18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Perpetuum mobile
staszekf123 • 2013-03-01, 20:26
Opowiedziane przez profesora na lekcji, jego czasy studiów:

Profesor: - Co to jest perpetuum mobile??
Studentka: - To jest taka maszyna co nigdy nie staje.
Profesor: - Ja mam taką maszynę, która nigdy nie staje, ale perpetuum mobile bym tego nie nazwał...
Zgłoś
Avatar
S................l 2013-03-01, 22:12 21
Mało że Profesorek ma poczucie humoru to i dystans do samego siebie! Piwko dla Profesora o ile to autentyk.
Zgłoś
Avatar
0xFF 2013-03-01, 23:53 6
może chodziło mu o zegarek, zboczeńcu
Zgłoś
Avatar
j................e 2013-03-02, 0:49
taa profesor...
Zgłoś
Avatar
Tomaszu 2013-03-02, 11:30
Polakom brakuje tego dystansu do siebie, chuj tam, że profesor czy nie profesor, nawet w formie żartu jest to śmieszne więc piwo.
Zgłoś
Avatar
taos 2013-03-02, 11:47
Ze względu na to że coraz więcej na sadisticu społeczeństwa gimbusowego pozwólcie że wyjaśnię znaczenie Perpetum Mobile zanim któryś napiszę: "Ale gówniany żart" albo "Jebany Suchar!!"

Perpetum mobile można sobie wyobrazić jako maszynę w kształcie koła. Wystarczy raz użyć siły by nią zakręcić a ona do końca świata będzie się obracać bez tracenia energii. Oczywiście według praw fizyki takiej maszyny nie da się stworzyć ale gdyby jednak to mielibyśmy energie kompletnie za darmo ;_;
Zgłoś
Avatar
Breakdrowser 2013-03-02, 11:53 5
@taos

ja energię kompletnie za darmo pobieram za pomocą jednego kabla z zakładu który mam po sąsiedzku
Zgłoś
Avatar
chmurek22 2013-03-02, 12:11 10
@Taos
Tutaj cie zaskoczę według praw fizyki perpetum mobile jest całkiem wykonalne, trzeba tylko by energia kinetyczna zamieniała się w potencjalną i na odwrót bez wytracania energii, które zabierało by tarcie, opory powietrza i innie bliżej mi nie znane siły działające przeciw tej teorii, lecz gdyby je wyeliminować?... Już z dawien dawna powstawały maszyny zbliżone BAAARDZO do tego by nazwać je perpetum mobile, lecz obecnie nie jest znana naszej ludzkości technologia pozwalająca na wykonanie takiego cuda... skoro można teleportować cząsteczki co już dziś jest wykonywane to czemu w przyszłości nie można by stworzyć maszyny, lub użyć materiału, który zmniejszyłby by tarcie takiego koła (/watch?v=kk2cHHmLeVw) do zera. Z drógiej strony... Pieniądz który rządzi dzisiejszym światem nie pozwoliłby na wdrożenie do życia perpetum mobile dzięki, której mielibysmy energie za darmo (kto wie czy już to się nie wydarzyło... )... Tak jak to dzieje sie z lekami na "nieuleczalne" choroby oraz z samochodami na wode czy też inne duperele zmniejszające eksploatacje do minimum. Dzisiaj śmierć i bieda jest w "cenie" i daje zysk i włądze tym chciwym kurwom.

Ja pierdole w jakich ja żyje czasach...
Zgłoś
Avatar
tool006 2013-03-02, 12:38 5
No, zaskoczyłeś mnie tym "wedłóg"...
Zgłoś
Avatar
Azar 2013-03-02, 13:59
@ taos
@ chmurek22

Oboje nie mówicie o perpetuum mobile, tylko o maszynie wiecznego ruchu, która jest całkowicie wykonalna w warunkach próżni i braku grawitacji

Jednak nie jesteśmy w stanie stworzyć maszyny, która będzie dawać energię z niczego I pewnie prędko się to nie zmieni.
Zgłoś
Avatar
tool006 2013-03-02, 16:20
Dla mnie fizyka klasyczna powoli odchodzi w zapomnienie. Mechanika kwantowa to jest przyszłość, mimo iż często przeczy logice
Zgłoś
Avatar
staszekf123 2013-03-02, 21:44
Autentyk 100% bo mój ;D Ja nie chodzę się tam uczyć, tylko śmiać ;D
Zgłoś