18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
Cytat:



Kardynał Wilfrid Fox Napier, południowoafrykański duchowny, powiedział, że pedofilia powinna być leczona, a nie karana - donosi BBC News. Duchowny był jednym ze 115 kardynałów, którzy brali udział w ostatnim konklawe.

Kardynał Wilfrid Fox Napier w wywiadzie dla Radia BBC określił pedofilię jako "kondycję psychiczną, zaburzenie". - Jeżeli świadomie wybieram złamanie prawa, wiedząc, że łamię to prawo, wtedy powinienem być ukarany - powiedział kardynał. Dodał, że zna przynajmniej dwóch księży, którzy stali się pedofilami przez to, że byli molestowani jako dzieci. - Więc nie mówcie mi teraz, że takie osoby powinny ponieść odpowiedzialność karną jak ktoś, kto wybiera takie zachowanie świadomie. Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł powiedzieć, że takie osoby zasługują na karę. Oni sami zostali tragicznie doświadczeni - powiedział.

Fala krytyki po słowach kardynała

Wypowiedź kardynała wywołała natychmiastową krytykę. Marie Collins, która sama padła ofiarą pedofila, powiedziała BBC: - To jest przerażające, że mamy kardynała, człowieka na takiej pozycji w Kościele, który może posiadać takie poglądy. On całkowicie zapomina o krzywdzie dzieci.

Barbara Dorries, która jako dziecko została wykorzystana seksualnie przez księdza, stwierdziła z kolei: - Rozumiem, że to może być choroba, ale jest to także przestępstwo, a przestępstwa i zbrodnie są karane, przestępcy są odpowiedzialni za to, co zrobią. Biskupi i kardynałowie dołożyli ogromnych starań, aby umożliwić napastnikom uniknięcie kary, aby nie byli oni aresztowani, aby ich tajemnice pozostały w Kościele.



źródło


Trudno się potem dziwić, że ludzie odwracają się od Kościoła. W obecnej sytuacji, gdy Europa bardzo szybko się laicyzuje, hierarchom kościelnym powinno szczególnie zależeć na tym, aby unikać tak kontrowersyjnych słów - co powinno być dla nich szczególnie zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w Kościele coraz mniej istotna jest wiara, a coraz ważniejsze public relations.

Ale co ja tam mogę wiedzieć...
Zgłoś
Avatar
las84500 2013-03-19, 17:47
Już wolę, żeby miał takie podejście jak leczenie (kastracja chemiczna, te sprawy), niż Pieronek, dla którego pedofilia to nieszkodliwa namiętność i w ogóle zawracanie dupy takimi drobnymi pierdołami. I najlepiej dla niego ukręcić łeb sprawię i zamieść ją pod dywan w zakrystii.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-03-20, 7:06
smyndryl napisał/a:

hyhy..Arashel


I co Rutkowski? Wypisać ci już czek za śledztwo?

smyndryl napisał/a:

Pedofil pedofilowi nierówny? Czarne ptaszki dotykać wolno? Niektórzy księża kupią sobie Murzyniątko i będą na legalu..


Nie. Oni żyją w starszym modelu tego kto z kim uprawiać może seks. Coś ala średniowieczny styl gdzie kobieta służyła za materac od kiedy tylko była w stanie urodzić dziecko. Dlatego ocena przez europejski pryzmat jest słaba.

smyndryl napisał/a:

Wiele to o Tobie wyjaśnia


No bo jest pojebanym. Pzykład RPA. Za białych rządów było dobrze rozwijającym się krajem, który z czasem by się wycofał z tej chorej segregacji. Postępowa lewica świata zaatakowała ten kraj i teraz mamy zarządzany przez czarnych raj mordów, gwałtów, wysadzania autobusów, napędzany przez dużą ilość diamentów które wydobywane są tam...

smyndryl napisał/a:

Kardynał.. Nie nauczyli czytać ze zrozumieniem? Obaj to w gimnazjum mieliśmy.


Jeden pies kretynie. Ksiądz to ksiądz.
Zgłoś
Avatar
saikomiki 2013-03-20, 12:57
dla mnie od ładnych kilku lat (a mam ich raptem 24) KOŚCIÓŁ KATOLICKI i CHRZEŚCIJAŃSTWO nie mają wiele wspólnego.

Żal mi ludzi, którzy tego kościoła tak bronią.
Żal mi tych "kilku" duchownych z powołaniem, kilku może takich w życiu spotkałem, którzy są krzywdzeni przez takie akcje z tą bandą pedofilów.

Kto dostrzega pewne rzeczy, będzie dobrym człowiekiem. Może będzie wierzył w Boga. Być może nazwie siebie katolikiem, ale napewno w imię mojej wiary, którą jest chrześcijaństwo NIE BĘDZIE bronić zbrodniarzy. Z takim skurwielstwem na szubienice.

Nie jestem fanatykiem. Ale nie dziwie się, że potem pojawiają się ludzie a'la breivik. Bo sam czasami miałbym ochotę wziąć jakiś tasak i paru (a przynajmniej 460) skurwieli zajebać.
Zgłoś
Avatar
smyndryl 2013-03-20, 19:20
Ork.Fajny a.k.a Arashel

jak ja Cię lubię - choćbym nie wiem jak chujowy miał humor - zawsze mnie rozśmieszysz. Tak trzymaj!
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-03-21, 9:54
Zawsze do usług.
Zgłoś