko w taki sposób masz szanse zabić przeciwnika bo standardową naparzanką nie zdziałasz za wiele.
Zgłoś
Avatar
Hajmdall 2013-03-27, 0:04
Większość ruchów nie do wykonania w pełnej płycie, w zbrojnikach jeszcze jeszcze, na walkach turniejowych inaczej się walczy bo są inne warunki, kilka ruchów było na granicy sztychów, co bardziej czepialski sędzia by uznał to za faul albo nie punktował bo nie widać impetu ciosu. Jednak walka traktatowa, efektywna i efektowna więc piwo musi być.
Zgłoś
Avatar
Pizkes 2013-03-27, 0:14
Kuuku napisał/a:

@Pizkes

A co Ci nie pasuję w bohurtach? Te cwelusie z tego filmiku mogliby co najwyżej jajeczka possać podczas porządnej napierdalanki..



Użytkownik Rad-an pięknie Ci to wyjaśnił:

rad-an napisał/a:

@Kuuku

Z realną walką bohurt ma niewiele wspólnego bo jest to konkurs klepania blach. Konwencja sportowa nastawiona na napierdalankę na realia hobbystyczne jest spoko, ale w odniesieniu do przeszłości jest nieefektywnym "cosiem".

Myślę, że cwelusie z filmiku standardowego bohurtowego reenactora by pozbawili jajeczek, zanim by ten się zorientował, że już jest w zasięgu.

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie